Co kupić na A1

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Preclus
    Użytkownik

Siemka!
    Zamierzam na początku przyszłego roku pójść zdawać na A1. W związku z tym mam pytanie. Co kupić na prawko A1? Z motocykli zastanawiam się nad Honda Varadero 125, Honda CBF 125 i Yamaha YBR 125. Ze skuterami miałem problem w znalezieniu czegoś odpowiedniego (swoją drogą może mi polecicie jakiś fajny skuter). Chciałbym, żeby motor (ew. skuter) był wygodny i stosunkowo mało palił, v-max i przyśpieszenie jest dla mnie sprawą drugorzędną. Na motor mógłbym przeznaczyć ok. 6500 zł (co jest kwotą maksymalną i najchętniej wydałbym mniej, żeby mieć na jakieś dodatkowe akcesoria). Wzrost to ok. 180 cm waga: ok. 105 kg (jestem raczej z tych potężnie zbudowanych choć nie ukrywam, że przez zimę chcę zejść do ok. 95 kg).

PS. Była by to moja pierwsza maszyna, więc przydałoby się, żeby maszyna miała „pancerny” silnik

benekpe
    Użytkownik

Hondę CBF 125 za tą kasę to wyszarpiesz z rocznika 2011 z niewielkim przebiegiem. Niezawodny mocny silnik zasilany wtryskiem pali tylko 2L/100km – czyli mniej niż skutery 50ccm.
    Varadero 125 jest lepszym zdecydowanie modelem, ale za to dużo droższym.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Preclus
    Użytkownik

Z tą CBF-ką to się boję tylko, że będę śmiesznie na tym wyglądał. A przy Varadero to właśnie ta cena jest największym minusem.

martin1996a
    Użytkownik

Moje propozycje{
    – Romet crs 125
    – Romet division 125
    – Romet zetka 125
    – Zipp pro 125
    Za około 4 tys masz nowe zippa pro bym odradził kolega ma i pali mu 8l na 100km więc to jest przesada ale jedzie 140km/h
    Polecił bym tobie divisiona bardzo fajny motorek lub crs Gdybym miał A1 to nad tymi dwoma bym się zastanawiał

sylwek62
    Użytkownik

Zipp jedzie 140 ? Weź się nie ośmieszaj…

benekpe podał fajne maszyny w takie coś celuj…

martin1996a
    Użytkownik

no ale to 125 pojemnosc chłopie więc ty się nie ośmieszaj

martin1996a
    Użytkownik

sylwek jak chcesz ta honde to sobie kup ja tam za 6 tysi ale jak ci wtryski się zjeb… to będziesz mówił dlaczego nie kupiłem gaźnikowego.

MEAS
    Użytkownik

martin1996a napisał:

Moje propozycje{
    – Romet crs 125
    – Romet division 125
    – Romet zetka 125
    – Zipp pro 125
    Za około 4 tys masz nowe zippa pro bym odradził kolega ma i pali mu 8l na 100km więc to jest przesada ale jedzie 140km/h
    Polecił bym tobie divisiona bardzo fajny motorek lub crs Gdybym miał A1 to nad tymi dwoma bym się zastanawiał

Zacznijmy od tego że żaden z nich nie pojedzie 140 tylko max 120 .Za tą kwotę znajdzie dobrą hondę tak jak podał benekpe która napewno przejdzie wiele tys km bez usterek.Co do propozycji to właśnie jakieś motocykle ze stajni Hondy Cbf,Varadero.Yamaha Ybr.Z nowych ciężko znaleźć coś nie chińskiego , najbliżej tej kwoty jest tajwański Sym Wolf 125 http://otomoto.pl/sym-inny-wolf-125-krakow-M3740482.html . Co do skuterów nie wiem jakie masz wymaganie rozmiarowe duży czy mały? ciekawą ofertą jest http://otomoto.pl/piaggio-xevo-125-M3671328.html

Preclus
    Użytkownik

@up – ten piaggio jest całkiem fajny. Szkoda tylko, że nie jest tak o 1k tańszy. To z tych 3 maszyn które podałem w 1. poście która będzie najlepsza?

Robertonos
    Użytkownik

Kolego martin1996a nie pisz bzdet ok.Ten Zippek pro w 125 to max jak wiatr będzie w plecy wiał to 115km/h pójdzie.To co napisał benekpe a propos biegówek to najlepsze wybory.Skuter ten Piaggio który kolega MEAS podał ciekawy jest,ewentualnie to jest fajny sprzęt: http://otomoto.pl/yamaha-x-max-x-max-125cm-2008r-full-opcja-M3823941.html sam takim jeżdżę a mam 186 wzrostu i ważę 95kilo.

