Co wybrać ? Duży dylemat. Jaki skuter 125cm myślę o People GT 125i. Warto?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Co wybrać ? Duży dylemat. Jaki skuter 125cm myślę o People GT 125i. Warto?

Ten temat zawiera 916 odpowiedzi, ma 23 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe eadem eadem 2 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 917 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ughr
    ughr
    Użytkownik

Co wybrać ? Duży dylemat. Jaka skuter 125ccm
    Witam z tej strony Bartek.
    Mam duży dylemat szukam dla siebie skutera, małego zwinnego skutera takiego którym będę poruszał się tylko po mieście, czytam i czytam i już prawie przeczytałem cały internet ale czym więcej czytam to tym mniej wiem i kompletnie nie mogę się zdecydować.
    Mam 187wzrostu, ważę 115km.
    Z racji mojej postury chciałbym raczej coś z dużymi kołami, dziennie mam do pokonania od 40 do 60km, miasto, korki itp.
    Na początku byłem zdecydowany na KYMCO, napaliłem się na Kymco Agality City 125 tani i bardzo dużo opinii ma ten skuterek, czytałem i czytałem i wpadłem na trop producenta skuterów KEEWAY OUTLOOK 125 ale niestety nie ma nowych a sprzedawcy mówią że to straszna chińszczyzna no ale ma chłodzenie cieczą, niestety z tego co wiem to nowego raczej nie kupie?
    Więc szukam dalej i trafiłem na Rometa City 125 (czarny lub biały) Dealer zaoferował mi dobrą cenę na ten model.
    Po drodze trafiłem też do salonu SYM i tam oglądałem HD2 bardzo ładny i chłodzony też cieczą, bardzo dobre wykonanie ale cena to dwa razy większa od Rometa. Ten SYM jest naprawdę super.

Ale jeśli myślę o tym SYMie to zaczynam się zastanawiać teraz nad: Kymco People GT 125i, tutaj cena jest najwyższa ale ten skuter ma wszystko to może się mi przydać: 16 koła, chłodzenie cieczą, wtrysk paliwa, hamulce tarczowe i ma najwięcej koni bo aż 15KM, tylko pytanie czy warto?
    Czy warto dopłacić do tego Kymco People GT 125i.
    Skuter chce kupić nowy, muszę go kupić na FV 23% innej możliwości nie mam, nie interesują mnie używki, nie znam się na tym i nie mam czasu po zakupie go naprawiać, chce nowy z gwarancją.
    Co o tym myślicie, bardzo Was proszę o zabranie głosu w tej dyskusji.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Jeśli cię stać, weź Kymco Peopla. To duża maszyna, ale wąska – w sam raz na miasto.
    Agility dla ciebie raczej za małe (miałem, mam 170cm, fajne ale dla mnie). Romet City – słabo wypada w porównaniu jakości (już na dotyk) z Agility.
    People to inna liga (50% więcej mocy, wtrysk, chłodzenie cieczą). Nie wiem, czy ma konkurencję, poza Hondą SH.
    http://www.honda.pl/motorcycles/range/scooter/sh125i-2013/offers.html
    Tu też masz wtrysk i ciecz, ale o kilka kucyków mniej – za to o 30 kg mniej masy sprzętu. Cena hondy w promocji jest zbliżona (12900 do 13500). Mnie sprzedawca oferował Peopla za 11.000 w 2015 roku w lutym (rocznikowo z 2014).
    Sym ma jeszcze jedną wadę – obsługa gwarancyjna to Romet. To cały czas nie jest zaleta. Nic nie zmienia fakt, że np. w Wawie sprzedaje go Moto-styl (dobra marka i jako dealer i jako warsztat), skoro na części czekają z magazynu centralnego Rometa hgw ile czasu (bujałem się z duperelem do Hyosunga, ta sama sieć).
    Ja bym wybrał Peopla.
    *
    Jest jeszcze yamaha Xenter w tym przedziale cenowym – konkurent dla hondy SH, ale nadal Peopla bym wybrał:
    http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/scooters/urban-mobility/xenter-125.aspx

Zdjęcie profilowe ughr
    ughr
    Użytkownik

Bardzo dziękuje za zrozumienie i bardzo ciekawy wpis, właśnie dobrze mnie zrozumiałeś, szukam małego skutera ale jednak w miare dużego takiego który pasuje dla mnie,

Ten Kymco People jest naprawde bardzo interesujący ale swoje waży tj 162kg zastanawiam się teraz jak to się ma do tej Hondy która waży 134kg, napisałeś że Ty wybrałbyś Kymco a nie Yamahe a jakbyś miał porównać Honde do Kymco.

Co jest lepsze?

Jak to porównać?
    162 kg i 15KM
    134 kg i 11,8KM?

Jak z silnikami jakie różnice? Co lepsze?

Bartek

Czytaj
    REKLAMA

PRZESIĄDŹ SIĘ NA MIEJSKĄ 125!

Odbierz pakiet akcesoriów o wartości 400 zł i ruszaj w miasto.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Niestety na SH nawet nie siedziałem, więc cała wiedza z netu (opisy, testy, porównania, filmiki). Dostaje świetne oceny za trwałość, wykonanie i praktyczność. Po prostu klasyka gatunku. Ale People ma swoje zalety. Jest chyba jednak większy, a udało się też kymco przełamać nieco ten klasyczny wygląd. Niby to samo, ale bardziej dynamiczny, dla mnie po prostu fajniejszy. Są tu na forum fetyszyści japońskich marek, jak i zwolennicy kundli (jak kymco – ani to marka, ani chinol). Lubię kundle, to najmądrzejsze pieski 😉
    Nie wiem jak w Peoplu się sprawuje te 15 koni (cvt nieco oddechu im pewnie zabiera), ale ja mam w hyo tyle samo przy 170kg + ja (dodatkowe prawie 100). Hyo to biegówka i chodzi bardzo fajnie. W KACu 125 było 10KM na coś nieco ponad 100kg i było ok, latał do licznikowej stówki z hakiem (hyosung idzie do licznikowych 125 bez katowania na biegach po drodze). People powinien mieć dokładnie takie osiągi jak reszta 125, stosunek mocy do masy podobny. Jak ci zabraknie pary, to zaczniesz za jakiś czas kombinować z wariatorem i rolkami. Zajmie to sporo czasu, zje trochę kasy i niewiele pewnie da, poza satysfakcją, że latasz 5 km/h szybciej niż reszta. Jak ci naprawdę zabraknie, zrobisz A i kupisz GT w wersji 300, albo już coś zupełnie innego. Zależy jak mocno wsiąkniesz, a ta zabawa naprawdę wciąga 🙂
    *
    Co do wiedzy o silnikach, to powinni się wypowiedzieć ci, co cokolwiek w temacie mogą wiedzieć: Paci, Wombat, Dziadek Zygmunt z Kielc.
    Panowie?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Chłopie jesteś dlugi jak lufa czołgu a i nie ułomek sądząc po wadze,do takich wymiarów to ;
    http://otomoto.pl/oferta/honda-pcx-125-honda-karlik-poznan-od-reki-ID6ydWv3.html
    wybierając mały
    http://i517.photobucket.com/albums/u332/Steven_B_bucket/Matthew/big_guy_scooter.jpg

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

No nie wiem Paci, siedziałem na tym. Bardzo ładny, bardzo fajny, ale taka trochę miniaturka. Mam też wrażenie, że siedzi się znacznie niżej, a w miejskim lataniu między puszkmi, to nie jest zaleta (gorzej widać drogę zza aut). Co nie zmienia faktu, że to świetny sprzęt, za bardzo dobre pieniądze.
    *
    Żeby nie było, powyżej pisałem o PCXsie, jajcarzu 🙂

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Łysy ty nie widziałeś drogi bo jesteś o 20cm krótszy:D,a co do wyzej wymienionych hmm… honda jest honda i tego pan nie zmienisz:)

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

No i widzisz Ughr…? Fetyszysta numer 1. Mówiłem 🙂
    *
    Wypraszam sobie, jestem o 20 cm niższy, a nie krótszy! :-)))))))
    *
    Ughr, podejdź do salonu i dosiądź PCXsa, bo jak ci pasuje, to to naprawdę dobra oferta jest. Są też w wersji 150 🙂

Zdjęcie profilowe ughr
    ughr
    Użytkownik

Pcx przepraszam ale on mi się nie podoba

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Krótko i na temat. People :-)))

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 917 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie