czy jak zakupiłem komplet do skutera junak 902

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery czy jak zakupiłem komplet do skutera junak 902

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Szumek811 Szumek811 1 tygodni temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #697110 Odpowiedź

Piotr

witam mam zagwozdkę kupiłem komplet 110 do junaka 902 to jest 50 cm i nie wiem czy mam kupić wał a jak tak to jaki czy będzie pasował
    są w komplecie szpilki uszczelki cylinder głowica oraz łańcuszek rozrządu bez wału

#697111 Odpowiedź

Piotr

Mam pytanie dotyczące wymiany cylindra.
    Posiadam JUNAK-a 902 z oryginalnym cylindrem 80ccm.
    Chciałbym wymienić cały zestaw na 110ccm.
    Co oprócz wiadomo cylindra,tłoka pierścieni i sworznia trzeba jeszcze wymienić?
    Jakieś przeróbki w gaźniku?Wymiana modułu zapłonowego?
    Proszę o w miarę logiczne i sensowne odpowiedzi.
    Nie interesuje mnie wymiana całego silnika.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #697127 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Freeb
    Freeb
    Użytkownik

Skoro masz cylinder 80cc to cdi powinno dac rade to co jest. Pytanie jaki masz gaznik? PZ19 wystarczy na 110cc. Ewentualnie dysze w gazniku by trzeba zmienic.

Przy zmianie z 80 na 110 potrzeba zmienic wal, szpilki oraz glowice. Bo te od 50/80cc beda raczej za krotkie. Ale wymiana walu to trzeba rozpolowic silnik…

„Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world.”
    #697151 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Użytkownik

A jak rozpołowić silnik to warto się zastanowić nad nowymi łożyskami w skrzyni biegów, żeby tego niepotrzebnie za chwilę nie rozbierać. Radziłbym też zastanowić się nad kompletem nowych uszczelniaczy.

#697183 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Tu nie ma co się zastanawiać nad wymianą uszczelniaczy tylko obowiązkowo trzeba je wymienić. Ostatnio wymieniałem wał w 4T i jak masz silnik wyjęty z ramy to zajmuje to 3h. Weź sobie kawałek styropianu, zrób otwory, ponumeruj je, to samo zrób na karterze… napisz na nim numerki abyś potem szpilki wkręcił w te same miejsca. Zwróć uwagę gdzie są tulejki w cylindrze i głowicy, są bardzo ważne bo to one są kanalikami olejowymi. Policz zęby od pompy oleju na wale, nowy musi mieć tyle samo… w standardzie jest 16z 17z. Silnika nie rozpoławiaj młotkiem ani przecinakiem, powinien sam się ładnie rozejść, jeżeli nie chce to pukasz gumowym młotkiem w karter jednocześnie trzymając za wał.

Nie pomagam na priv 😉

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: czy jak zakupiłem komplet do skutera junak 902
Informacje o Tobie: