co to jest ? Peugeot Speedfight II i nieznana część

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis co to jest ? Peugeot Speedfight II i nieznana część

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe slusek19 slusek19 9 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #29025 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe slusek19
    slusek19
    Użytkownik

Witam.
    nigdy nie pytałem o takie rzeczy bo zawsze skuter jeździł do mechanika ale dziś przy skręcaniu obudowy natrafiłem na kostkę metalową zalaną jakby plastikiem

i drugie coś co chyba było do tego przylutowane to biały kabelek

który idzie od czegoś takiego:

co to za kabelek i gdzie on był przylutowany (bo jest na nim cyna)?
    czy to nie jest jakaś masa ? co to za tajemnicza kostka ?

z góry dziekuję za odpowiedzi

#29026 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

1. – rezystor; 2. – masa; 3. – Ssanie automatyczne.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #29027 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Według mnie to jakiś czujnik,który idzie do ssania. Pewnie mierzy temperaturę i zamyka ssanie jak osiągnie odpowiednią.

#29028 Odpowiedź
    slusek19
    Użytkownik

madi napisał:

1. – rezystor; 2. – masa; 3. – Ssanie automatyczne.

do czego ten rezystor ? moge do tego chwycić mase czy nie bardzo ?

#29032 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

pewnie że możesz. Rezystor to element elektroniczny który służy do zmniejszania prądu, w skuterze najprawdopodobniej pełni taką funkcję, że gdy ssanie się rozgrzeje prąd płynie do rezystora. Żeby nie trafił bezpośrednio na masę jest wytracany w rezystorze. Tak mi się wydaje, że może o to chodzić.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #29033 Odpowiedź
    slusek19
    Użytkownik

ok to jutro to przylutuje do tego rezystora i zobaczymy co będzie 😉
    a jeszcze jedno pytanko żeby nie zakładać nowego tematu:

jak kupiłem skuter to nie miał Bendixu w rozruszniku więc kupiłem i założyłem tak jak ma być jedyne co to nie było orginalnych tulejek do tego i musiałem dorobić ale wszedł i kręci tylko powoli ! więc wymieniłem akumulator na nowy i na nowym aku odpalił kilka razy z „kciuka” a potem jak by stracił moc i tylko na kopa pali 🙁
    alternetor (czy co tam mam) jest sprawne bo aku rozładowałem całkowicie tak że nawet migacze nie działały i jak pojeździłem to sie podładował troche ale to i tak nie starcza na odpalenie go :/ tak jakby rozrusznik potrzebował 2 razy tyle mocy niż aku daje ❓

#29035 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Na pewno ten przewód nie był przylutowany do śruby ani obudowy tego urządzenia. Może być to:
    a) bimetal doprowadzający prąd do cewki ssania – najpierw nagrzewa go prąd płynący przez niego do cewki a potem nagrzewa się od elementów silnika,
    b) termistor który zwiększając swoją rezystancję powoduje cofanie się iglicy ssania automatycznego,
    c) rezystor który odbiera prąd zamiast cewki ssania automatycznego.
    Trzecia możliwość występuje w pierwszej wersji twojego skuterka i chińczykach, więc może uda się coś dopasować.

#29042 Odpowiedź
    slusek19
    Użytkownik

dobra to mniejsza o to co to za kosteczka ! ale gdzie ten kabelek mam przylutować? gdziekolwiek do jakiegoś metalu ? moge to podłożyć np pod śrubke która trzyma to „coś”

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
Odpowiedz do: co to jest ? Peugeot Speedfight II i nieznana część
Informacje o Tobie: