Coraz żadziej zapala z rozrusznika elektrycznego a z kopki pali za każdym…….

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Coraz żadziej zapala z rozrusznika elektrycznego a z kopki pali za każdym…….

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe enter1978 enter1978 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

Widziałem gdzieś tutaj kiedyś podobny temat ale jakoś nie mogę odnaleźć. Mam taki oto problem, coraz gorzej pali mi z rozrusznika elektrycznego, rozrusznik kręci jak szalony a silnik ani be ani me, taki kwas mi robi od 3 dni. Dużo razy go dziennie uruchamiam ale gdzieś z połowa uruchomień elektrycznym starterem jest nie mozliwa. Ale najlepsze jest to że jak nie chce zapalic z elektrycznego to kopką wystarczy raz go przełamać i chodzi a elektryczny kręci jak durny i nic. Podejrzewam cewkę wysokiego napięcia ale chcę sie zapytać może ktoś miał podobny cyrk. Silnik 4T

Zdjęcie profilowe Fighter89
    Fighter89
    Użytkownik

świeca? cewka moje przypuszczenie

enter1978
    Użytkownik

Tez myślałem że świeca bo stara miała 6tys km przebiegu, ale wczoraj założyłem nową i dalej to samo. Siadam wciskam rozrusznik i czasami zapali od strzału, a czasami jak zgaszę, za minutę znowu muszę jechać , do zapalania a on nic, kręci i nic i jak nie zapali od strzału z elektrycznego to nie ma sensu nawet kręcić bo nie zapali, a zejdę z niego i nożną kopką raz pstryk i chodzi jak ta lala.

Czytaj
    REKLAMA

PRZESIĄDŹ SIĘ NA MIEJSKĄ 125!

Odbierz pakiet akcesoriów o wartości 400 zł i ruszaj w miasto.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A masz iskrę jak nie chce odpalić z rozrusznika ?

enter1978
    Użytkownik

Na pewno tak, jak mogę w każdym dowolnym momencie odpalic go z kopki za pierwszym kopnięciem, po nie udanej próbie uruchomienia z rozrusznika elektrycznego. Mysle ze to cewka ale pewności nie mam a szkoda mi trochę kasy wydawać na cos co do czego nie jestem pewny czy to ta cewka.

Zdjęcie profilowe axyt
    axyt
    Użytkownik

enter1978 napisał:

Na pewno tak, jak mogę w każdym dowolnym momencie odpalic go z kopki za pierwszym kopnięciem, po nie udanej próbie uruchomienia z rozrusznika elektrycznego. Mysle ze to cewka ale pewności nie mam a szkoda mi trochę kasy wydawać na cos co do czego nie jestem pewny czy to ta cewka.

Cewka nagrzana jak nic.
    Masz różnice w zapalaniu rano vs w południe?
    Ja mam tak, że rano odpala „od strzała”, po południu jak jest nagrzany skuter trzeba go trochę pokręcić. Objawy identyczne jak w przypadku kosiarki 🙂

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/72491] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/72491/icon3.png[/IMG][/URL]
    enter1978
    Użytkownik

Tak, jak zimny pali od strzała, a jak jest juz rozgrzany to czasami pali od strzała a czasami w ogóle nie zapali, najdziwniejsze jest to że z kopki zawsze zapala od strzała.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie