Czas na wymienienie karty motorowerowej

Cześć, potrzebuję informacji. Ile czasu mam na wymienienie karty motorowej na kategorię AM?

A pochwal się ile masz lat?

Zapomniałbym, 14 lat ukończone, w tym roku 15 będzie.

Przed ukończeniem 18 lat możesz jeździć na karcie motorowerowej, czas na jej wymianę masz do ukończenia 18, jeżeli przed 18 nie zdążysz to przepadają uprawnienia.

Przed skończeniem 18-tki...

Od 18 lat prowadzenie pojazdów do 50 ccm, nie będzie już na dowód osobisty?

Tylko dla tych, którzy ukończyli przed styczniem tego roku 18 lat...Oni będą mogli nadal jeździć na DO
Każdy, kto po styczniu br skończy 18 lat musi zrobić AM

Rozumiem. Dziękuję za informację.
Pozdrawiam

a jak się spóźnię z papierami na kategorię to co ?? bo chcę prawko na B zdać i złożyć papiery na dwie kategorię AM i B ale to dopiero po 18 roku życia, a mam 17 i 6 miesięcy

Moim zdaniem skoro karta traci ważność to nie można jej wymienić. Zapytaj najlepiej w wydziale komunikacji.

lucek71 ważność traci dokument, uprawnień nie tracisz :)

no i czym poświadczy te uprawnienia jak mu nie wymienią nieważnej karty na AM? Nie jestem wyrocznią, ale jak dokument jest nie ważny to nie ma szans na wymianę na ważny.

19misiek20 napisał:

a jak się spóźnię z papierami na kategorię to co ?? bo chcę prawko na B zdać i złożyć papiery na dwie kategorię AM i B ale to dopiero po 18 roku życia, a mam 17 i 6 miesięcy

Z tego co mi wiadomo kat. B uprawnia do jazdy motorowerami.

a nie samochodami ??

A nie, bo kat. B upoważnia do kierowania samolotami, i małymi helikopterami. Nie, no tak na serio teraz: Każda kategoria prawa jazdy upoważnia do tego co została przeznaczona + do kierowania motorowerem.

No tak B uprawnia do motorowerów, gorzej jak nie wymieni i nie zda za pierwszym razem B.

dlaczego takie tematy sa walkowane po xxxx razy?

nie ma po co wymieniac karty, przeciez chyba kazdy? po ukonczeniu 18 lat robi B?

Jasne i wszyscy za pierwszym razem zdają :) co pokazują teraz nowe testy.

Egzamin praktyczny na AM będzie podobny do egzaminu na A1, A2 i A. Jazda motorowerem z biegami, obowiązkowy placyk no i jazda na mieście - podczas której trzeba zaliczyć wszystkie wymagane elementy jazdy... Taki egzamin zweryfikuje umiejętności kandydata na kierowcę oraz jego wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego... O ile testy łatwo można zaliczyć, to już sama jazda egzaminacyjna może być problemem...
Ciekawe, jaka będzie zdawalność...?