Coś dziwnie ociera w peugeocie

Witam, posiadam skuter peugeot v-clic, przebieg to około 14/15 tys, nic nie tuningowany, tylko odblokowany, v-max 70 km/h jestem jego drugim właścicielem (kupiłem z przebiegiem 700km więc prawie nowy), jakiś czas temu zerwał mi się pasek. oddałem go do naprawy, naprawili ale powiedzieli że pasuje niedługo pomyśleć o wymianie sprzęgła, bo jest przytarte. Od paru dni słychać jakieś ocieranie z tyłu, ociera równo i systematycznie nawet na najniższych obrotach, tylko wtedy powoli, przy zwiększaniu obrotów częściej ale kiedy puszczę gaz na dużych obrotach, jakby przestaje, dźwięk ten dochodzi z okolic tylnego kółka/wariatora/przekładni. Mam też wrażenie że to ocieranie z jazdy na jazdę jest głośniejsze. Ocieranie nie wpływa na osiągi, przyspieszenie, jazdę itp, po prostu ociera i boję się że w końcu otrze tak że stanę na środku ulicy. Sam się na tym za bardzo nie znam dlatego piszę tutaj i proszę o pomoc :)

trzeba otworzyć przekładnie i zobaczyć gdzie są ślady tarcia. Może to pasek a może to dzwon sprzęgła. Musisz popaczać