Co to Modul w sqt ????

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Co to Modul w sqt ???
    moglibyście mi to wytąumaczyć…..xD
    Do czego sąuzy ????
    Jak? spe?nia role ????
    No i jak to wygląda ???
    Prosze o wyczerpujące odpowiedzi……:p

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Podpinam się do pytania :mrgreen:
    Również jestem ciekawy co to takiego 🙂

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

o ja pierd*** dobijacie takimi pytaniami 😀
    Ale mimo wszystko pomogę 😛
    Moduł jest to taka magiczna kosteczka gdzieś pod obudow?, to na niej większość skuterk?w ma blokady, ona odpowiada (w jakimś stopniu) za prawidłową prace silnika np. bez niej nie odpalisz itp.
    Chyba tyle powinno ci wystarczy? 😛

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

to że? zapali tera jażeniżwe xD o kurde taka kosteczka “magiczna”

jeżeli gówno wiesz to siędł cicho (i nie jest w pewnym stopniu odpowiedzialna za prace silnika tylko właśnie od modułu zależy czy silnik będzie ?y? lub będzie zmulony) 😐 moduł zapłonowy jak sama nazwa wskazuje jest odpowiedzialna za elektroniczne sterowanie zapłonem.

EDIT:
    Elektroniczny moduł zapłonowy znacznie szybciej przerywa prąd przep?ywający przez cewkę zapłonową niezależnie od prądkosci obrotówej silnika ( przy małych obrotach energia iskry jest taka jak przy wysokich )
    przyjmuje się także nazwę CDI – Capacitor Discharge Ignition jak sama nazwa wskazuje opiera się na kondensatorze, który pod wpływem impulsu odebranego z walu korbowego przekazuje zgromadzona energie elektryczna do cewki powodując wystąpienie iskry na świecy
    Dodaje że także CDI nie potrzebuje zasilania , akumulator nam zdechnie a my pojedziemy dalej.

Ale ta technologia stosowana będzie pewnie już coraz rzadziej z powodu DI(Digital Ignition)sterowane przez ECU zbierające informacje z czujnik?w moto i dostosowujące wyprzedzenie zapłonu i regulacje wtrysku paliwa do sytuacji istniejącej w każdej niewielkiej jednostce czasu.

tera reszta wygląd to jak kolega wyczerpaż wypowiedziż kostka.. w każdym skuterze znajduje się gdzie indziej

mam nadzieje ze teraz wiecie co to jest moduł zapłonowy

Sorkki za edity ale błędy poprawiażem

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

O 🙂 i to jest wytłumaczenie JacoPL,

A? miżo dziękuje bardzo i Pozdrawiam Koleg? 🙂

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

jacoPl jest Najlepszy…….xD Dzięki za takie szczegółowe wytłumaczenie…..:p Pozdro

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button