Czy go przepalać w zimie

Mam motobi wilga 3 500 4t i się zastanawiam czy go przepalać 1-2 w miesiącu czy dopiero w marcu go odpalic, bo w zimie nie będę jeździł Słyszałem ze lepiej nie przepalać jak się nie będzie jeździło,oszczywiscie akumulator będę łądował 1 raz w miesiącu. I czy mi normalnie odpali w marcu bo stoi już od początku listopada I z góry dzięki

nie przepalaj

Ej, no, bez jaj. Wacha się… zatęchnie (mieszanka pod 2T tym bardziej). Trzeba przepalać co i rusz. Polska Norma rządzi. Chińczyka nigdy nie oszczędzaj, bo się takie… chuchro, mocno zbiesi. Tajoj.

to jest 4T i nie ma co sie “biesić”.

To go przepalać 1-2 w miesiącu?

nie przepalaj go. po co?

Ja tam bym przepalał . Owszem , może jestem jednym z młodszych , doradców" i mam małe doświadczenie ale nie rozumiem dlaczego by go nie przepalać ? Przecież wszystko , od domu aż po skuterek niszczeje jeśli się tego nie użytkuje . Owszem , to niedługi okres czasu i w teorii nie ma co się stać ale tak jakoś żeby sobie popracował dobrze by mu zrobiło . Przesmarują się niektóre podzsepoły , silnik sobie popracuje . Ale to tylko moja opinia , więc nie musicie się nią sugerować :slight_smile:

ale odpalić go na 2 minuty nie ma sensu. tylko bardziej rozcieńczysz olej i jeszce wiecej tlenków zacznie sie rozpuszczać w skondensowanej wilgoci w silniku. ani wydech sie nie wygrzeje i wilgoć nie odparuje ani napęd sie nie ruszy.
co innego odpalić, pojeździć, nagrzać porządnie…itd

W sumie racja , ale jak kolega postawi go na stopce centralnej to zawsze można napęd rozruszać :slight_smile: Wystarczy dawać gazu :slight_smile:

Mój tata miał tendencje do odpalania i zostawienia odpalonego skutera na 40 minut mniej więcej gdy na dworze temperatura poniżej zera stopni. Ile taki 139 qmb może stać odpalony bez obciążenia zanim UJ go strzeli? Bo powiedziałem ta ie by lepiej już przejechał się te 3/4km niż zostawiał bez “chłodzenia”. Wie ktoś może ile taki silnik może chodzić zanim dojdzie do jakiś uszkodzeń? Jest po dotarciu ma 1000km

może chodzić i godzine. tylko to bez sensu.

Oj, tak! Świeżej wachy zalać do zbiornika pod sam korek na ten dłuższy postój (czytaj. kondensacja pary wodnej w metalowym zbiorniku paliwa). Z gaźnika trza ulać… otworem technologicznym, pozostałości z układu zasilania beną (spuszczamy paliwsko do cna z gaziora). Sucho ma tam być. Gaziorowe 4T. Aku out. I czekata se… wiosny… 2019. 2T mają potem… mocno przerąbane. Se za żartowałem, a co. ;0

albo i nie mają.
Mój po 7 miesiącach stanie pod chmurką, na chodniku… pewnie z 1/6 zbiornika.
https://www.youtube.com/watch?v=3Ja9i5nlby4
I nawet mimo cylindra w takim stanie że nie mógł na nim jechać to akurat zapalił bez problemów i benzyna była i olej i sie glut nie zrobił…itd…

Tłuste się mniej utlenia. Tak głosi legenda. Mieszanka użytkowa do silników 2T powinna być wykorzystana w miesiąc, góra dwa po jej sporządzeniu (ręczne mieszanie). 2T odpali i po dwóch latach bezczynności (przykładem tutaj jest moja kosa spalinowa 2T), ale to tak… na słowo Harcerza. Mocy już nie było, bo bena mocno odparowała i kopciło się, aż miło. Nowa mieszanka uzdrowiła całą sytuację. Kosa działa tak, jak ją… chińska fabryka kiedyś wydała. Czyli działa nadal. I finał opowiadania. Każdy robi jak mu podchodzi.

Nie powinno sie przepalac silnikow w zime tym bardziej ze odpalisz go na 15 minutbi zgasisz w takiej sytuacji tylko zaszkodzisz silnikowi , ponieważ :
-dostanie sie wilgoć do silnika
-przez chwile silnik bedzie chodzil na sucho
Jeśli bardzo chcesz go przepalic to zostawic go na te 5-10 minut zeby sie zagrzal i sie przejechac pare kilometrów.

wilgoć???
na sucho bedzie chodził???

weź mnie to wytłumacz…

“Przez pierwsze sekundy od uruchomienia jednostka napędowa pracuje niemal na sucho. Gęsta, z zawiesinami w postaci zanieczyszczeń konsystencja oleju powoduje, że stworzenie filmu olejowego na tłokach jest wyjątkowo trudne. W skutek tego dochodzi o mikrozatarć na pierścieniach, oraz cylindrze.”

Wilgoć dostaje sie do silnika przez tlumik.

Takie “przepalanie” pomoze w pozniejszym odpalniu w wiosne ale tak jak wyżej napisałem może zaszkodzić

gdzies ty sie takich bajek naczytal?

Młody się edukuje. Przedrukował coś z neta, ale grunt, że coś mu się jeszcze chce poznawać. A niech szuka, niech poznaje. A co tam. Obecnie to rzadkość w dzisiejszych czasach.

Wombat tutaj masz te “bajeczki”
http://www.jednoslad.pl/przepalaj-zima-wykoncz-silnik/