Co polecacie – skuter do 5 tysięcy

Wyświetla 31 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #13864 Reply
    Patrykk
    Użytkownik
    • 12
    • 2 027Postów:

Noi trzeba dodac tez, ze ja jezdzilem 90% we dwie osoby , a to ma w sumie kolosalne znaczenie jezeli chodzi o spalanie w silniku pojemnosci kieliszka :P.

#13870 Reply
    arcio1
    Użytkownik
    • 4
    • 1 161Postów:

B&W jest dobre na pierwszy skuter. Kumpel go ma, to jest jego pierwszy skuter i ma się dobrze 😉
    Wg. mnie bardzo dobrze się go prowadzi, ale to może właśnie mojego SYMa się źle prowadzi i to dlatego 😉

#13878 Reply
    Patrykk
    Użytkownik
    • 12
    • 2 027Postów:

Zalezy jak dla kogo Arcio .
    B&W jak na 50cc jest na prawdę bardzo duży, a co za tym idzie – ciężki.
    Pozatym silnik też do najsłabszych nie należy, z tym, że to można w miarę pominąć, bo na pewno na gume go nie wyrwie :P.
    Jak ktoś ma 13-14 lat, a przy tym jest niezbyt rozbudowany i nigdy nie jeździł na skuterach, to może mieć problem ;p.

#13884 Reply
    arcio1
    Użytkownik
    • 4
    • 1 161Postów:

Dla niskiej osoby na pewno B&W się nie nadaje, ale tylko dlatego, że nie sięgnie nogami do ziemi. Wagi na tym skuterze się nie czuje. Waży 120kg, mój Sym waży 100kg, a B&W się dużo lepiej zachowuje w zakrętach (może to kwestia środka ciężkości), a żeby go postawić na centralną trzeba włożyć duuużo mniej siły. Prędkość maksymalna i przyśpieszenie też są lepsze. Ogólnie jeżeli ktoś nie jest za niski to spokojnie można kupować. Co prawda siedzenie jest trochę twarde, ale siedzi się wygodnie.

#13889 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Lecz trzeba zauważyć, iż w B&W środek ciężkości znajduje się NIŻEJ NIŻ W S9!
    Ponieważ b&W posiada bak „w podłodze”, a s9- praktycznie zbiornik położony jest w najwyższym punkcie skutera.

Co za tym idzie- odczucie masy jest praktycznie takie samo w obu tych modelach.

#13899 Reply
    domii7
    Użytkownik
    • 3
    • 13Postów:

Jak sie do niego przymierzałem to siedziało mi sie wygodnie lecz byłem przerazony jego wielkoscia lecz wszyscy polecali mi ten model poniewaz jest wygodniejszy od s9 i silnik ma podobny a wagi sie nie czuje wiec wziałem bet&win chociaz s9 miałem tez za 5900

#13904 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Silniki nie są podobne- to kopie;D

#14288 Reply
    domii7
    Użytkownik
    • 3
    • 13Postów:

Mam B&W i jestem zadowolony jest to moj pierwszy skuter i mysle ze jest bardzo dobry choc nie umiem go do niczego porownac. Jezdzi sie znakomicie narazie mam go na dotarciu i nie przekraczam 30-35 km/h. Zrobiłem 75 km i nie moge sie doczekac 1000km

#14292 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Zdejmiesz mu kagańce to zobaczysz jak to fajnie lata;D

#14312 Reply
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

domii7 tu nie ma znaczenia prędkość a obroty silnika. Docieranie silnika zbyt delikatnie też nie jest wskazane więc nie przesadzaj.
    Ja po szlifie i wymianie tłoka stosuje tą kontrowersyjną metodę docierania i zobaczymy jak będzie:
    http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=12245

#14360 Reply
    domii7
    Użytkownik
    • 3
    • 13Postów:

Moj kolega ma kingweya gulivera i we dwoch z blokadami na dobrym dotarciu jezdzi 80 km/h

#14362 Reply
    Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Chyba z Giewontu ;]

#14364 Reply
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

domii7 napisał:

Moj kolega ma kingweya gulivera i we dwoch z blokadami na dobrym dotarciu jezdzi 80 km/h

😆

#14398 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Ja bez blokad we dwoje ledwo 70km/h przekraczam,zejdź na ziemię 😛

#14402 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Suawek napisał:

domii7 tu nie ma znaczenia prędkość a obroty silnika. Docieranie silnika zbyt delikatnie też nie jest wskazane więc nie przesadzaj.
    Ja po szlifie i wymianie tłoka stosuje tą kontrowersyjną metodę docierania i zobaczymy jak będzie:
    http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=12245

To ciekawe i rzeczywiście kontrowersyjne ale coś w tym jest. Niewykluczone, że jeśli będę jeszcze kiedyś w życiu miał nowy skuter to tak zrobię. A przynajmniej nie będę się za bardzo pieścił.

#14450 Reply
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

Ja się nie bawię i docieram na ostro, tylko szczególną uwagę przykładam żeby silnik się dobrze rozgrzał i nie utrzymuję go na stałych obrotach tylko często zmieniam, przygazuje i hamuje.

Wyświetla 31 wpisów z $
Odpowiedz na: Co polecacie – skuter do 5 tysięcy
Twoje informacje:

Back to top button