Cpi Aragon nie chce odpalić/ 2T/ 50cm

Witam, od pewnego czasu mój skuter nie chce odpalić. W sumie to nawet nie kręci. Pewien czas temu został wyregulowany gaźnika w wszystko było w porządku aż w końcu zaczął cieżko palić i zaczęło brakować mu mocy. W grudniu juz nie chciał wogole zapalić. Cztery dni temu udało mi sie go odpalić aczkolwiek podczas dawania gazu automatycznie zaczynał przygasac. Trwało to około 2 minuty, następnie obroty sie wyregulowany. Dodam jeszcze ze zaraz gdy odpalił to z tłumika zaczol sie unosić klebisty jasny dym (dużo go było) i ciurkiem zaczęła lecieć jakaś ciesz. Prawdopodobnie była to mieszanka. Aktualnie juz nie chce zapalić. Co mam teraz zrobic co sprawdzic? Podczas gdy zapalił kilka dni temu jego osiągi były bardzo niskie ponieważ wynosiły zaledwie 40km/h podczas gdy chodził normalnie to osiągi wynosiły około 80 km/h. Co mam zrobic by ten sprzed znów działał jak nowy?

sprawdzic kolor świecy.
Zlać wache z baku i gaźnika (zwłaszcza jak z reki robisz mieszanke i stał) nalać nowej, wyregulować i wyczyścić gaźnik.
Możesz zacząć od sprawdzenia stopnia sprężania - jak bedzie niskie to gar do wymiany.

Mógłbyś trochę jaśniej bo ja to zielony w tych sprawach jestem. A świeca do tej pory miała odpowiedni kolor.

odstaw do warsztatu

Wolałbym jednak sam go jakoś ,,naprawić"

to musisz się bardzo dużo nauczyć.
Skoro nie wiesz o czym pisze to szukaj instrukcji jak to robić w google albo tu na forum