! Forum Co Wybrać? Co wybrać ?

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kail Kail 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kail
    Kail
    Użytkownik

Witam, jestem nowy na forum. Chciałbym zasięgnąć Waszej wiedzy, na temat, jaki fajny, ekonomiczny skuter wybrać na początek.
    Mam kilka propozycji: Suzuki Katana, Romet Ogar 900, Ferro, Zipp Neken.
    Masz jakąś propozycję co byłoby dobre na początek? Napisz …

Pozdrawiam i do usłyszenia

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Router bassa, toros f16, router ws50, kingway coliber

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Kail
    Kail
    Użytkownik

Bassa, toros f16 odpadają. Czytałem, że to najbardziej awaryjne skutery. Ja chcę coś prostego, co przyjemnie się prowadzi oraz fajnie wygląda z możliwościami wizualnego Tuningu.

Zdjęcie profilowe Kail
    Kail
    Użytkownik

Czy ktoś się jeszcze wypowie? Celuję w fajny wygląd i ekonomię.

Zdjęcie profilowe DeelBeat
    DeelBeat
    Użytkownik

Ja sam mam z tym problem. Celuję w Routera WS 50, ale…
    Jak dla mnie, 4-ro suw będzie wolny, więc zapewne strzelę w jakąś używaną Yamahę DT czy podobne supermoto.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Kail
    Kail
    Użytkownik

Ja też tak miałem. Z początku mówie: a co tam Aprilie sr 50 kupie.
    2 dni później, ekonomia ważniejsza jest, chyba wezmę Rometa Ogara 900 lub Suzuki Katanę. Teraz to na pewno wezmę Katanę, Router’a lub Ogara 900-tkę. 😀
    Kwestia rozmowy z tatą, który wyda się bardziej przyzwoity 🙂

Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Kail napisał:

Bassa, toros f16 odpadają. Czytałem, że to najbardziej awaryjne skutery. Ja chcę coś prostego, co przyjemnie się prowadzi oraz fajnie wygląda z możliwościami wizualnego Tuningu.

No jak czytam taką bzdurę to mnie trzęsie. Toros jest dobrym sprzętem z silnikiem takim jak w każdym sprzęcie typu Romet , Zipp , Ferro. Jego wadą są średniej jakości plastiki lecz nie wierz ludziom którzy piszą że pękają na każdej nierówności. Krytykują go ludzie którzy nie mieli z Torosem ani razu doczynienia i widzieli tylko jego zdjęcie i komentarze podobnych znawców bez swojego zdania. To że Toros jest tanii to nie znaczy że jest do dupy. Taka prawda .

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Skoro chcesz się nastawić na ekonomię to zostają Ci sprzęty z silnikiem 139FMB, czyli Ogar 900, Router WS50. Jako użytkownik podobnego pojazdu mogę Ci polecić z czystym sumieniem, silniczek jest niezawodny, trwały i niebywale oszczędny – spalanie rzędu poniżej 2 litrów na setkę nie jest niczym szczególnym.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    Zdjęcie profilowe Kail
    Kail
    Użytkownik

matol1798, Mnie też dziwiła taka opinia. No cóż, nie ukrywam, że to chińczyk. Ja szukam osobiście takiego co pozwoli po mieście i że tak powiem „przechadzkach w weekendy” utrzymywał prędkość przelotową 60km/h. Myślę, że Toros (mimo iż jest fajny) miałby z tym problem, bo to prawie prędkość maksymalna…
    Czekam na dalsze wypowiedzi.

Zdjęcie profilowe Kail
    Kail
    Użytkownik

Michalk001 napisał:

Skoro chcesz się nastawić na ekonomię to zostają Ci sprzęty z silnikiem 139FMB, czyli Ogar 900, Router WS50. Jako użytkownik podobnego pojazdu mogę Ci polecić z czystym sumieniem, silniczek jest niezawodny, trwały i niebywale oszczędny – spalanie rzędu poniżej 2 litrów na setkę nie jest niczym szczególnym.

Dosłownie za kilka minut będę „negocjował kompromis” z tatą na temat Rometa Ogara 900. Mówi, że spalanie ma dobre, dosyć fajnie wygląda itp uwagi do jego adekwatnego wyglądu. Jednak On śmieje się z używanego 2011 rocznika o przebiegu nieco ponad 3000 km.
    Czytałem sporo o tym motorku i nie mam uwag jak na początek, mi wystarczy. na bezpieczny dojazd do szkoły + oszczędność na paliwie i te sprawy ;P
    Pozdrawiam

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie