Czy go przepalać w zimie

Tagi: 

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #653391 Reply
    Kox
    Uczestnik

Mam motobi wilga 3 500 4t i się zastanawiam czy go przepalać 1-2 w miesiącu czy dopiero w marcu go odpalic, bo w zimie nie będę jeździł Słyszałem ze lepiej nie przepalać jak się nie będzie jeździło,oszczywiscie akumulator będę łądował 1 raz w miesiącu. I czy mi normalnie odpali w marcu bo stoi już od początku listopada I z góry dzięki

#653392 Reply
    Wombat
    Moderator

nie przepalaj

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

#653397 Reply
    Spider
    Uczestnik

Ej, no, bez jaj. Wacha się… zatęchnie (mieszanka pod 2T tym bardziej). Trzeba przepalać co i rusz. Polska Norma rządzi. Chińczyka nigdy nie oszczędzaj, bo się takie… *chuchro*, mocno zbiesi. Tajoj.

#653401 Reply
    Wombat
    Moderator

to jest 4T i nie ma co sie „biesić”.

#653406 Reply
    Kox
    Uczestnik

To go przepalać 1-2 w miesiącu?

#653410 Reply
    Wombat
    Moderator

nie przepalaj go. po co?

#653419 Reply
    Rider
    Uczestnik

Ja tam bym przepalał . Owszem , może jestem jednym z młodszych ,, doradców” i mam małe doświadczenie ale nie rozumiem dlaczego by go nie przepalać ? Przecież wszystko , od domu aż po skuterek niszczeje jeśli się tego nie użytkuje . Owszem , to niedługi okres czasu i w teorii nie ma co się stać ale tak jakoś żeby sobie popracował dobrze by mu zrobiło . Przesmarują się niektóre podzsepoły , silnik sobie popracuje . Ale to tylko moja opinia , więc nie musicie się nią sugerować 🙂

#653420 Reply
    Wombat
    Moderator

ale odpalić go na 2 minuty nie ma sensu. tylko bardziej rozcieńczysz olej i jeszce wiecej tlenków zacznie sie rozpuszczać w skondensowanej wilgoci w silniku. ani wydech sie nie wygrzeje i wilgoć nie odparuje ani napęd sie nie ruszy.
    co innego odpalić, pojeździć, nagrzać porządnie..itd

#653428 Reply
    Rider
    Uczestnik

W sumie racja , ale jak kolega postawi go na stopce centralnej to zawsze można napęd rozruszać 🙂 Wystarczy dawać gazu 🙂

#653431 Reply
    Thomson
    Uczestnik

Mój tata miał tendencje do odpalania i zostawienia odpalonego skutera na 40 minut mniej więcej gdy na dworze temperatura poniżej zera stopni. Ile taki 139 qmb może stać odpalony bez obciążenia zanim UJ go strzeli? Bo powiedziałem ta ie by lepiej już przejechał się te 3/4km niż zostawiał bez „chłodzenia”. Wie ktoś może ile taki silnik może chodzić zanim dojdzie do jakiś uszkodzeń? Jest po dotarciu ma 1000km

#653439 Reply
    Wombat
    Moderator

może chodzić i godzine. tylko to bez sensu.

#653450 Reply
    Spider
    Uczestnik

Oj, tak! Świeżej wachy zalać do zbiornika pod sam korek na ten dłuższy postój (czytaj. kondensacja pary wodnej w metalowym zbiorniku paliwa). Z gaźnika trza ulać… *otworem technologicznym*, pozostałości z układu zasilania beną (spuszczamy paliwsko do cna z gaziora). Sucho ma tam być. Gaziorowe 4T. Aku out. I czekata se… wiosny… 2019. 2T mają potem… mocno przerąbane. Se za żartowałem, a co. ;0

#653451 Reply
    Wombat
    Moderator

albo i nie mają.
    Mój po 7 miesiącach stanie pod chmurką, na chodniku.. pewnie z 1/6 zbiornika.

I nawet mimo cylindra w takim stanie że nie mógł na nim jechać to akurat zapalił bez problemów i benzyna była i olej i sie glut nie zrobił..itd..

#653466 Reply
    Spider
    Uczestnik

Tłuste się mniej utlenia. Tak głosi legenda. Mieszanka użytkowa do silników 2T powinna być wykorzystana w miesiąc, góra dwa po jej sporządzeniu (ręczne mieszanie). 2T odpali i po dwóch latach bezczynności (przykładem tutaj jest moja kosa spalinowa 2T), ale to tak… na słowo Harcerza. Mocy już nie było, bo bena mocno odparowała i kopciło się, aż miło. Nowa mieszanka uzdrowiła całą sytuację. Kosa działa tak, jak ją… chińska fabryka kiedyś wydała. Czyli działa nadal. I finał opowiadania. Każdy robi jak mu podchodzi.

#653527 Reply
    kuba
    Uczestnik

Nie powinno sie przepalac silnikow w zime tym bardziej ze odpalisz go na 15 minutbi zgasisz w takiej sytuacji tylko zaszkodzisz silnikowi , ponieważ :
    -dostanie sie wilgoć do silnika
    -przez chwile silnik bedzie chodzil na sucho
    Jeśli bardzo chcesz go przepalic to zostawic go na te 5-10 minut zeby sie zagrzal i sie przejechac pare kilometrów.

#653528 Reply
    Wombat
    Moderator

wilgoć???
    na sucho bedzie chodził???

weź mnie to wytłumacz..

#653532 Reply
    kuba
    Uczestnik

„Przez pierwsze sekundy od uruchomienia jednostka napędowa pracuje niemal na sucho. Gęsta, z zawiesinami w postaci zanieczyszczeń konsystencja oleju powoduje, że stworzenie filmu olejowego na tłokach jest wyjątkowo trudne. W skutek tego dochodzi o mikrozatarć na pierścieniach, oraz cylindrze.”

Wilgoć dostaje sie do silnika przez tlumik.

Takie „przepalanie” pomoze w pozniejszym odpalniu w wiosne ale tak jak wyżej napisałem może zaszkodzić

#653536 Reply
    Wombat
    Moderator

gdzies ty sie takich bajek naczytal?

#653576 Reply
    Spider
    Uczestnik

Młody się edukuje. Przedrukował coś z neta, ale grunt, że coś mu się jeszcze chce poznawać. A niech szuka, niech poznaje. A co tam. Obecnie to rzadkość w dzisiejszych czasach.
    * A tak z innej mańki… https://zagle.se.pl/zeglarstwo/jak-dbac-o-nasz-silnik-aa-K7Qx-L4PN-fvB3.html

#653580 Reply
    kuba
    Uczestnik

Wombat tutaj masz te „bajeczki”
    http://www.jednoslad.pl/przepalaj-zima-wykoncz-silnik/

#653582 Reply
    Wombat
    Moderator

wiesz.. to artykuł z 2010 roku i od tego czasu sie wiedza troche zmieniła 🙂
    Okazuje sie że olej na powierzchni elementów smarowanych utrzymuje sie w postaci filmu olejowego bardzo długo… na pewno 3 miesiące zimy nie spowodują że tłoki i pierścienie bedą suche a olej przy -25 jest doskonale płynny i mozesz nim łatwo wymazać wszystko. Wiem na pewno bo przy -25 dolewałem oleju z bagaznika który w nocy z -27 stał pod chmurką i olej sie lał jak głupi i wcale nie jak glut.

#653585 Reply
    kuba
    Uczestnik

Przepraszam za błędne odpowiedzi i dziękuję że mnie poprawiles . nie zauważyłem ze artykuł jest z 2010 😉

#653587 Reply
    Wombat
    Moderator

no widzisz. i nawet to że od 2010 sie stan wiedzy zmienił też kupiłeś.. 🙂
    a tak bez kitu to to co pisałes to prawda z 1967 roku i po prostu nie dotyczy nowoczesnych olejów. Niestety podręczniki do przedmiotu „Naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych” to wciąż te archiwa…

#653589 Reply
    kuba
    Uczestnik

Kupiłem bo uważam ze jesteś juz dość doświadczony a ja no niestety jeszcze dosc poczatkujacy jakies tam podstawy znam ale doswiadczenia malo co

#653593 Reply
    Spider
    Uczestnik

Zulus się nudzi, hmm ???

#653646 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    #653648 Reply
    Wombat
    Moderator

elektryczny welucypet? cie panie.. i to roadster..

#653690 Reply
    Spider
    Uczestnik

No mówiłem… Zulu, tango, beta, Sylwester cichociemny. Można i tak. Ujeee! +++ Przynajmniej jesteś… ekologiczny. * Kotłownia spala węgiel, woda się grzeje, aż po ukrop, ukrop napędza turbiny, te generują… prądy rożnorakie i idzie to potem w całą Polskę. Se ostentacyjnie ładujesz cokolwiek z gniazdka 230V, ba, dwufazy lub trójfazy nawet, zależnie od posiadanych ku temu gratów. I jest… MOC. W człowieku siła. Przaśne to, ale jakże… ucywilizowane. Stary już jestem i tzw. darmowych punktów ładowania prądem elektrycznym jeszcze nie widziałem. Kraza dosiadam w… Pomocy Drogowej, bywa trudno, trza se jakoś z tem radzić. Zima idzie, aku mocno siadają. Powodzenia z… wiełosipiedem. W sensie… Dupa lipa, stop hemoroidom, na pochybel czarnym. https://m.youtube.com/watch?v=Q4-jOuHO-z4w

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Czy go przepalać w zimie
Twoje informacje:

Back to top button