co to jest ? Peugeot Speedfight II i nieznana część

Witam.
nigdy nie pytałem o takie rzeczy bo zawsze skuter jeździł do mechanika ale dziś przy skręcaniu obudowy natrafiłem na kostkę metalową zalaną jakby plastikiem



i drugie coś co chyba było do tego przylutowane to biały kabelek

który idzie od czegoś takiego:

co to za kabelek i gdzie on był przylutowany (bo jest na nim cyna)?
czy to nie jest jakaś masa ? co to za tajemnicza kostka ?

z góry dziekuję za odpowiedzi

1. - rezystor; 2. - masa; 3. - Ssanie automatyczne.

Według mnie to jakiś czujnik,który idzie do ssania. Pewnie mierzy temperaturę i zamyka ssanie jak osiągnie odpowiednią.

madi napisał:

1. - rezystor; 2. - masa; 3. - Ssanie automatyczne.

do czego ten rezystor ? moge do tego chwycić mase czy nie bardzo ?

pewnie że możesz. Rezystor to element elektroniczny który służy do zmniejszania prądu, w skuterze najprawdopodobniej pełni taką funkcję, że gdy ssanie się rozgrzeje prąd płynie do rezystora. Żeby nie trafił bezpośrednio na masę jest wytracany w rezystorze. Tak mi się wydaje, że może o to chodzić.

ok to jutro to przylutuje do tego rezystora i zobaczymy co będzie ;)
a jeszcze jedno pytanko żeby nie zakładać nowego tematu:

jak kupiłem skuter to nie miał Bendixu w rozruszniku więc kupiłem i założyłem tak jak ma być jedyne co to nie było orginalnych tulejek do tego i musiałem dorobić ale wszedł i kręci tylko powoli ! więc wymieniłem akumulator na nowy i na nowym aku odpalił kilka razy z "kciuka" a potem jak by stracił moc i tylko na kopa pali :(
alternetor (czy co tam mam) jest sprawne bo aku rozładowałem całkowicie tak że nawet migacze nie działały i jak pojeździłem to sie podładował troche ale to i tak nie starcza na odpalenie go :/ tak jakby rozrusznik potrzebował 2 razy tyle mocy niż aku daje :?:

Na pewno ten przewód nie był przylutowany do śruby ani obudowy tego urządzenia. Może być to:
a) bimetal doprowadzający prąd do cewki ssania - najpierw nagrzewa go prąd płynący przez niego do cewki a potem nagrzewa się od elementów silnika,
b) termistor który zwiększając swoją rezystancję powoduje cofanie się iglicy ssania automatycznego,
c) rezystor który odbiera prąd zamiast cewki ssania automatycznego.
Trzecia możliwość występuje w pierwszej wersji twojego skuterka i chińczykach, więc może uda się coś dopasować.

dobra to mniejsza o to co to za kosteczka ! ale gdzie ten kabelek mam przylutować? gdziekolwiek do jakiegoś metalu ? moge to podłożyć np pod śrubke która trzyma to "coś"