MEAS
    Użytkownik

Podałeś 3 bardzo dobre motocykle.Moim zdaniem do twoich gabarytów najbardziej pasowała by Honda Varadero,za ok 6 tys znajdziesz już dobry egzemplarz z roku 2004/2005 http://allegro.pl/honda-varadero-xl-125-2004-rok-ideal-i3594452559.html

Preclus
    Użytkownik

Szczerze mówiąc to boję się, że taki rocznik szybko się zajedzie

Robertonos
    Użytkownik

Sorry Preclus ale co się zajedzie?Nie ważne że ta Varadero ma prawie 10 lat,wygląda na zadbaną.A jeśli ten przebieg 22400km jest prawdziwy to jest dla tego silnika V2 nic możesz mi wierzyć.Nie zajedziesz tak od razu dwucylindrowej V chłopie spokojnie.

Preclus
    Użytkownik

@up – Dzięki. A więc teraz nie zostało mi nic innego jak trochę zaoszczędzić i kupić Varadero (oczywiście pod warunkiem, że zdam na prawko). Mam nadzieję, że na przełomie wiosny i lata już będę miał motorek to będziemy mogli się umówić na jakiś wypad 😉

Robertonos
    Użytkownik

😉 Spoko Preclus,udanego zakupu oczywiście życzę Tobie i Bierz Varadero 125 to najlepszy według mnie wybór z biegówek w tej pojemność jest.No i Honda to jest najwyższa klasa,tak jak i Yamahy.Jak już kupisz sprzęta to się na Skuterowie pochwal i wrzuci jakieś foty nabytku nowego ok.Pozdro,szerokość i LwG…..

HugoBoss
    Uczestnik

A może nowy skuter,np Kymco Like 125:

http://www.kymco.pl/index.php/maxiskutery/like-125-detail

sylwek62
    Użytkownik

martin1996a napisał:

no ale to 125 pojemnosc chłopie więc ty się nie ośmieszaj

Kolego widocznie mało wiesz a się wypowiadasz… Proszę nie wprowadzaj w błąd ludzi którzy chcą coś kupić bo się rozczarują… Chinole w 125 jadą max. 100-110 może te 115 pójdzie ale z wiatrem i rozpędzenie do tej prędkości zajmie ci godziny… Markowa 125 w 4t oczywiście idzie ok. 120 niektórzy mówią że 135 ale to zależy od dotarcia…

sylwek62
    Użytkownik

martin1996a napisał:

sylwek jak chcesz ta honde to sobie kup ja tam za 6 tysi ale jak ci wtryski się zjeb… to będziesz mówił dlaczego nie kupiłem gaźnikowego.

Mam Yamaszkę R125 i jakoś nie narzekam. Wydałem ok. 7 tyś i jeździ….

Robertonos
    Użytkownik

Dokładnie tak Sylwek62 ma rację,ja sam śmigam Yamahą X-max 125 i na wtrysku.Ma prawie 40000km nabitych i wtrysk jest ok.Chinol 125 nie ważne czy automat,czy biegówka pójdzie max.110 no przy wietrze w plecy może 115!Swoją drogą Sylwek masz super sprzęta,podoba mi się R125 🙂

benekpe
    Użytkownik

20tys. przebiegu dla Hondy, to dopiero tak jak by się silnik dobrze dotarł. Jak byś zrobił nią 200tys, to może byś myślał o jakimś małym remoncie silnika 🙂
    Wtryski w motocyklach są chyba ich najmocniejszą stroną. Stosowane w wyższym modelach już od lat 80-tych!
    Oczywiście młodzież gimnazjalna szybko ulega stereotypom, nie wiedząc jak solidne i wytrzymałe są silniki z zasilaniem wtryskowym.
    Chyba już żaden producent motocykli nie produkuje swych maszyn w oparciu o gaźniki!
    Honda CBF 125 w porównaniu z CBR-ką wypada znacznie dojrzalej. Podjedź gdzieś do jakiegoś dealera Hondy i przekonasz się że gabarytom nie ustępuje nawet 600-tką np. Kawasaki Er6N!
    Ktoś ze wzrostem poniżej 170cm może mieć z nią problemy – może być za duża.
    Varadero jednak jest numerem jeden w tej klasie. Masz kasę – to kupuj Varadero. Nie stać cię na Varadero – kupuj CBF 125.

degename
    Uczestnik

Silnik z łożyskami na wale nie wytrzyma więcej niż 80 000 km przebiegu. Łożyska po prostu trzeba będzie wymienić (razem z uszczelniaczami zaworowymi, uszczelniaczami wału, łańcuchem rozrządu, ślizgiem łańcucha rozrządu, kompletem łożysk i uszczelniaczy skrzyni biegów, wskazana była by również wymiana tłoka wraz z pierścieniami i łożyskiem igłowym sworznia tłoka) chyba że któraś z tych rzeczy padnie wcześniej i narobi więcej szkód. Cały remont nie powinien kosztować więcej niż 800 zł wraz z robocizną ale jednak 100 000 km taki silnik nie ma prawa wytrzymać z logicznego punktu widzenia. Co innego gdyby miał panewki na wale, niestety to już bardziej skomplikowane i nieopłacalne rozwiązanie jak na taki silnik.

