Co znaczą oznaczenia układu biegów

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Co znaczą oznaczenia układu biegów

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe clsamg63 clsamg63 8 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mmax88
    mmax88
    Użytkownik

Witam!
    Mam takie głupie pytanie – o co chodzi z oznaczeniami układu biegów (1-N-2-3-4 lub N-1-2-3-4)? O ile to drugie jest dla mnie dość logiczne (z biegu jałowego wbijamy 1, potem 2 itd.) o tyle pierwszego zupełnie nie rozumiem. Jadę na 1 i jak dam o jeden bieg w górę, to wbiję luz??
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

1 – luz – 2 – 3 – 4. tak, nad jedynką jest luz. Jest to standardowa skrzynia biegów w większości motocykli.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe clsamg63
    clsamg63
    Użytkownik

żeby przypadkiem na szybkości nie wbić 1’nki na prędkości bo już przy pojemności nawet 125cm i w zwyż wylecisz przed motor. ;>

jak chcesz się przekonać polecam wysprzeglić lekko popuszczając klamkę ;> ale jeśli masz rozsądek na miejscu to nie polecam.

…by jeździć na moto.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Lepiej go nie namawiaj do tego, bo można silnik sobie zniszczyć… tam samo w samochodzie, wrzuć z piątki jedynkę… Silnik na złom się będzie nadawał.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe mmax88
    mmax88
    Użytkownik

Czyli (jeśli dobrze rozumiem), żeby z 1 wrzucić na 2, trzeba dwa razu wrzucić wyższy bieg, tak?
    Nigdy nie jechałem na motorowerze (tym bardziej motorze) z nieautomatyczną skrzynię, stąd mój totalny brak znajomości tematu.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

często raz mocniej podniesiesz stopę i dwójka wchodzi a czasem trzeba na dwa razy wbijać

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe mmax88
    mmax88
    Użytkownik

Dziękuję za odpowiedzi:)

Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Żeby z jedynki wbić na dwójkę, trzeba podnieść do góry-raz, a porządnie, robiąc to „delikutaśnie” możemy wbić luz 😀

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

clsamg63 napisał:

żeby przypadkiem na szybkości nie wbić 1’nki na prędkości bo już przy pojemności nawet 125cm i w zwyż wylecisz przed motor. ;>

bzdura, nie ma żadnego problemu żeby zjechać z 2ki na 1, w szybkich motocyklach szosowych nawet tak trzeba żeby silnika nie zdusić przy ciasnych nawrotach.

przy układzie 1-N-2… normalnie biegi zmieniasz góra-dół, żeby wrzucić luz zmiana musi przebiec dość delikatnie, nawet bym powiedział że w niektórych sprzętach znalezienie luzu jest dość upierdliwe.
    Pamiętaj żeby nie zrzucać biegów na postoju, hamując trzeba zredukować do 2ki lub 1 bo jak staniesz to zrzucisz max 2 przełożenia i będziesz musiał moto przetaczać na półsprzęgle

Kymco B&W 170
    Zdjęcie profilowe clsamg63
    clsamg63
    Użytkownik

bez spiny, czytanie ze zruzumieniem się kłania….

czy ja napisałem, że nie można ?
    po temacie.

…by jeździć na moto.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie