CPI Oliver Sport, regulacja

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis CPI Oliver Sport, regulacja

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Tolek18 Tolek18 6 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe cepekOliver
    cepekOliver
    Użytkownik

Witam, chciałbym prosić o waszą rade ponieważ jestem zielony jeszcze w tych sprawach, a mianowicie. Kupiłem Wydech tecnigas next-r do mojego Cepa zdjołem blokadę z wariatora i kupiłem odblokowany moduł, podobno to wszystkie blokady w tym modelu. Skuter muli dość na starcie i jedzie tylko 55km/h. Kolega powiedział mi że rolki i tu moje pytanie wyczytałem że oryginalnie to 15×12 5,8g, Jaką wagę kupić żeby to śmiagało ? Jeśli nie ten dział, albo z jakiegoś powodu pytanie na które nie da się odpowiedzieć to przepraszam. Z góry dzięki 🙂

Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

55km/h albo kupiłeś zły moduł albo jest jeszcze gdzieś blokowany, dokładnego ciężaru rolek nikt Ci nie poda, metoda prób i błędów, Ja w kymco Vitality jak miałem ten wydech to rolki dałem 6g i skuter nie do poznania, tak wzrosły osiągi.

Honda PCX 125.

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Tolek18
    Tolek18
    Użytkownik

Siema mam CPI OLIVER SPORT kupiłem tłumik Giannelli dałem 700 żł ściągdełem homologacje taką podkładę i jechałem 75 potem kupiłem sportowy moduł odblokowany NAROKU dałem 120 zł z przesyłką i teraz na lajcie zamykam licznik oczywiście skuter jest seryjny oprucz tłumika i modułu a cylek i reszta od nowaości przejechałem jusz 18yś km mam go 7 lat i nie nażekam na v-max blokady miałem na warjatoże i w gażniku mój skuter jedzie tak około 85-90km

cepekOliver a tobie radze
    1. sprawdz tłumik bo na sto procent w kolanku jest taka podkładka ją sie wbija i już jedziesz 70KM
    2. i radze kup sobie moduł sportowy NARKU dasz te 100zł ale będzie gonił 80km

Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

Po pierwsze wydech trzeba odblokować. Poza tym warto wymienić rolki na lżejsze, myślę że dobre będą 5g. W razie potrzeby pod poniższym linkiem jest poradnik, co zrobić przy wymianie wydechu na sportowy:
    http://www.skuterfan.pl/?a=sklep.artykul&id=1

Wymieniając wydech warto jeszcze pomysleć o sportowym wariatorze, taka zmiana da naprawdę odczuwalną poprawę mocy.

Tolek18
    Użytkownik

i w końcu wybiło 18724 km przejechane i pierwsza awaria na dziurze na naszych pięknych polskich drogach zablokowałem przekładnie ale jak na razie to moja pierwsza usterka a mam go już 7 lat

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Tolek18
    Użytkownik

a mam pytanie czy jak odblokuje przekładnię lub kupie nową to wpłynie mi na v-max czy nie??

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

tak, ale możesz też skrócić tuleję wariatora, to też znacznie zwiększa prędkość maksymalną ale wypadałoby zmienić sprężynki sprzęgła bo będziesz ruszał z bardzo niskich obrotów i możesz mieć zamułę na starcie, a co do modułu to ja za 40 zeta kupiłem i też jest dobry

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Tolek18
    Użytkownik

ale do mojego CPI podszedł tylko moduł naroku bo jak kupiłem za 30 zł to mi jechał tyle samo czyli w granicach 75-77 km kupiłem więc naroku i to mu dało kopa licznik zamykałem a prędkość myślę że tak na oko w granicach 85-90 km myślę że więcej nie poszedł

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie