Czy go przepalać w zimie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Czy go przepalać w zimie

Tagi: 

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Spider Spider 10 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kox
    Kox
    Użytkownik

Mam motobi wilga 3 500 4t i się zastanawiam czy go przepalać 1-2 w miesiącu czy dopiero w marcu go odpalic, bo w zimie nie będę jeździł Słyszałem ze lepiej nie przepalać jak się nie będzie jeździło,oszczywiscie akumulator będę łądował 1 raz w miesiącu. I czy mi normalnie odpali w marcu bo stoi już od początku listopada I z góry dzięki

Kozak
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie przepalaj

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Spider
    Spider
    Użytkownik

Ej, no, bez jaj. Wacha się… zatęchnie (mieszanka pod 2T tym bardziej). Trzeba przepalać co i rusz. Polska Norma rządzi. Chińczyka nigdy nie oszczędzaj, bo się takie… *chuchro*, mocno zbiesi. Tajoj.

Eee. 😛
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to jest 4T i nie ma co sie „biesić”.

Zdjęcie profilowe Kox
    Kox
    Użytkownik

To go przepalać 1-2 w miesiącu?

Kozak

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie przepalaj go. po co?

Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Ja tam bym przepalał . Owszem , może jestem jednym z młodszych ,, doradców” i mam małe doświadczenie ale nie rozumiem dlaczego by go nie przepalać ? Przecież wszystko , od domu aż po skuterek niszczeje jeśli się tego nie użytkuje . Owszem , to niedługi okres czasu i w teorii nie ma co się stać ale tak jakoś żeby sobie popracował dobrze by mu zrobiło . Przesmarują się niektóre podzsepoły , silnik sobie popracuje . Ale to tylko moja opinia , więc nie musicie się nią sugerować 🙂

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale odpalić go na 2 minuty nie ma sensu. tylko bardziej rozcieńczysz olej i jeszce wiecej tlenków zacznie sie rozpuszczać w skondensowanej wilgoci w silniku. ani wydech sie nie wygrzeje i wilgoć nie odparuje ani napęd sie nie ruszy.
    co innego odpalić, pojeździć, nagrzać porządnie..itd

Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

W sumie racja , ale jak kolega postawi go na stopce centralnej to zawsze można napęd rozruszać 🙂 Wystarczy dawać gazu 🙂

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe Thomson
    Thomson
    Użytkownik

Mój tata miał tendencje do odpalania i zostawienia odpalonego skutera na 40 minut mniej więcej gdy na dworze temperatura poniżej zera stopni. Ile taki 139 qmb może stać odpalony bez obciążenia zanim UJ go strzeli? Bo powiedziałem ta ie by lepiej już przejechał się te 3/4km niż zostawiał bez „chłodzenia”. Wie ktoś może ile taki silnik może chodzić zanim dojdzie do jakiś uszkodzeń? Jest po dotarciu ma 1000km

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie