Co szybsze? Motorower vs skuter?

Witam jestem tu nowy wiec sorka jeżeli złe zamieściłem temat .
Wiec do rzeczy chce niedawno zdałem na AM i chce kupić jakiś 2-kołowiec,
Moje pytanie brzmi co było by ewentualnie szybsze motorower czy skuter ?

Jeśli motorower to mowie o Aprilli Rs 50 lub yamaha TZR 50,
a o skuterze to aprillia SR factory lub yamaha aerox wszystko ok. rocznik 2006-2009 lub trochę nowsze . Jeśli polecacie coś innego to jestem otwarty na propozycje.

A na tym "egzaminie" nie mówili że możesz jeździć 50km/h???
Bo jak pojedziesz szybciej w coś przy....sz to takie cus jak oc nie działa i mamusia będzie bulić!

z przyśpieszeniem to skuter ma lepsze , biegówka ma gorsze ale o 1-3 sek, na początku kup sobie skuter i nie mówie tutaj o jakimś aeroxu z full sporta albo evo tylko zwykły skuter żebyś się nauczył pierw jeździć i żebyś był już troche przyzwyczajony do jazdy na drogach.
Uważaj na am6 bo skrzynie się sypią 5 znajomych miało z am6 w tym 3 zakupili w serwisie ASO za skrzynie i po 2000km padała i wszyscy przesiedli się na tzw chinczyznę.
W serwisie ASO płacili za skrzynie po 600zł z założeniem

szybsze bedzie to co będzie miało więcej mocy NA KOŁACH w stosunku do masy

Am6 ma około 9 KM na silniku, całkiem sporo jak na 50-tke, do tego straty na przeniesieniu napędu mniejsze niż w skuterach.

no to jeszcze rozmiar i masa kół oraz ew. przełożenia i wszystko wiadomo.

Skutera nie kupuj. Sądzę po twojej wypowiedzi, że "lubisz zapierdalać" czyli pewnie kiedyś przesiądziesz się na ścigacz, więc kup sobie biegówkę, to już będziesz obeznany w jeździe. Chyba, że w przyszłości chcesz jeździć na skuterze 500 - 600 pojemności i chcieć "robić lans na mieście" ;-)

500-600cc po mieście to już średnio widzę. Taki krążownik to na trasę się nadaje, bo miejsca zajmuje tyle co samochód :P No ale jedziesz jak Pan.

Jak chcesz jeździć jak pan i być podziwianym to chopper, cruiser takie jak Honda Shadow, Honda Goldwing albo Harley Davidson a nie jakiś z*****y automat

norbi1551 napisał:

Jak chcesz jeździć jak pan i być podziwianym to chopper, cruiser takie jak Honda Shadow, Honda Goldwing albo Harley Davidson a nie jakiś z*****y automat

stąpasz po kruchym lodzie :D

A ja już myślałem, że jak może innym pomagasz, to jesteś dobrym człowiekiem i takie moto w chromie, to jest takie małe uzupełnienie tego, że tak błyszczysz na tle tych wszystkich innych. Ale widać, że źle myślałem.

Młodym, nikt dzisiaj nie wpaja żadnych sensownych wartości. Cholerna szkoda. I ten totalny konsumpcjonizm przy tym. :(

a jeśli bym jechał na skuterze powiedzmy 60 a dozwolone jest na drodze 80 to mogl bym dostać mandat w razie zatrzymania ze nie mam tej blokady do 45 ?

tylko pls bez zbędnych komentarzy !!

ograniczenie do 45 dotyczy skutera a nie drogi. Dlatego nie wolno nim wjechac na drogi ekspresowe i autostrady nawet jeżeli pojedzie powyżej 45km/h.
podpadasz bo skuter jedzie szybciej niż 45 a nie że łamiesz ograniczenie prędkości na drodze.

W świetle ostatnio tu cytowanych przepisów to skuter z pojemnością 50 ale zdjętymi blokadami to uszkodzony skuter.

tak ale chodzi o to czy moge dostać mandat bo nie mam blokady do 45 ?

Oczywiście że tak, co zresztą bezpośrednio wynika z wypowiedzi Wombata. Jeśli nie masz blokady, Twój skuter przestaje spełniać warunki homologacji jako motorower, jesteś winien prowadzenia pojazdu bez uprawnień, oraz w przypadku nieszczęścia i konieczności skorzystania z polisy OC, skorzystać z niej możesz jedynie jako smarkatki, bo jest wykupiona na pojazd POSIADAJĄCY homologację i będący motorowerem.

Krótko mówiąc - jedziesz motorowerem (skuterem) to NIE ZAPIER*** i omijasz drogi ekspresowe i autostrady. Jak chcesz jeździć szybciej to rób kategorię. I radzę omijać rozwiązania typu naklejki "lubię zapier***" ;)