Coś na początek

Witam. Mam 15 lat i nie dawno zdałem na kartę motorowerową. Nie chciał bym aby leżała w biurku i się kurzyła. Chciał bym kupić coś na początek, ale jestem niezbyt zdecydowany. Budżet niewielki, więc raczej nic markowego w dobrym stanie nie kupie.
Zastanawiałem się nad Rometem 727 Premium, Rometem 747 Eco(ten 4-suw), Keeway Hurricane. Szukam głównie czegoś małego, bo nie jestem wysoki, i nie lubię dużych skuterów.
Chciałbym się zamknąć w kwocie 2500-2800 max 3000 razem ze skuterem,rejestracją,ubezpieczeniem,kaskiem.
Mogli byście coś doradzić ? Myślałem nad jakimś chińczykiem. Ogólnie dbam o swoje rzeczy, a słyszałem o powiedzeniu wśród skuterowców "Jak dbasz, tak masz", więc myślę że jak nie katował bym chińczyka, ani nic podobnego to by posłużył ?

Prosił bym o jakieś propozycje...

Myślę, że Romet 747 to będzie dobry wybór ;)

A ten Romet 747 ten w wersji "sportowej" (chodzi mi o tego czarnego), to po ile stoi po sezonie ? Bo teraz jest po 2799zl, a jak pisałem chciałem się zamknąć w kwocie 3000zl max.

Nie wiem, musiałbyś poczekać do końca sezonu.. Brałeś pod uwagę inną markę? np. Kingway Martinelli? wg.mnie jest lepszy od rometa i tańszy, aktualnie kupisz go za 2500zł.

Hmm.. No zastanawiałem się nad Kingway'ami, ale słyszałem że to totalny shit. Nie wiem czy dobrze mówię, ale tak słyszałem.
Mówisz że Kingway lepszy od Rometów ?
A jakiego jeszcze chińczyka byś polecał ? Dobry a tani ?

Ten martinelli strasznie przypomina aprille sr 50 ; )

Nic lepszego nie kupisz z nowych chińskich skuterów za 2500zł. Ogólnie Kingwaye nie cieszą się dobrą reputacją, ale dla Martinelli zrobiłbym wyjątek.

A wypowiedział by się ktoś kto ma Martinelli ? Wyszukiwarką nic nie znalazłem, a na YT mało filmów.
Możliwe że jednak się zdecyduję. Jeśli mówisz że lepszy od romka 747 to napewno wezmę.
Czy mi się wydaje czy już mało ich jest ? Na allegro ledwo 4 aukcje.

@edit
Czytałem opinie i w co drugiej pisze że ma słabe plastiki. Jak myślicie co mieli na myśli ?
Czytałem też że co chwila trzeba z nimi do serwisu latać. Prawda ?

O Rometach też tak piszą.. ;)

No możliwe że zdecyduję się na Martinelli. Prawdopodobnie mam 30km od siebie serwis Kingway.
A nawet jeśli to co w nich najczęściej się psuje ? Co najczęściej się wymienia ? Duże są koszty napraw ?
Na jaki czas ogólnie wystarcza chińczyk ?

Sorki za takie pytania, ale poprostu będzie to mój pierwszy skuter, i nie chciał bym się bardzo zawieść.

Aaa... Jeszcze jedno.
Mam 165cm wzrostu i 65 kg. Utrzymam tego Martinelli ?

Też Ci polecam Kingway Martinelli. Ładnie wygląda, ma 2 tarcze, sportowy tłumik i z tego co wiem to nie jest blokowany. Niestety jakość plastików we wszystkich chińczykach nie jest najlepsza ale z roku na rok jakość jest coraz lepsza. Zazwyczaj plastiki są twarde i kruche ale jak się dba to nie ma prawa się coś połamać. Często w skuterach tego segmentu też ze spasowaniem plastików jest średnio. Może się zdarzyć że gdzieś zrobi się luka pomiędzy plastikami itd. Ale takimi rzeczami bym się raczej nie przejmował. Potwierdzam słowa " jak się dba tak się ma" a myślę że przy Twoim wzroście i wadze nie powinieneś mieć problemu ale przed zakupem przymierz się i zobacz.

Oki dzięki chłopaki. Najprawdopodobniej wybiorę Martinelli(jeszcze muszę dozbierać $$ ; >)
Jak tylko go będę miał, opiszę pierwsze kilometry ; >

Spasowanie plastików nie jest najlepsze nawet w skuterach za 4600zł, przykład; nowy Zipp Quantum R.. nie widziałem jeszcze R-ki na żywo, ale chłopaki którzy widzieli, mieli uwagi odnośnie plastików.. Tak że, bierz Martinelli póki jeszcze są, bo na składzie w Popowie zostały ostatnie sztuki.. ;)

Z martinellim trzeba się spieszyć bo jak ostatnio dzwoniłem do Popowa to chyba mieli jeszcze coś koło 30 sztuk.

Z plastikami jest nie najgorzej a spasowanie jest całkiem dobre jak na skuter za 2 tys (z tyle kupiłem w styczniu-przezornie). Martinelli warto wziąć bo jest to najszybszy skuter ok Kingwaya i już full odblokowany. Leci 60 dych spokojnie (więcej się boję bo to chiniol) ale zapas jeszcze jest na manetce. Spalanie ok 2.7 litra.

Czy Martinelli jest shitem jak pisał Glaser? Według mnie to najlepszy chińczyk do 2.5 koła a nawet trzech. Czy kupisz Rometa, czy innego Zipa albo Ince to siedzi w niech ten sam silnik 139QMB więc na jedno wychodzi. Jakość jest taka sama a w Martinellim nawet wyższa.

Pamiętam jak 2 lata temu nie było mnie jeszcze stać na skuter kiedy studiowałem w Krakowie i mieszkałem w bloku, to wtedy marzyłem żeby mieć Martinelliego. Reklamowali go jako najlepszy skuter Kingwaya i w ogóle inny świat chińczyków. A że mieszkałem na blokowisku to nawet bałbym się go kupić bo by mi zaraz ukradli (dwa skutery zwineli spod bloku).

Teraz jak zarobiłem pierwsze lepsze pieniądze to od razu wiedziałem na co pójdą bo chciałem jeździć taniej niż komunikacją, być niezależny komunikacyjnie i mieć wreszcie spełnione marzenie z czasów gdzie na pasztet i piwo czasem brakowało. Z tą różnicą że Martinelli 2 lata temu kosztował prawie 4 koła a teraz 2.5

Jednym zdaniem - jak chcesz mieć fajnego chiniola o wyglądzie Aprilli SR, zrywnego i mało palącego to bierz Kingway Martinelli!

Cionek1 ma 100% rację.. Od siebie dodam, że Martinelli stoi na kołach 13 calowych, z tarczą również z tyłu i ma sportowy wydech. Nie widziałem tych reklam, że Martinelli to najlepszy skuter Kingwaya, ale po prostu sam to wiem.. ;)

Tak jak mówi Pietro jest wydech sportowy i dwie tarcze jak żylety. Jak na razie to spotkałem tylko jeden skuter z lepiej brzmiącym tłumikiem. Był to Kingway Coliber z tłumikiem od LeoVince. Tylko pytanie po jakiego grzyba montować tłumik za 500zł to skutera za 1500zł? Chyba tylko po to żeby wartość zwiększyć!