co wybrac ?? skuter czy jakis motor 125 ??

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #269394
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    mam zamiar kupić jakąś maszynę to będzie moja pierwsza i nie wiem czy wybrać jakiśmotorek na przykład hondą nsr 125 ?? czy może jakiśskuterek na początek ?? Sam wolałbym motorek tylko nsr duuuu?o pali :(:( wiem już nie wiem co robić pomóżcie 😀

    #269395
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    To kup CBR 125 wiem, jest to 4T ale pali mniej.
    Ja bym brać tą nsr z prostego powodu:
    Skuter mam jakieś 5 miesięcy i już znudziża mi się jazda na nim, nie ma biegów i nie ma zabawy w dodatku mało mocy i niskie osiągi co czyni go maszynę z której będą zadowoleni 13latkowie. Ja sam mam 14 lat niby mało ale już mnie nudzi jazda skuterem, zero frajdy jest, za to biegówka to już zabawa na cażego. Szczerze to jak bym wiedział że tak będzie ze skuterem to wolałbym kupić kilkuletnią biegówk?.

    Poza tym NSR ma już ten sportowy charakter, inna pozycja za kierownicą silnik jest pod nami można powiedzieć między nogami przez co według mnie lepiej wchodzi się w zakręty przy większych prędkościach niż takim skuterem.

    Trzeba jeszcze dorzucię brak problemów z regulacją przekładni i seryjna odblokowana nsr ma wystarczające osiągi żeby jej nie trzeba było tuningowałi wywalaż kasy w błoto.

    Trzeba jeszcze dodaćże jak zaczniesz jazdę na biegówce to potem będzie Ci w choler? łatwiej przesiąść się na większe moto, a jak zaczniesz się uczy? na skuterze to będziesz miał problemy z biegówkami i będziesz musiał się jakby znowu uczy? od nowa bo jednak biegówka to nie to samo co skuter automat.

    125 można jeździć po drogach ekspresowych, autostradach, a z własnego do?wiadczenia wiem że kierowcy samochod?w jakby olewają skuterzystów zaje?d?ając im drogą, wyprzedzając gdy auta jadł z naprzeciwka zmuszając do zjazdu na pobocze, tr?biż ignorują, po prostu mają dupie.
    Jazda we 2 osoby na skuterze to porażka, za słaby, laski nie wyrwiesz na skuter i w trasą nigdzie nie pojedziesz chyba że 20km do dziadka xD

    BIERZ T? NSR

    #269396
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    A można zablokowałmotor czy nie ??

    #269397
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    no jak dażbył do serwisu hondy to pewnie by zablokowali ale dziwnie by się patrzyli pewnie, ja bym nie blokoważ, wtedy mało mocy ma, odblokowana około 30koni a zablokowana chyba w okolicach 15

    Jak Ciż złapiż to v-maxu i tak nie sprawdźł bo musieli by miećuprawnienia czyli prawko a1 albo A i prostą drogą z dozwolon? jazdę z prędkością około 80kmh bo Ty na prawku a1 możesz jechać max 80 chyba, i zawsze możesz się wyprze? że droga to nie tor testowy ;p

    Mogli by Ci jedynie udowodniż że masz odblokowany motor a jednoznacznie jeździże? bez uprawnień? na jakiejś stacji diagnostycznej, ale nie mogę Ci zabrać motoru bez powodu, musiał był miećjakiśwypadek czy coś takiego, chyba że mieli by przy sobie przeno?n? hamownie, co w Polsce się chyba nie zdarza, takie to w Niemczech widziałem ;p

    #269398
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    No tak ale jak mnie złapiż to będą widzieć w papierach ze ma więcej niż dozwolone 15 km w prawku A1

    #269399
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    jeżeli to twój pierwszy motor to ja bym ci jednak wolaż wybrać coś delikatniejszego ; ) aby nauczy? się jak się z tym posąugiważ, co robić w takich a takich sytuacjach a wiadomo jak będziesz miał 125 to będziesz chciał szaleć czego na początek nie polecam

    #269400
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Wiesz jeśli masz glowe i zdrowy rozsade to kup honde…
    Ale jeśli lubisz dobra zabawe to na poczatek nie bierz sobie nsr…
    Tak ja ci radze. Honda nsr ma juz trochę mocy…

    Wybor należy do ciebie.

    #269401
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    patrz na to z innej perspektywy perspektywy.
    Kupi jakąś 50 biegówk? to znudzi mu się szybko bo już ma 15 lat, niedługo pewnie będzie miał 16 jak chce zakupić 125 więc 50 to już będzie słaba na niego, i co po roku będzie miał zmieniał na mocniejszy motor?

    Niektórzy siadają na 600 zaraz po zdaniu prawka i ?yją ;p niby to 125 ale ?agodnie też można jeździć, lepiej miećtrochę mocy w zapasię niż hulaż na maxie.

    #269402
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Umiećm jeździć na motorach bo mój kuzyn ma ich dużo 😀 a pierwszy raz będą kupowałmotor i nie wiedziałem czy kupić skuter czy nsr ale juz chyba wiem i na razie zostane przy zakupie nsr 125 tylko gdy kupie nsr i w papierach będzie miała 15 km a na serio więcej to jeśli nie przekroczę 80km/h to nic mi policja nie zrobi ??

