Co kupić na A1

Siemka!
Zamierzam na początku przyszłego roku pójść zdawać na A1. W związku z tym mam pytanie. Co kupić na prawko A1? Z motocykli zastanawiam się nad Honda Varadero 125, Honda CBF 125 i Yamaha YBR 125. Ze skuterami miałem problem w znalezieniu czegoś odpowiedniego (swoją drogą może mi polecicie jakiś fajny skuter). Chciałbym, żeby motor (ew. skuter) był wygodny i stosunkowo mało palił, v-max i przyśpieszenie jest dla mnie sprawą drugorzędną. Na motor mógłbym przeznaczyć ok. 6500 zł (co jest kwotą maksymalną i najchętniej wydałbym mniej, żeby mieć na jakieś dodatkowe akcesoria). Wzrost to ok. 180 cm waga: ok. 105 kg (jestem raczej z tych potężnie zbudowanych choć nie ukrywam, że przez zimę chcę zejść do ok. 95 kg).

PS. Była by to moja pierwsza maszyna, więc przydałoby się, żeby maszyna miała "pancerny" silnik

Hondę CBF 125 za tą kasę to wyszarpiesz z rocznika 2011 z niewielkim przebiegiem. Niezawodny mocny silnik zasilany wtryskiem pali tylko 2L/100km - czyli mniej niż skutery 50ccm.
Varadero 125 jest lepszym zdecydowanie modelem, ale za to dużo droższym.

Z tą CBF-ką to się boję tylko, że będę śmiesznie na tym wyglądał. A przy Varadero to właśnie ta cena jest największym minusem.

Moje propozycje{
- Romet crs 125
- Romet division 125
- Romet zetka 125
- Zipp pro 125
Za około 4 tys masz nowe zippa pro bym odradził kolega ma i pali mu 8l na 100km więc to jest przesada ale jedzie 140km/h
Polecił bym tobie divisiona bardzo fajny motorek lub crs Gdybym miał A1 to nad tymi dwoma bym się zastanawiał

Zipp jedzie 140 ? Weź się nie ośmieszaj...

benekpe podał fajne maszyny w takie coś celuj...

no ale to 125 pojemnosc chłopie więc ty się nie ośmieszaj

sylwek jak chcesz ta honde to sobie kup ja tam za 6 tysi ale jak ci wtryski się zjeb... to będziesz mówił dlaczego nie kupiłem gaźnikowego.

martin1996a napisał:

Moje propozycje{
- Romet crs 125
- Romet division 125
- Romet zetka 125
- Zipp pro 125
Za około 4 tys masz nowe zippa pro bym odradził kolega ma i pali mu 8l na 100km więc to jest przesada ale jedzie 140km/h
Polecił bym tobie divisiona bardzo fajny motorek lub crs Gdybym miał A1 to nad tymi dwoma bym się zastanawiał

Zacznijmy od tego że żaden z nich nie pojedzie 140 tylko max 120 .Za tą kwotę znajdzie dobrą hondę tak jak podał benekpe która napewno przejdzie wiele tys km bez usterek.Co do propozycji to właśnie jakieś motocykle ze stajni Hondy Cbf,Varadero.Yamaha Ybr.Z nowych ciężko znaleźć coś nie chińskiego , najbliżej tej kwoty jest tajwański Sym Wolf 125 http://otomoto.pl/sym-inny-wolf-125-krakow-M3740482.html . Co do skuterów nie wiem jakie masz wymaganie rozmiarowe duży czy mały? ciekawą ofertą jest http://otomoto.pl/piaggio-xevo-125-M3671328.html

@up - ten piaggio jest całkiem fajny. Szkoda tylko, że nie jest tak o 1k tańszy. To z tych 3 maszyn które podałem w 1. poście która będzie najlepsza?

Kolego martin1996a nie pisz bzdet ok.Ten Zippek pro w 125 to max jak wiatr będzie w plecy wiał to 115km/h pójdzie.To co napisał benekpe a propos biegówek to najlepsze wybory.Skuter ten Piaggio który kolega MEAS podał ciekawy jest,ewentualnie to jest fajny sprzęt: http://otomoto.pl/yamaha-x-max-x-max-125cm-2008r-full-opcja-M3823941.html sam takim jeżdżę a mam 186 wzrostu i ważę 95kilo.

Podałeś 3 bardzo dobre motocykle.Moim zdaniem do twoich gabarytów najbardziej pasowała by Honda Varadero,za ok 6 tys znajdziesz już dobry egzemplarz z roku 2004/2005 http://allegro.pl/honda-varadero-xl-125-2004-rok-ideal-i3594452559.html

Szczerze mówiąc to boję się, że taki rocznik szybko się zajedzie

Sorry Preclus ale co się zajedzie?Nie ważne że ta Varadero ma prawie 10 lat,wygląda na zadbaną.A jeśli ten przebieg 22400km jest prawdziwy to jest dla tego silnika V2 nic możesz mi wierzyć.Nie zajedziesz tak od razu dwucylindrowej V chłopie spokojnie.

@up - Dzięki. A więc teraz nie zostało mi nic innego jak trochę zaoszczędzić i kupić Varadero (oczywiście pod warunkiem, że zdam na prawko). Mam nadzieję, że na przełomie wiosny i lata już będę miał motorek to będziemy mogli się umówić na jakiś wypad ;-)

;) Spoko Preclus,udanego zakupu oczywiście życzę Tobie i Bierz Varadero 125 to najlepszy według mnie wybór z biegówek w tej pojemność jest.No i Honda to jest najwyższa klasa,tak jak i Yamahy.Jak już kupisz sprzęta to się na Skuterowie pochwal i wrzuci jakieś foty nabytku nowego ok.Pozdro,szerokość i LwG.....

A może nowy skuter,np Kymco Like 125:

http://www.kymco.pl/index.php/maxiskutery/like-125-detail

martin1996a napisał:

no ale to 125 pojemnosc chłopie więc ty się nie ośmieszaj

Kolego widocznie mało wiesz a się wypowiadasz... Proszę nie wprowadzaj w błąd ludzi którzy chcą coś kupić bo się rozczarują... Chinole w 125 jadą max. 100-110 może te 115 pójdzie ale z wiatrem i rozpędzenie do tej prędkości zajmie ci godziny... Markowa 125 w 4t oczywiście idzie ok. 120 niektórzy mówią że 135 ale to zależy od dotarcia...

martin1996a napisał:

sylwek jak chcesz ta honde to sobie kup ja tam za 6 tysi ale jak ci wtryski się zjeb... to będziesz mówił dlaczego nie kupiłem gaźnikowego.

Mam Yamaszkę R125 i jakoś nie narzekam. Wydałem ok. 7 tyś i jeździ....

Dokładnie tak Sylwek62 ma rację,ja sam śmigam Yamahą X-max 125 i na wtrysku.Ma prawie 40000km nabitych i wtrysk jest ok.Chinol 125 nie ważne czy automat,czy biegówka pójdzie max.110 no przy wietrze w plecy może 115!Swoją drogą Sylwek masz super sprzęta,podoba mi się R125 :)

20tys. przebiegu dla Hondy, to dopiero tak jak by się silnik dobrze dotarł. Jak byś zrobił nią 200tys, to może byś myślał o jakimś małym remoncie silnika :-)
Wtryski w motocyklach są chyba ich najmocniejszą stroną. Stosowane w wyższym modelach już od lat 80-tych!
Oczywiście młodzież gimnazjalna szybko ulega stereotypom, nie wiedząc jak solidne i wytrzymałe są silniki z zasilaniem wtryskowym.
Chyba już żaden producent motocykli nie produkuje swych maszyn w oparciu o gaźniki!
Honda CBF 125 w porównaniu z CBR-ką wypada znacznie dojrzalej. Podjedź gdzieś do jakiegoś dealera Hondy i przekonasz się że gabarytom nie ustępuje nawet 600-tką np. Kawasaki Er6N!
Ktoś ze wzrostem poniżej 170cm może mieć z nią problemy - może być za duża.
Varadero jednak jest numerem jeden w tej klasie. Masz kasę - to kupuj Varadero. Nie stać cię na Varadero - kupuj CBF 125.