Czujnik poziomu paliwa

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Czujnik poziomu paliwa

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Widzę że do baku paliwa, na jego końcu, od strony silnika, podłączona jest do kostka z dwoma kablami, czy to powinien być czujnik poziomu paliwa? czy do baku paliwa może być podłączona jakaś inna elektronika gdzieś z przodu? Chcę oszczędzić sobie rozbierania całego przodu i pytam.

Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Czy w zbiorniku może być pompa paliwa? Czy wogule występuje pompa paliwa w skuterze?

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Skoro masz wskaźnik paliwa na desce, to w baku jest czujnik.
    Pompy są stosowane gdy zbiornik jest np. w podłodze i paliwo trzeba „podnieść do góry”. Zbiornik wyżej niż silnik to zasilanie grawitacyjne; bez pompy.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to jest wtrysk. wiec ma tam pompe generującą ciśnienie dla wtryskiwaczy.

są dwa rodzaje pomp – niskiego ciśnienia służące do transportu paliwa w górę do gaźnika (jak zbiornik jest niżej) i pompy wysokiego ciśnienia generujące ciśnienia na listwie paliwowej tak żeby wtryskiwacz je wtryskiwał i było rozpylone.
    Trzecie konstrukcja to pompowtryskiwacz – gdzie paliwo jest pod niskim ciśnieniem dostarczone do wtryskiwacza a mała dawka jest sprężona w samym wtryskiwaczu

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Tak, ja wiem że w baku mam czujnik paliwa ale chodzi mi o pompe, bak mam po niżej silnika czyli to znaczy że przed wtryskiem musi znajdować się jakaś pompa tak? Z tyłu baku widzę wtyczkę i wychodzą z niej dwa kable więc to może być czujnik paliwa lub pompa paliwa, chyba że czujnik ma zawsze wiecej niż dwa kable a z drugiej strony to samo może tyczyć się pompy, też może mieć 3 kable, zasilanie i trzeci do sterowania, bo chyba musi pompować różne dawki w zależności od obrotów silnika.
    Kurcze, nie chce rozbierać całego przodu, nke wiem gdzie są zaczepy i nie chce nic połamać.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

czujnik ma na ogoł trzy – masa, poziom i rezerwe

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie