Cygnus 125 Szarpanie oraz kilka niedociągnięć

Wyświetla 1 wpis z $
  • Autor
    Wpisy
    AngelOfDeath
    Użytkownik
    • 3
    • 21Postów:

Witam, ostatnio sprzedałem dwa swoje chińczyki (jeden miał 56 tys km na oryginalnym cylindrze ! był to hainan z 97 🙂 ) na rzecz Yamahy Cygnus z 2002 roku.
    Dokonałem zakupu i jestem z niego bardzo zadowolony, pojechaliśmy po nią 60km wraz z żoną i wzięliśmy przyczepkę na wszelki wypadek ale Cygnusik wrócił na własnych kołach bez zająknięcia.

Jak na swój rocznik wiadomo ideałem nie jest, ma kilka problemów i bolączek.
    Wszystko to pokazałem chyba dokładnie na filmiku więc jeśli już jakaś dobra duszyczka go obejrzy to mi coś podpowie może ? 🙂

http://youtu.be/R8Tb_Ww7zUc
    (jeśli filmu nie widać to znaczy że się jeszcze ładuje i będzie za godzinkę 😛 )

Generalnie uściślając problemy.

1. Szarpanie przy ruszaniu
    2. Hamulec przedni (tarcie)
    3. Tylne koło (luzy)
    4. Niski v max (80km/h)

Dodam że Yamaszka raczej nie miała jakiś wielkich remontów także myślę że napęd trzeba by jej odświeżyć, powiedzcie co kupić powinienem i jakich firm ? Chciałbym mieć części wypośrodkowane jakościowo takie jak były w oryginale a nie jakieś kosmiczne.
    Wydaje mi się że na pewno do wymiany:

sprzęgło
    może dzwon ?
    może wariator i rolki
    Pasek (czytałem że ktoś kupował do cygnusa paski na allegro nawet po 150zł ale wszystkie były lekko za długie i że trzeba iść z miarką krawiecką
    do sklepu i kupić wymierzony ? )

I pytanie dodatkowe ponieważ chcę kupić oponę na tył. Książka podpowiada mi 100/90-10 jednak na allegro widzę bezdętkowe, czy tam też takową mam ? ewentualnie czy do bezdętkowej mogę dać jeśli zajdzie potrzeba dętkę ? I czy takie coś mi wymienią i wyważą w każdej wulkanizacji ?

Wyświetla 1 wpis z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button