Cylek 80, stożek - problem z odpalaniem.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #145766 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

Siemka 80 cc cyl, Problem tkwi w tym, że miałem filtr pudło, dysze 88
    miał mało mocy i tak czasami sie zadusił wiec wymieniłem, dysze na 90 wsadziłem stozek z obudową i tak jakby wszystko jest ok lepsza moc ale ciezko odpala tak jakby go zalewało i teraz pytanie czemu ciezko odpala ?
    Czy może dlatego że jest filtr w obudowie za mało powietrza a za duzo wachy ?
    Może wsadzić 88 dysze i stozek z obudowa ?
    czy co sie dzieje ?

#145804 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

hmm?

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#145815 Reply
    Wojteck
    Użytkownik
    • 3

baw sie w regulacje gaźnika, możesz sprawdzić też kolor świecy czy dobrą temperature ma ( jak biała za dużo powietrza – wysoka temp. czarna za dużo paliwa, brązowa najlepiej „kawa z mlekiem” optymalna )ale nad tym stożkiem to bym sie zastanowił bo to w sumie jakiegoś efektu super nie daje a jak jest taka metalowa siata jak te chińskie stożki to aż silnika szkoda bo zasysa każde ścierwo… pobaw się śrubą do regulacji mieszanki

#145826 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

swieca jest czarna czyli za duzo paliwa spróbuje jutro dysze dac 88 i sprawdze jaka swieca jak cos do pobawię sie regulacja
    a co do stozka- duzoo daje 😀 efekty powalające sa 😛

#145828 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

a wina ciezkiego odpalania lezy na tej czarnej swiecy ? 😛

#145829 Reply
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111

Duza poprawa w przyspieszeniu i vmax?
    jaki cylek masz?
    i jaki masz stozek ile dales?

#145830 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

ja kupilem zwykły i jest powalajacy za 30 zl z obudowa dzwiek zaje… przyspieszenie mega a v max nie wiem jeszcze bo docieram 200km/ 80cc

#145832 Reply
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111

Sporo przyspieszenie sie poprawilo?
    Bo ja mam aktualnie airsala 80cc i malossi multivara.
    I sie nad stozkiem wlasnie zastanawiam.
    Dysze mam 90

#145834 Reply
    Wojteck
    Użytkownik
    • 3

jak masz za dużo paliwa to może go zalewać, chociaż lepsza czarna świeca od białej… stożek jak metalowa siata to nawet jakby mi płacili bym nie założył 😛 dobrze wyregulujesz gaźnik to i na seryjnym filtrze będzie moc, chyba, że masz blokade jakąś tam 😉 chcesz poprawy jeszcze to wariator zmień ale na jakieś malossi to sie nie opyloa kasy wydawać top racing, tec te dobre są jakościowo niebo lepsze od chińskich a od malossi, polini nie gorsze bym powiedział.

#145835 Reply
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111

Wojtecik ale ja ciebie nie pytam o zdanie, tylko posiadacza sprzetu.

#145837 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

na pół manetce na seryjnym do 45km/h mi ciezko szedł a jak zalozylem stozka dalem pol manetki pare sek i juz :P, nie dlawi ci na seryjnym filtrze ? bo ja mialem 88 dysze i mi sie dusil czasami, No ja tam lubie stożki dlatego ze ten dzwiek. Ja bym na twoim miejscu założył ale nie jeździj w deszcz i po piachu. Ale mam pecha do skuterów wiec długo nie pojeżdżę xd 😛

#145839 Reply
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111

No wlasnie jak mu dam full manteke to go ok. 1 sec przydusza a potem strzala 😀 wlozylem dla testu zwezke do filtra to wogole jechac nie chcial 😀 Tez chyba kupie stozek 😀

#145840 Reply
    Wojteck
    Użytkownik
    • 3

Quantumek, wiem to nie było do Ciebie, osobiście boje się stożka i nie polecam, bo wiem że niewiele to daje oprócz większego spalania 😛 może w 4t jest innaczej ale z doświadczeń znajomych i mechanika kolegi co sam sie dziwi, zę to od niego kupują to nie i tyle 😉 jak gaźnik dobrze ustawisz to i bez stożka idzie

#145841 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

Tak samo ja miałem bo do seryjnych filtrow 80cc wkłada sie
    80cc pudło filtr 84-85 dysza
    80cc stozek obudowa 87-88 dysza
    80cc stozek bez obudowy 90 dysza

#145842 Reply
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8

Wojteck szczerze to kazdy stożka osądza że to gów…
    A tak nie jest daje cos wiecej niz tylko wieksza spalanie 🙂
    Moze przepuszcza syfy ale jak jest obudowa to da ci ona cos 😛

#145850 Reply
    Wojteck
    Użytkownik
    • 3

ja kiedyś sie bawiłem rolkami w serii i ten zaufany mechanik, dobry kolega powiedział że musiałem dobrze trafić że mi lepiej jeździ po zmianie samych rolek i potem zmieniłem na seryjne i jednak jeździł troche lepiej na seryjnych, myliłem sie 😉 tak samo jak sprzedaje te stożki, podobno to nic nie daje ale ludzie kupują, jak dobrze ustawisz to może będzie lepiej ja sam stożka nie miałem choć o tym myślałem, miał gościu z klasy w kymco 2t zamiast seryjnego filtra co miał dziure w obudowie i powiedział że jak seria tylko regulacja inna, życzę powodzenia serio jestem ciekaw, może Tobie w 4t też sporo da 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Cylek 80, stożek - problem z odpalaniem.
Twoje informacje:

Back to top button