Co sądzicie o TGB ?

Witam i prosze o wasze opinie na temat tej marki a dokładnie TGB 303r chodzi mi tu głownie o niezawodność spalanie itp a tak wogule to jest jakas chinska marka
z gory dziekuje

TGB to dobra, tajwańska marka. Jakościowo porównał bym nawet do kymco. Jest to 2t więc pali 3,5-4l, ale za to osiągi ma naprawdę bardzo przyzwoite :D Jest dość niezawodny i można z niego zrobić małą rakiete (oczywiście bez przesady, bo do markowców, może mu troszkę brakować ;))

TGB słynie z bardzo dobrego przyśpieszenia, co jednak przekłada się na mniejszy V-max. Marka jak pisał Belebele jakościowo porównywalna z Kymco. Produkcja tajwańska. Spalanie 3-5 l zależy od jazdy. Średnio jakieś 3,5 - 4 l/100km. Jest całkiem niezawodny, podobnie jak inne tajwańskie konstukcje. Jeśli ci się podoba i możesz go dorwać w dobrej cenie to bier ;). Jak dla mnie niezły sprzęcik. Pamiętaj jednak że nic nie jest niezniszczalne. Jak będziesz pałował non stop na najwyższych obrotach na pełnej bulwie to prędzej czy później coś pójdzie w diabły.

ja mam na oku TGB 303r za 900 zł tylko rozrusznik jest do wymiany i slimak z predkosciomierza i wszystkie opłaty sa do następnego oku myślicie ze opłaca sie go kupic

myślę że tak, jeśli wizualnie nie ma biedy ;) poza tym to 2T więc ewentualne naprawy nie będą skomplikowane.

Tu masz 50ccm stuningowaną bez tłoka.http://allegro.pl/tgb-303-rs-nie-aerox-sr-rs-yamaha-suzuki-i2813879614.html

Co o nim myslicie czy warto go kupic http://tablica.pl/oferta/sprzedam-CID5-ID1yFMr.html#36e0349eb5;r:6;s:299

Ile przejechane ma? 2t czy 4t?Jak popatrzeć na wygląd to warto.

Jest to 2t a przebieg około 10000 km

Zablokowany?Przerabiany(cylek itp.)?

Wszytko w orginalne zablokowany jest po części

Możliwe że jak ma na wariatorze to będzie pasek zjechany i rant na wariatorze.Ale mogę się założyć że nie ma tam.A V-max?

65-70km/h

No cos w tych granicach jak rozmawiałem ze sprzedającym mowił ze w granicach 70km/h

to możliwe że moduł ma ale na wario raczej nie.

Posiadam miedzy innymi Tgb Rapido Scorza . Jestem bardzo zadowolony . Dobre przyspieszenie , prędkość max 63 KM/h . Moje najlepsze osiągnięcie to 150 KM na jednym tankowaniu . Skuter mimo iż troszkę wiekowy to niezawodny .

hmmm tez jestemposiadaczem tego sktera ..... z tym ze mam wnim blokady ;/;/ ogolnie jestem z niego zadowolny, lecz z mila checia pozbylbym sieblokad.... nie wiesz moze jakieblokady sa zastosowane w tym skuterze ???

Ja mam TGB Pegasus Corona 50 (to samo co 303 RS) z 1999 roku :)
Na liczniku jest już ponad 28.000 km. Jakieś 3 tys km temu był wymieniany silnik i wał. V-max wynosi 55km/h, a przyspieszenie pozostawia trochę do życzenia... Jestem z niego średnio zadowolony, ponieważ jest dosyć awaryjny... Za to na korzyść jest spalanie, które w trybie mieszanym jest na poziomie 3l, na trasie schodzi do 2,8l (myślę, że jak na 2t to bardzo dobry wynik) :)

Z tego co wiem to blokady ma na CDI, być może na tłumiku i najgorsza - na przełożeniach, która mnie strasznie denerwuje (ciężko znaleźć odpowiednie zębatki, a jak już znajdziesz to za wysoką cenę)...