Części do skutera - gdzie kupujecie?

Zasadniczo mam dość autoryzowanych serwisów, bo co wizyta 600-700 zeta, i jeszcze ciągle robią jakieś myki, a to filtr powietrza wymiana, i to po 6000 mimo że w instrukcji jest że co 20000, a to mimo że jeszcze 1000 do wymiany oleju(i tak co 3000 się wymienia) a oni to mimo wszystko robią i liczą..liczą....

Tylko tu już nie bardzo jest luz jak w samochodach, choćby ze względu na dostęp do części... i tu pytanie gdzie można kupić części? Bo z racji że minęło dwa lata i jest po gwarancji nie zamierzam już ich więcej sponsorować.

Posiadam Majesty S 125

z części nie konfekcjonowanych przez yamahe kupisz:
-klocki,
- oleje,
- filtry
- pasek
- wariator
oprócz tego jak zapewne poszukasz kupisz zamiennik rozrusznika i szybę, dopasujesz wydech, manetki, klamki, opony i nakrętki na wentyle :D.
Ze wszystkim innym w zamienniku (zamiennik to może za mocno powiedziane) będzie bardzo ciężko. Zostaje aliexpres, japoński/chiński/amerykański ebay. Jeżeli jest zunifikowany to zapewne kupisz zamiennik rozrusznika, MOŻE regulator napięcia.
W przypadku całej reszty w zasadzie jesteś skazany na części od yamahy - aczkolwiek niekoniecznie musisz je kupować w polskich salonach i z ich marżą (dla porównania - filtr do skrzyni biegów do mojego lexusa kosztował 570zł w lexusie i był na zamówienie lub 90zł w firmie Samco jakieś 600m dalej. I był od ręki :). Ale na niemieckiej i amerykańskiej stronie lexusa też kosztował 30 usd/32DM.. tylko u nas tek rżneli miedzy rogi ).
.
Oczywiście takie rzeczy jak uszczelniacze lag, łożyska, uszczelniacze łożysk kupisz w naszych normalnych sklepach po 3.50-12zł a nie za 70-200 w ASO...i to niewykluczone że takie same lub lepsze niż oryginały bo mamy całkiem dobre te cześci. Ale to są raczej potrzeby przy jakiejś dużej kapitalce potrzebne... czyli raczej milion lat przed tobą lub nigdy

Już nie bądźmy takimi radykałami, takie poważniejsze kwestie, rozrusznik, regulator napięcia to raczej daleko przede mną.... sprzęt ma dopiero dwa lata i 9000km przebiegu. chodzi mi bardziej o takie zwykłe eksploatacyjne pierdółki jak właśnie filtry, klocki itp, bo oleje to taniej można kupić właśnie w salonie yamahy i to WŁAŚNIE WPIENIA NAJBARDZIEJ... bo na fakturze oprócz wymiany oleju silnikowego liczą ten olej dodatkowo 45 z litra, czyli pewnie z beczki a sami sprzedają fabrycznie konfekcjonowany po literku za 30 zeta, szlak trafia jak w detalu jest taniej niż stosowany u nich w hurcie. zwykłe złodziejstwo!

Znaczy zostaje mi aliexpres? Jeszcze gdzieś?

normalne sklepy które nie są aso

Sklepy internetowe. Allegro unikam.

Przy czym wiele dużych sklepów wystawia swoją ofertę m.in. na allegro.

Allegro jest jeszcze porządku, bo sklepy które tam wystawiają części, czasem dają nawet niższa cenę niż normalnie u nich na sklepie. Ale aliexpress nie polecam nikomu, bo wysyłka tam jest tak długa i niepewna, ze nie warto ryzykować. Zdarzało mi się też wyszukać kilka perełek na olxie :)

OLX jest pełen fajnych ofert. To taki prawilny bazar :)

aliexpress jest całkiem godny polecenia, tani i ubezpieczony więc kasa wraca w razie czego.
Natomiast nie do kupowania oleju - bez sensu jest ciągnąć litr oleju z 20 tys kilometrów.