Co sadzicie o strzelaniu z rury w 2t?

Tak jak w temacie, cylinder sie bardzo niszczy?

Ja tam bym chciał żeby mi trochę strzelał :) Cylinder wieczny nie jest, myślę że warto go poświęcić dla tego dźwięku :)

W takim razie zapłon off! :P

w dużym 2T zwykle zapłon w wydechu czyli odbicie kopką przy flegmatycznym odpalaniu często kończy się zbiciem albo złamaniem stopy :)

ogólnie postrzelać można tylko po co ?
za mała średnica wydechu żeby był huk jak z armaty z punktu przechodnia/widza

Huk jest, u mnie strzela przez samozaplon ;)

za późny zapłon trzeba przestawić

siemanko, sry ze na tym temacie ale nie umiem zalozyc nowego.... :P, mam vivacity 2001 jedzie 70km/h z gorki 83, jedyne co zrobilem to wyciagnalem taka blaszke ktora znajduje sie tam gdzie sie noga odpala (sry za nie jasny opis ale mieszkam w szwecji i nie wiem jak to sie mowi po polsku.... ) i teraz mam pytanie, co moge zrobic zeby polepszyc przyspieszenie, ale tak zeby nie stracil ma maxspeed? jakie moge wstawic rolki do wariatora itd. ? ;)

pawel332 napisał:

za późny zapłon trzeba przestawić

nie bo za duza kompresja + troche ropy w bebzynie + 95 oktanow

i w skuterach sie zaplonu nie przestawia od tego zacznijmy -.-

DooOminO napisał:

pawel332 napisał:
za późny zapłon trzeba przestawić

nie bo za duza kompresja + troche ropy w bebzynie + 95 oktanow

wymień moduł zapłonowy

a ja proponuje by sprawdzic podstawowa rzecz czyli swiece fajke i przewód od cewki zaplonowej oraz samo cewke. efkt strzelania moze powstac prze niewlasciwe napiecie podawane na swiece. tzn jak jest gdziesz zwracie w cewce skuter bedzie palil ale bedzie mial niestbilne obroty, wieksze spalanie oraz czeste samogaśniecie

Spalanie stukowe' ;) Planowalem gloowice i troche za bardzo ją splanowalem'