    #269403
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    jeżeli będziesz miał w papierach 15KM i będziesz miał to A1 to niby nic ci nie powinni zrobić no chyba że cie złapiż na foto z 90km/h+ : )
    jeżeli umiesz jeździć to owszem ! kup nsr’ke … tylko wiesz nie od razu na max ; ) inni czekają na twoją nerk? :PP

    Mafioz napisał:

    Niektórzy siadają na 600 zaraz po zdaniu prawka i ?yją ;p

    Co do tego ?YCIA to nie w każdym przypadku :PP

    #269404
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    A może kupie mito albo rs bo te jeszcze produkują a nsr już niestety nie 🙁

    #269405
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Powiem tak 125 to już jest duża moc. A faktycznie jak kupisz squta to po jakimś czasie ci się znudzi jazda na nim. Wiec najlepiej kup sobie na poczatek np. jakaś NSR ale z silnikiem 80 i będzie git.

    #269406
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ale ^&^&^$ ;/

    80 km/h na A1? Gdzie macie takie ograniczenie?

    Mafioz napisał:

    Trzeba jeszcze dodaćże jak zaczniesz jazdę na biegówce to potem będzie Ci w choler? łatwiej przesiąść się na większe moto, a jak zaczniesz się uczy? na skuterze to będziesz miał problemy z biegówkami i będziesz musiał się jakby znowu uczy? od nowa bo jednak biegówka to nie to samo co skuter automat.

    Ale nauczy się zachowania na drodze

    Mafioz napisał:

    ale nie mogę Ci zabrać motoru bez powodu

    Jeżeli zachodzi podejrzenie, że moto jest odblokowane, niesprawne to mogę skierowałmoto na badanie techniczne

    Kamilkoz15, najpierw zrób prawo jazdy

    #269407
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ej a może na razie sobie kupie pseudo ścigacza 50 cc RS jest nawet fajna co o tym myślicie ??

    #269408
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Szybko Ci się znudzi, zdecydowanie za słaby.

    #269409
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ale niech nie kupuje 125/50 po później przez takich są takie a nie inne opinie o młodszych userach jednoslad?w

    #269410
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ja mowie ze lepszy będzie dla niego scigacz 50 lub skuter. Niech chlopak nauczy się dobrze przepisow bo jak się nie myle to za bardzo to ich nie zna. A jezeli będzie mial dzwona na 125 to coś??? Kup sobie motor o miećjszej pojemnosci i naucz się dobrze jezdzic. A skoro nie masz jeszcze prawka to jak cie policja za trzyma to przeje****.

    #269411
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ale ja najpierw robie prawko i na kursach się nauczł jeździć. I od razu mówił ze nie jestem por?bany i nie zacznę od 100km/h. Na poczatku bede jedziż wolno i jak się poczuje pewniej to dopiero przyspieszł :D:D Ale chyba zdecyduje się na aprille rs 125 bo to dobry motor tylko nie wiem z którego rocznika brać 😀

    Mam próbę na co trzeba od razu patrzeć gdy się kupuje motor ??

    #269412
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Kamilkoz15 napisał:

    Mam próbę na co trzeba od razu patrzeć gdy się kupuje motor ??

    Na właściciela… 😆 Jak mówił ” Jaki pan taki kram ” 😆 😛 sprawdź czy silnik nie ejst cieply co oznacza ze był wcześniej odpalany itp.

    #269413
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Na kursię nie nauczysz się jeździć – nauczysz się zdaż…

    #269414
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Shakin napisał:

    Na kursię nie nauczysz się jeździć – nauczysz się zdaż…

    dokładnie 🙄 uwierz mi… Gdy usiędziesz na moto od razu będziesz sprawdzać v-max zawsze tak jest

    #269415
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ale ja już jeździłem na motorze i to nie jest trudne co nie 😀

    #269416
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ale ja sam jestem aktualnie na kursię i wiem co mówię. Po jeździ 40 km.h po mieście, pomaraż?czow? kamizelk? na plecach nie nauczysz się jeździć.

    Owszem, nauczysz się ruszaż, zatrzymyważ, zmieniał biegi i jak przejechać trase. Raczej nikt nie pokaże ci przeciw skrótu, nie powie o przegazłwce przy reduckcji biegu 🙄

    – – – – –

    Ciekawe co był zrobić gdyby przed Tobą/na Ciebie jechało np. rop?dzone Volvo?

    Nie mam namyśli jeżdzenia jako takiego “utrzymać się na moto i byle do przodu”

    #269417
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    To, że jeździżes to nic nie znaczy… Na ulicy jest dużo trudniej niż np. na polnej drodze, trzeba mieć oczy dookoła głowy. Po tym jak kierowcy traktują motocyklistów można się sporo spodzieważ. Może i trudne nie ejst, ale będzie cię ostro kusisą, żeby sprawdzić v-max…

    PS. Nie ma kierowców, ktązy są doskonali i wszystko potrafił… Każdy uczy się cały czas.

    #269418
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    no to ja się bede rozgl?daż i nie mogę szybko jedzic bo mi babcia zabroniża:P a jak będą chciał v-maxa zobaczyć to sobie wejdą na youtube i tam jest :P:P:P

    #269419
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    tym gorzej, bo będzie cię kusięo żeby sprawdzić czy twój też tyle idzie 😛

    #269420
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    haha ;P tak jest … wiem bo brat daćmi 600-tk? do pojeżdżenia to mi ta r?ka sama schodzića w dł? z tą manetką :))

    #269421
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    hehe 😛 ja spróbuje taki nie był 😀 A aprilla rs 125 to dobry pomysł ??

    PS. mam pytanie czy na takiej aprilce można jeździć w pasażerem ??

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button