Cross czy motorower

Witam,nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego tematu,więc tworze go tutaj.Czy waszym zdaniem lepszy jest cross/enduro czy motorower w przedziale cenowej do 3000zł(mowa tutaj o 50ccm).Mam zamiar kupić sobie coś i chodzi tutaj o dojazdy do szkoły,dlatego zastanawiam sie nad motorowerem,jednak mieszkam na górzystym terenie,a w takiej cenie trudno znaleźć dobry motorower…przeważnie same chińczyki.Co innego znów z crossami mamy sporo fajnych firmowych modeli : yamaha dt50,generic trigger 50…Też co do wyglądu,motorowery w tej półce cenowej wyglądem nie zachwycają,co inngeo crossy…jaka jest wasza opina.Osobiście wolałbym kupić sobie motorower,ale coraz bardziej rozważam czy nie zmienić tej dezyzji.

Kup derbi sendę , rieju czy coś w tym stylu . Te sprzęty mają silniki am6 więc mocy im nie brakuje . Poza tym można tym niezle poszaleć po lesie :wink:

Przede wszystkim oblicz jaki masz budżet i ile w miesiącu możesz na niego przeznaczać. Cross czy firmówka będą droższe w utrzymaniu i naprawach. Chiński motorower będzie tani w utrzymaniu i bardzo oszczędny w spalaniu. Tak więc jeżeli masz ograniczony budżet to motorower będzie lepszym wyborem.

Derbi Senda 50R(przebieg 24000)czy Generic Trigger sm

lepsza frajda na crossie

Derbi senda jest popularniejsza a za tym idzie dostępnośc części większa :wink:

W sumie racja, pomijam już aspekt tego co będzie lepsze i fajniejsze na trasie, natomiast patrząc pod kątem czystej praktyczności i dostępności części to Derbi senda wygrywa.

Mi też się wydaje, że w tym segmencie Derbi senda może być najlepszą opcją. Fajnie się prezentuje i jak na tak małego bzyka jest dosyć dynamiczna. Jakbyś mógł kupić coś z większym silnikiem, to moglibyśmy rozwinąć skrzydła bardziej :slight_smile: