Cygnus 125 Szarpanie oraz kilka niedociągnięć

Witam, ostatnio sprzedałem dwa swoje chińczyki (jeden miał 56 tys km na oryginalnym cylindrze ! był to hainan z 97 :) ) na rzecz Yamahy Cygnus z 2002 roku.
Dokonałem zakupu i jestem z niego bardzo zadowolony, pojechaliśmy po nią 60km wraz z żoną i wzięliśmy przyczepkę na wszelki wypadek ale Cygnusik wrócił na własnych kołach bez zająknięcia.

Jak na swój rocznik wiadomo ideałem nie jest, ma kilka problemów i bolączek.
Wszystko to pokazałem chyba dokładnie na filmiku więc jeśli już jakaś dobra duszyczka go obejrzy to mi coś podpowie może ? :)

http://youtu.be/R8Tb_Ww7zUc
(jeśli filmu nie widać to znaczy że się jeszcze ładuje i będzie za godzinkę :P )

Generalnie uściślając problemy.

1. Szarpanie przy ruszaniu
2. Hamulec przedni (tarcie)
3. Tylne koło (luzy)
4. Niski v max (80km/h)

Dodam że Yamaszka raczej nie miała jakiś wielkich remontów także myślę że napęd trzeba by jej odświeżyć, powiedzcie co kupić powinienem i jakich firm ? Chciałbym mieć części wypośrodkowane jakościowo takie jak były w oryginale a nie jakieś kosmiczne.
Wydaje mi się że na pewno do wymiany:

sprzęgło
może dzwon ?
może wariator i rolki
Pasek (czytałem że ktoś kupował do cygnusa paski na allegro nawet po 150zł ale wszystkie były lekko za długie i że trzeba iść z miarką krawiecką
do sklepu i kupić wymierzony ? )

I pytanie dodatkowe ponieważ chcę kupić oponę na tył. Książka podpowiada mi 100/90-10 jednak na allegro widzę bezdętkowe, czy tam też takową mam ? ewentualnie czy do bezdętkowej mogę dać jeśli zajdzie potrzeba dętkę ? I czy takie coś mi wymienią i wyważą w każdej wulkanizacji ?