Coś walnęło w silniku i Toros zgasł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Coś walnęło w silniku i Toros zgasł

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe KrzysiekP KrzysiekP 7 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #87519 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe emilos
    emilos
    Użytkownik

Jechałem sobie dziś wieczorkiem na moim clasicu spokojnie 60km/h i nagle coś łupneło w silniku i moto zgasł.
    Zjechałem na pobocze, po 5 minutach odpaliłem i dojechałem do domu. Wymieniałem dziś olej i po powrocie do domu dolałem mu jeszcze z pół szklanki.
    Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak jadę i puszczę gaz to coraz słabiej hamuje silnikiem. Poza tym czasami łapie muła i powyżej 60 nie chce jechać, choć zazwyczaj leci bez żadnego ale 70.
    Nie zaobserwowałem żadnych zmian w jeździe po tym łupnięciu, ale może coś się takiego stało, że nie powinienem jeździć? Poradźcie co robić bo nie wiem od czego zacząć.

Niech żyje przyjaźń Polsko-Chińska!
    #87524 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Dziwne że zgasł. Może bolec momentu obrotowego wyskoczył zużył się) i wskoczył w sprzęgło lub wariator (zablokował je – motor zgasł).

To by tłumaczyło to że czasami ma „muła” i czasem się nie rozpędza.

Ale to tylko hipoteza.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #87527 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

Moze tlok puchnie?

.. Bez polskich znak’o’w .
    #87584 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe emilos
    emilos
    Użytkownik

Dzisiaj do i z pracy przejechałem 50km. Motorek jeździ jak jeździł. Nie mam pojęcia co to mogło być. Może coś z wydechu strzeliło. Mam nadzieje, że nic poważnego się nie stanie jak będę dalej jeździł.

#87645 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Dziwne. Skrzynia raczej odpada, sprzęgło też. Tłok się musiał zakleszczyć. Możesz dla świętego spokoju sprawdzić kompresję w silniku. Może to coś z zaworami…

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #87646 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

może jakaś nakrętka lub coś się odkręciła w silniku?

Offtop: 700 post 😀

#87653 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe emilos
    emilos
    Użytkownik

Silnika nie chce i nie umiem rozkręcać więc nie sprawdzę. Luz zaworowy sprawdzę dzisiaj. Wymieniłem olej z motula syntetyka na orlen platinum semi syntetyk. Po pierwsze lałem olej na nóżce centralnej i jak w domu postawiłem na bocznej to na bagnecie prawie nie było oleju (dolałem), po kolejne silnik wydawał mi się bardziej rozgrzany, choć to może tylko mi się zdawało bo zimno było. Te dwa fakty przemawiają za zakleszczeniem się tego tłoka. Chwilkę postał, ostygnął i się skurczył.
    Jeśli to tłok to co dalej? Jeździć czy coś się sypło i zaraz rozwali mi pół silnika? Oprócz kompresji co i jak mogę sprawdzić?

#87704 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Zmierz kompresję – jeśli będzie ok to jeździj dalej. Jak Ci strzeliło i zgasł to próbowałeś go odpalać na kopniaka ? Jeśli tak to czy kopka działała normalnie tzn. luźno ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    #87718 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe KrzysiekP
    KrzysiekP
    Użytkownik

moze nie spuchł tłok tylko rozwali sie jeden z peiurscieni uszczelniajacych na tłoku. stad mogłbyć chuk i nagłe zatrzymania a potem mógł zaskoczyc i dałes rade jeżdzic. jesli tak sie stalo to silnik mogł ja już „przetrawic” ale ja bym to sprawdzil zeby bylo 100% pewności

KrzysiekP
    Forum Śląskiej Grupy Motorowerowej – http://www.lonelywolves.cba.pl

Moje Gadu-Gadu
    [/img]http://www.motostat.pl/user_images/23496/icon3.png[/img]
    http://www.ermail.pl/klik/Vn9UZGEN

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
Odpowiedz do: Coś walnęło w silniku i Toros zgasł
Informacje o Tobie: