Co kupić na pierwsze moto.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Co kupić na pierwsze moto.

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Felek Felek 10 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)Oglądasz 2 postów - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #670564 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Larp
    Larp
    Participant

Cześć.

Mam 19lat ważę 60 kg i mam 178cm wzrostu. Kiedyś jeździłem na Romet ogar 500 2 biegowy i skuter. Teraz przyszła pora na 1 moto. Kupić obrazu 600 czy mniej? Dodam, że przeraża mnie waga takowej 600-tki i nie wiem czy dam radę. 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

#670581 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Felek
    Felek
    Participant

O ile to nie trolling to – prawo jazdy kategorii A2 masz?? Bo na 600 to jest wymóg minimalny mieć kategorię przynajmniej A2. Niektóre 600 z większą mocą niż 35kW wymagają już pełnej kat A. Zaś kat A jeszcze zrobić zgodnie z prawem nie możesz, o ile nie jesteś zawodowym mundurowym, więc chyba trochę za wysoko mierzysz.

Sam musisz ocenić czy czujesz się na siłach by jeździć czymś tak dużym i ciężkim jak przeciętna 600.
    Jesteś dosyć szczupły i młody więc może Ci brakować na razie trochę siły na taką maszynę ale nie znam Cie, może jesteś sportowcem i siłę jednak masz. Ja bym się zastanowił nad jakąś 125tką, o ile masz kategorię A1 lub wyżej wymienione. 125tki to fajne, lekkie, stosunkowo niedrogie i rozsądne maszyny. Ekonomiczne w utrzymaniu, jeździe i serwisowaniu. Pomykają bez trudu 90-100km/h a nawet więcej co zgodnie z przepisami i tak jest maksimum na jakie sobie można pozwolić na większości polskich dróg. W dodatku są mniej więcej w budżecie na jaki możesz sobie samodzielnie pozwolić jako młody człowiek, nie wiem czy pracujesz czy to ma być prezent od rodziców.
    Zdecydowanie jednak NIE POLECAM próbowania kupna motocykla i jazdy bez uprawnień. W najlepszym wypadku dostaniesz mandat i sprawę w sądzie, w najgorszym wieloletnią odsiadkę i ogromne długi!

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 10 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Felek Felek.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 10 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Felek Felek.

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)Oglądasz 2 postów - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Co kupić na pierwsze moto.
Informacje o Tobie: