Co może kraść prąd w skuterze?

Witam mam problem ze skuterem, a dokładniej taki ze mam nowy akumulator ma zaledwie dwa tygodnie niecale, i po dwóch tygodniach osłabł i ciezko ma odpalić ze startera, co moze zabierac mu prąd? audio nie mam w skuterze ani alarmu ani niczego innego co by mogło pobierać prąd niepotrzebnie poza światłami które i tak sporadycznie włączam, z góry dzięki za odpowiedzi :)

Zacząłbym od dobrego sprawdzenia akumulatora... może być po prostu uszkodzony, mieć zwarcie wewnętrzne i nic poza wymianą wtedy na to nie poradzisz... Trzeba sprawdzić też napięcie ładowania w instalacji, bo akumulator może być sprawny, ale może nie być prawidłowo doładowywany... Słowem... dużo pracy detektywistycznej przed Tobą... ;)))
A światła, to lepiej włączaj...

Większosc jezdze po lasach i łąkach na ryby takze tam swiatła nie potrzebne a tak na ulicy to wiadomo włączam zawsze :) aku byl napieciem naładowany na 12.5 z tego co mowil ten co je sprzedaje ze tyle powinno byc i tyle było ale mam 2 letnią gwarancje na ten aku to go zaniose to niego i sprawdzi i powie czy akumulator czy cos prąd kradnie bo pewnie to pozna jak aku bedzie w porządku

chyba wiem co kradło prąd tylko nie wiem do czego to ma isc: http://scr.hu/4ypu/ts4aj , to kabelek od aku chyba jest , czerwony jest dłuzszy i idzie do jakiegos jakby bębenka koło modułu zapłonowego dokręcony jest i czerwony i czarny jakis ale one są długie, a ten zielony jest za krótki nawet zeby tam doszedł, a do czego on jest to nie wiem ale pewnie ta końcówka metalowa dotykała stalowych części i dlatego aku juz wyczerpany prawie jest, nie wiedziałem gdzie to ma byc i do czego to zakleiłem tą końcówke stalową taśmą izolacyjną zeby wiecej nie kradło prądu nie potrzebnie bo bez tego tez chodzi skuter, tylko od czego to moze byc ten kabelek zielony? tak z ciekawości i czy to on kradł prąd :P

Zielony z oczkiem, to najprawdopodobniej przewód masy. Był przykręcony do jakiejś najbliższej śruby w ramie. Możesz też pociągnąć nowy dodatkowy przewód zielony (masa) bezpośrednio z minusa akumulatora do śruby w deklu głowicy; będzie gwarancja że masa nie "ucieknie".

Czyli to musi być przyczepione to jakiegoś metalu ? to źle zrobiłem bo końcówke zaizolowałem taśmą zeby prądu nie kradło :D

Ja tu widzę dwie możliwości. Albo masz gdzieś zwarcie, które zżera akusa, albo problem z ładowaniem. Najlepiej odpal skuter z włączonymi światłami i miernikiem sprawdź wartość ładowania na akumulatorze. Poprawna wartość jest w przedziale ok 14 - 15v. Następnie dodaj sporo gazu i sprawdź jeszcze raz. Jeżeli ładowanie będzie poniżej 13v, to stator do czyszczenia lub wymiany. Jeżeli większe niż 15v lub rosnące powyżej tej wartości przy przegazowaniu, to padł regulator napięcia. Jeżeli chodzi o sam akumulator, to wyjmij z motorka i podepnij go pod prostownik. Po naładowaniu sprawdź wartość. Będzie w granicach 13v i będzie powoli spadać. Po paru godzinach sprawdź ponownie. Jeżeli spadnie poniżej 12v, to uszkodzony akus. To samo powtórz z zamontowanym na piździku. Tyle, że w tym przypadku spadek napięcia będzie oznaczał zwarcie. A te może występować wszędzie. Często spotykam się z przypadkiem, gdzie żarówka lub klakson powodował zwarcie wciągając cały akumulator.

Juz na drucik przyczepiłem w miare solidnie ta mase do rurki od ramy i myśle ze bedzie ok, a akumulator któregoś dnia zawioze do typka co go kupilem od niego bo mowi ze te zwykle prostowniki sie do takich akumulatorów nie nadają i mowi jak bedzie jakis problem to przyjedź naładuje ci sprawdze za darmo, to pojade któregoś dnia bo w miare fajny facet i za darmo mi posprawdza i bedzie wiedzial czy to aku cos szwankuje czy to od tej masy mogłobyć i zobaczymy czy dalej bedzie prąd żarło czy nie , tak czy siak dziekuje wam za pomoc :)