Czarna świeca

Witam mam pytanie zajrzałem do świecy i oto zdziwienie odkręciłem bez wysiłku i była czarna dlaczego?

Zbyt Bogata mieszanka Paliwowo-Powietrzna czyli zła gegulacja gaźnika.

To mam śrubke mieszanki wykręcić czy wkręcić? skuter to router bassa

Znajdź sobie temat o regulacji gaźnika.

Ale tu pisze żeby wkręcić a tam wykręcić

michal98 napisał:

To mam śrubke mieszanki wykręcić czy wkręcić? skuter to router bassa

dokręcić w prawo
wyczyść świece wkręć ją poczym odpal skuter niech pochodzi z 5-10minut
Poczym wykręć świece i zobacz jaki ma kolor jeśli nadal czarna to dokręć śrubke od mieszanki 1- 1,5obrotu
musisz tak wyregulować aby świeca miała kolor jasno brązowy - kolor - Kawy z milekie

zapewne masz dwie srubki jedna jest od dyszy biegu jalowego a druga od wychylenia iglicy. Najlepiej jak sie ma srube od iglicy wykrecona na tyle zeby zamknac dysze potem dokrecac srube mieszanki czyli dyszy biegu jalowego do uzyskania odpowiednich obrotow przy cieplym silniku. Potem tylko sprawdzic czy bedzie zapalal na zimnym silniku i ewentualnie znalesc kompromis (tylko pamietaj odpalac na ssaniu chyba ze masz automatyczne)... Co do swiecy bedzie czarna tez jak nie bedzie odpowiednio dokrecona czyli ucieka kompresja ale wtedy czuc ze jest slaby.

O jezu..
Zakręcasz śrubkę z boku gaźnika do samego końca, po czym wykręcasz ją o 2 obroty. No i regulujesz - więcej benzyny - bardziej wykręcasz, mniej benzyny - wkręcasz. Mieszanka musi być tak ustawiona aby świeca była biała, ale nie za biała (ruda, brązowa, kawa z mlekiem).
Jeżeli nie będzie się dało wyregulować to załóż mu mniejszą dyszę.