sylwek62
    Użytkownik

Robertonos napisał:

Dokładnie tak Sylwek62 ma rację,ja sam śmigam Yamahą X-max 125 i na wtrysku.Ma prawie 40000km nabitych i wtrysk jest ok.Chinol 125 nie ważne czy automat,czy biegówka pójdzie max.110 no przy wietrze w plecy może 115!Swoją drogą Sylwek masz super sprzęta,podoba mi się R125 🙂

Wiele osób mówiło mi że kupuje pseudo ścigi dla lansu ale przecież i tak Ci nikt nie uwierzy że to 600 😀 Po prostu podobają mi się i fajna jak dla mnie jest pozycja za kierownicą taka sportowa 😀 Planuje na następny sezon włożyć 180cc malossi 🙂

Robertonos
    Użytkownik

Osobiście znam kolegę który ma Hondę Silver Winga 600 cm z przebiegiem całkowitym prawie 120 tysięcy kilometrów i ten silnik nie miał nigdy żadnego remontu i nadal pracuje.Mówi że fakt że trochę zesłabł i nie ma takiego V-max jak kiedyś,ale normalnie jezdzi.

Robertonos
    Użytkownik

To zrób tak sylwek62 na następny sezon ;)A powiedz mi czy jak będziesz zmieniał cyla na 180cm to musisz w R125 jeszcze jakieś żeczy w silniku modyfikować by setup był dobry?Czy sam cylek wystarczy?A na 180 r125 pójdzie 145km/h?Ile wyciągnie na tym cylu?

sylwek62
    Użytkownik

Robertonos napisał:

To zrób tak sylwek62 na następny sezon ;)A powiedz mi czy jak będziesz zmieniał cyla na 180cm to musisz w R125 jeszcze jakieś żeczy w silniku modyfikować by setup był dobry?Czy sam cylek wystarczy?A na 180 r125 pójdzie 145km/h?Ile wyciągnie na tym cylu?

Trzeba ustawić mapę zapłonu. Kupie:
    – Cylek 180cc Malossi
    – Wałek rozrządu Malossi
    – Moduł Malossi
    – Filtr powietrza Malossi
    – Wydech jeszcze nie wiem myślę(Akrapovic, Yoshimura, Arrow itp.
    – Zębatki…

Niby bd mieć ok. 25 KM. A pójdzie ok. 150 km/h 😀

Robertonos
    Użytkownik

Kurczę fajno ;)ja bym chciał w swoim X-max 125 i założyć wariator J.Costa sportowy,dać sprężyny sprzęgła +3500 i wydech Leovince 4road.No i DB Killera wyciągnę a co tam niech wyje,ale będzie dobrze chodził. 🙂

sylwek62
    Użytkownik

Ja na razie włożę to co napisałem… Może coś jeszcze wymyślę… Nie wiem jakąś sportową część…

DamianRysiekSr
    Użytkownik

Bierz hondę Varadero 125, ale rozglądaj się za tymi z rocznika 2002-2003, ponieważ są to wersje gaznikowe, więc problemu z wtryskiwaczami mieć nie będziesz.
    Co do mnie ja od razu kupuję Varadero, tylko muszę najpierw sprzedać swoją aktualną maszynę ;d
    Ewentualnie polecić Ci mogę jeszcze Yamaha YZF 125 (dokładnie 150-180) tylko, że to już jest typowy 'mini-ścigacz' więc jak to mają być Twoje pierwsze kroki w przygodzie z motocyklami, lepiej sobie ją zostaw na pozniej…

benekpe
    Użytkownik

Skąd to uprzedzenie do wtrysków?
    Popytaj na forum Hondy, czy kiedykolwiek ktokolwiek miał problemy z wtryskami.
    Silniki zasilane wtryskiem oferują lepsze osiągi, mniejsze spalanie, są bezobsługowe. Nic nie musisz regulować, niczego czyścić.

Robertonos
    Użytkownik

A jaki problem przewidujesz z elektronicznym wtryskiem?W motocyklach na wtrysku awarie jego zdarzają się statystycznie o wiele rzadziej niż gaziory chłopie.Po za tym nic nie trzeba regulować jak w gaziniku.Każdy kto tu pisze że wtrysk elektroniczny jest gorszy od gazinika pie…… głupoty i tyle.Wtrysk to po prostu następca gaziora zarówno w autach jak i moto,coś nowocześniejszego i lepszego….ot cała sprawa!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button