Co kupić na pierwsze moto.

Cześć.

Mam 19lat ważę 60 kg i mam 178cm wzrostu. Kiedyś jeździłem na Romet ogar 500 2 biegowy i skuter. Teraz przyszła pora na 1 moto. Kupić obrazu 600 czy mniej? Dodam, że przeraża mnie waga takowej 600-tki i nie wiem czy dam radę.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

O ile to nie trolling to - prawo jazdy kategorii A2 masz?? Bo na 600 to jest wymóg minimalny mieć kategorię przynajmniej A2. Niektóre 600 z większą mocą niż 35kW wymagają już pełnej kat A. Zaś kat A jeszcze zrobić zgodnie z prawem nie możesz, o ile nie jesteś zawodowym mundurowym, więc chyba trochę za wysoko mierzysz.
https://blog.icemark.org/2017/03/06/am-a1-a2-a-prawo-jazdy-na-motocykl/?gclid=EAIaIQobChMIuOKjoNO55AIVgtKyCh1cVgLcEAAYASABEgI6FvD_BwE#comment-9
Sam musisz ocenić czy czujesz się na siłach by jeździć czymś tak dużym i ciężkim jak przeciętna 600.
Jesteś dosyć szczupły i młody więc może Ci brakować na razie trochę siły na taką maszynę ale nie znam Cie, może jesteś sportowcem i siłę jednak masz. Ja bym się zastanowił nad jakąś 125tką, o ile masz kategorię A1 lub wyżej wymienione. 125tki to fajne, lekkie, stosunkowo niedrogie i rozsądne maszyny. Ekonomiczne w utrzymaniu, jeździe i serwisowaniu. Pomykają bez trudu 90-100km/h a nawet więcej co zgodnie z przepisami i tak jest maksimum na jakie sobie można pozwolić na większości polskich dróg. W dodatku są mniej więcej w budżecie na jaki możesz sobie samodzielnie pozwolić jako młody człowiek, nie wiem czy pracujesz czy to ma być prezent od rodziców.
Zdecydowanie jednak NIE POLECAM próbowania kupna motocykla i jazdy bez uprawnień. W najlepszym wypadku dostaniesz mandat i sprawę w sądzie, w najgorszym wieloletnią odsiadkę i ogromne długi!