czy da się obniżyć troche zipp x race ym 50 bo o 3 cm jest za wysoki ?

kupiłem zipp x race ym 50 ale o jakieś 3 cm jest za wysoki palcami dotykam ziemi da się coś z tym zrobić można go jakoś troche obniżyć?

Opony o niższym profilu, obniżenie lag z przodu na półkach, wymiana sprężyny tylnego zawieszenia na mniejszą. Więcej nie przychodzi mi do głowy.

Ewentualnie można jeszcze spróbować obniżyć kanapę ale to chyba będzie trudne.

A ile masz wzrostu bo mnie ciekawi. Nie polecam ci kombinowania z jakimś obniżaniem bo skoro palcami dajesz rade to jest dobrze, a zapewne szybko urośniesz i bedziesz podwyższał.

moute napisał:

A ile masz wzrostu bo mnie ciekawi. Nie polecam ci kombinowania z jakimś obniżaniem bo skoro palcami dajesz rade to jest dobrze, a zapewne szybko urośniesz i bedziesz podwyższał.

170 cm wzrostu i w moim wieku to się już nie rośnie a wręcz odwrotnie :)

to jaki ten wiek?

moute napisał:

to jaki ten wiek?

tylko 39.

to faktycznie nie urośniesz jak chesz moto zmniejszyc to zmien tylni amor albo jak znajdziesz jakies opony. Ale ja bym się nie zamartwiał bo przynajmniej nie będziesz wyglądał jak byś kota ujeżdźał :) a tak z innej beczki to zadowolony jesteś z moto jakie + i minusy ?

moute napisał:

to faktycznie nie urośniesz jak chesz moto zmniejszyc to zmien tylni amor albo jak znajdziesz jakies opony. Ale ja bym się nie zamartwiał bo przynajmniej nie będziesz wyglądał jak byś kota ujeżdźał :) a tak z innej beczki to zadowolony jesteś z moto jakie + i minusy ?

nie narzekam moto jest w porządku tylko mnie troche wkurza to podpieranie na palcach i jak zatankowałem pełny bak 12L to troche dziwnie się go prowadzi no i te blokady troche mnie denerwują ale jak się go dotrze to się je ściągnie.

Moim zdaniem powinieneś zdjąć blokady zanim się dotrze - tzn. dać możliwość silnikowi pracować tak jak to przewidział producent a nie nasz ustawodawca

tylko jak ściagne blokady to gwarancja przepadnie jak się nie myle.

tak gwarancja przepadnie.

chyba że oddasz do serwisu to ci za opłata wywalą blokady z zachowaniem gwarancji, a moto masz 50ccm? ma to wgl siłe ruszyć ? a jeśli mas zproblem z dostawaniem do gleby nogami to jeździj w butach na wyższej podeszwie :)

spoko się jezdzi jak z jedynki ruszam to przednie koło podnosi więc nie taki słaby a pojemność to 50ccm a z obniżeniem sobie poradziłem :)

Ruszasz z jedynki i koło do góry? Z jakich obrotów? Strzelasz klamą? Może siedzisz na miejscu dla pasażera?
Ja swoją DT'tkę (80ccm, 2-suw), gdy ruszam z max obrotów to koła nie podniesie nawet, póki nie strzelę z klamy. Podnosi dopiero, gdy mam "plecak" (pasażer) i ruszam agresywnie (8-9 tys. i lekki strzał klamką w terenie).