Co to są przełożenia w skuterze?

Witam

Mam problem , co to są przełozenia w skuterze, gdzie one sie znajdują i do czego służą ?

Pozdrawiam ;]

Przełożenia przenoszą ruch dzwonu sprzęgła na koło skutera - jest to zespół kół zębatych zanurzonych w oleju. Mają one określony stosunek zębów, co z góry określa np. maksymalną prędkość, jaką może osiągnąć skuter. Znajdują się one wewnątrz przekładni, czasami można się do nich dostać spod pokrywy przekładni, a czasami od strony koła (zależy od silnika). Jeżeli po stuningowaniu silnika skuter ciągle jedzie tyle samo to trzeba zmienić przełożenia na sportowe - dzielą się one na pierwotne i wtórne. Z tego co wiem pierwotne są te od strony dzwonu, a wtórne to te przy kole.

Przełożenia to najzwyczajniej w świecie zębatki które są zanurzone w oleju i znajdują się w przekładni. Działają podobnie jak przerzutki w rowerze tyle że zmieniają się same.

Kapuchon napisał:

Przełożenia to najzwyczajniej w świecie zębatki które są zanurzone w oleju i znajdują się w przekładni. Działają podobnie jak przerzutki w rowerze tyle że zmieniają się same.

A właśnie, że nie. Przełożenia się nie zmieniają. Jest to przekładnia stała. Zębatek jest dokładnie tyle: na osi sprzęgła jedna, oś pośrednia dwie i oś koła jedna. Co razem daje cztery :)

A to przepraszam mój błąd. Myślałem że podczas przyśpieszania jednocześnie pasek na wariatorze idzie wyżej i zębatki się zmieniają. Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd to jeszcze raz przepraszam a Madiemu dziękuje za wyjaśnienie ;)