cylinder 80 ile bedzie palił

Witam:)MAm pytanie jutro bede wstawiał chiński cylinder to chińskiego skutera ok ile paliwa bedzie mi palił na 100 km ?Chodzi mi głównie ile w miescie a ile na trasie?

zipptopss a jaki masz skut 4 czy 2t?
przy 4 moze dojsc do około 3-3,5L/100
a przy 2 4-5,5L/100

Pomijając fakt ze vmax np nie wiele pójdzie w góre a zrywnosc znacząco ale przemysl to

ja mam 4t wymienie jeszcze dysze w gazniku i stożek wstawie:)Mi głównie nie chodzi o prędkość bo teraz też mi idzie szybko ale np w 2 osoby muł straszny ale ponad 10 tyś już nabiłem...to mówisz że nawet do 5L może dojść spalanie?

aha i ile czasu go docierać?

Bierzesz się za wymianę cylindra a takich rzeczy nie wiesz ? Ok. 300km dla pewności. Zależy jeszcze od tego czy cylinder aluminiowy czy żeliwny.

Nie spali nawet 3 litrów, hm? 90ccm na dyszy 85 w tempie cylindra 50ccm czyli około 55km/h pali mniej niz pięćdziesiątka, a tak normalnie jak go pałuje ile sie da nie przekroczy 3 litrów na sto 2,7L-2,8L na 100km.

aha dzięki koledzy ja mam aluminium cylinder:)

bo na wujku jest bardzo dużo tematów o docieraniu i każdy mówi co innego:D

Aluminiowy pokryty nicasilem czy aluminiowy z żeliwną tuleją? Bo jest między jednym a drugim różnica. Jeśli pierwszy to od początku lejesz olej jak najlepszej jakości, w zasadzie po 100-150km tłok i pierścienie są dotarte i można cisnąć. Jak z tuleją to docieraj go z 500km, olej może być na początek mineralny lub półsyntetyczny.

kurde tego to ja nie wiem kupiłem tak:http://allegro.pl/cylinder-tuning-80cm-chinski-skuter-4t-zipp-romet-i2212264292.html

Wiem że to trochę śmieszne ale jest sporo opić że te cylki naprawde śmigają....

Cylinder z żeliwną tuleją, docieraj przynajmniej te 500km.

ooo kurde sporo a ile jezdzićna godzine?

mój 4t wpieprza minimum 3,5L/100 km ....

kurde wstawiłem cylinder ale nie chce odpalić a tylko z kopa mioge to bendix mi się popsół aha jeszcze jak kopie to paliwem troche czuć bo na gazniku podkręciłem to normalne??

Kurcze nie lubię jak ktoś zabiera się za zmianę cylka a nie wie dlaczego nie odpala. Do zapłonu potrzebne są : iskra, paliwo, kompresja, powietrze. Sprawdź czy to wszystko u Ciebie jest. Jeśli jest to musi zapalić. Weź pod uwagę że żeby obudzić cylek 80 trzeba się trochę bardziej wyśilić a seryjny rozrusznik może mieć problem z taką pojemnością. Zawory regulowałeś ?

iskra paliwo i powietrze dochodzi dochodzi a zaworów nie regulowałem jeszcze to jest konieczne tak?

odpalił :))) Samemu zmieniłem cylek:))a mam 15 lat zapomniałem po prostu zapłonu ustawić:d

zipptopss to spisuje teraz tankowania do pelnego. zacznij korzystac z www.motostat.pl o pochwal sie wynikami spalania

oki już się tam rejestruje :) Narazie przejechałem 12 km wolno to idzie ale cóż tak trzeba:)