Co sie stanie po odłączeniu przewodu wody ? lc

Witam.. Mam banalne pytanie, ale wole sie upewnić.. Chcę wyciągnąć silnik z mojej apki i zrobić generalny remont, poczyścić i w ogóle takie pierdoły.. I co się stanie jak odłącze przewody od pompy wody i cylka ? wyleci płyn chłiodniczy ? później jeszcze raz nalać do zbiorniczka ? odpowietrzać coś ? :)

jak odłączysz przewód z płynem to wiadomo że będzie ciekło ;) a tak poza tym układ odpowietrza się sam.

Nie chyba.. gdzieś, kiedyś czytałem własnie że koleś poprzez nie odpowietrzony układ zatarł.. poczekam jeszcze na odpowiedzi innych.;p

no to nie wiem , sugerowałem się układem chłodzenia z samochodu :P może w skuterach jest nieco inaczej.

Ja myślę, że powinno się odpowietrzyć. Nie ma gdzieś króćca do tego przy chłodnicy w najwyższym jej punkcie? Jeśli nie to może korek wlewu jest jednocześnie odpowietrznikiem.

Jest zbiorniczek wyrownawczy, jest wiele przypadkow ze nie odpowietrzaja i zacieraja.

jak masz kolego silnik morini, nie wiem jak jest w minarelli, może tak samo. w każdym bądź razie sprawdź czy na króćcu głowicy jest mała śrubka, odpowiada ona za odpowietrzenie. podczas wlewania płynu należy ją odkręcić i zakręcić kiedy zacznie lecieć płyn, potem należy odpalić silnik na minutę lub dwie, zgasić silnik i ponownie odkręcić śrubkę i zakręcić kiedy płyn zacznie cieknąć.

a jak nie ma odpowietrznika to odkręcić czujnik temperatury

jest jeszcze jeden aczkolwiek czasochłonny sposób :) wlewać płyn bardzo powoli tak by ciśnienie samo wypchnęło korek powietrza.