Cylek 80, stożek - problem z odpalaniem.

Siemka 80 cc cyl, Problem tkwi w tym, że miałem filtr pudło, dysze 88
miał mało mocy i tak czasami sie zadusił wiec wymieniłem, dysze na 90 wsadziłem stozek z obudową i tak jakby wszystko jest ok lepsza moc ale ciezko odpala tak jakby go zalewało i teraz pytanie czemu ciezko odpala ?
Czy może dlatego że jest filtr w obudowie za mało powietrza a za duzo wachy ?
Może wsadzić 88 dysze i stozek z obudowa ?
czy co sie dzieje ?

hmm?

baw sie w regulacje gaźnika, możesz sprawdzić też kolor świecy czy dobrą temperature ma ( jak biała za dużo powietrza - wysoka temp. czarna za dużo paliwa, brązowa najlepiej "kawa z mlekiem" optymalna )ale nad tym stożkiem to bym sie zastanowił bo to w sumie jakiegoś efektu super nie daje a jak jest taka metalowa siata jak te chińskie stożki to aż silnika szkoda bo zasysa każde ścierwo... pobaw się śrubą do regulacji mieszanki

swieca jest czarna czyli za duzo paliwa spróbuje jutro dysze dac 88 i sprawdze jaka swieca jak cos do pobawię sie regulacja
a co do stozka- duzoo daje :D efekty powalające sa :P

a wina ciezkiego odpalania lezy na tej czarnej swiecy ? :P

Duza poprawa w przyspieszeniu i vmax?
jaki cylek masz?
i jaki masz stozek ile dales?

ja kupilem zwykły i jest powalajacy za 30 zl z obudowa dzwiek zaje... przyspieszenie mega a v max nie wiem jeszcze bo docieram 200km/ 80cc

Sporo przyspieszenie sie poprawilo?
Bo ja mam aktualnie airsala 80cc i malossi multivara.
I sie nad stozkiem wlasnie zastanawiam.
Dysze mam 90

jak masz za dużo paliwa to może go zalewać, chociaż lepsza czarna świeca od białej... stożek jak metalowa siata to nawet jakby mi płacili bym nie założył :P dobrze wyregulujesz gaźnik to i na seryjnym filtrze będzie moc, chyba, że masz blokade jakąś tam ;) chcesz poprawy jeszcze to wariator zmień ale na jakieś malossi to sie nie opyloa kasy wydawać top racing, tec te dobre są jakościowo niebo lepsze od chińskich a od malossi, polini nie gorsze bym powiedział.

Wojtecik ale ja ciebie nie pytam o zdanie, tylko posiadacza sprzetu.

na pół manetce na seryjnym do 45km/h mi ciezko szedł a jak zalozylem stozka dalem pol manetki pare sek i juz :P, nie dlawi ci na seryjnym filtrze ? bo ja mialem 88 dysze i mi sie dusil czasami, No ja tam lubie stożki dlatego ze ten dzwiek. Ja bym na twoim miejscu założył ale nie jeździj w deszcz i po piachu. Ale mam pecha do skuterów wiec długo nie pojeżdżę xd :P

No wlasnie jak mu dam full manteke to go ok. 1 sec przydusza a potem strzala :D wlozylem dla testu zwezke do filtra to wogole jechac nie chcial :D Tez chyba kupie stozek :D

Quantumek, wiem to nie było do Ciebie, osobiście boje się stożka i nie polecam, bo wiem że niewiele to daje oprócz większego spalania :P może w 4t jest innaczej ale z doświadczeń znajomych i mechanika kolegi co sam sie dziwi, zę to od niego kupują to nie i tyle ;) jak gaźnik dobrze ustawisz to i bez stożka idzie

Tak samo ja miałem bo do seryjnych filtrow 80cc wkłada sie
80cc pudło filtr 84-85 dysza
80cc stozek obudowa 87-88 dysza
80cc stozek bez obudowy 90 dysza

Wojteck szczerze to kazdy stożka osądza że to gów...
A tak nie jest daje cos wiecej niz tylko wieksza spalanie :)
Moze przepuszcza syfy ale jak jest obudowa to da ci ona cos :P

ja kiedyś sie bawiłem rolkami w serii i ten zaufany mechanik, dobry kolega powiedział że musiałem dobrze trafić że mi lepiej jeździ po zmianie samych rolek i potem zmieniłem na seryjne i jednak jeździł troche lepiej na seryjnych, myliłem sie ;) tak samo jak sprzedaje te stożki, podobno to nic nie daje ale ludzie kupują, jak dobrze ustawisz to może będzie lepiej ja sam stożka nie miałem choć o tym myślałem, miał gościu z klasy w kymco 2t zamiast seryjnego filtra co miał dziure w obudowie i powiedział że jak seria tylko regulacja inna, życzę powodzenia serio jestem ciekaw, może Tobie w 4t też sporo da ;)