co jest nie tak z yamahą bws ??

witam jestem nowy na tym forum i jest to mój pierwszy motor i mam kilka pytań .
kupiłem niedawno yamahe bws 1996,przerobiona z 50 na 70cc ,wydech h&r ,filtr stożkowy i mam problem taki że jak pojeżdżę dłużej to zaczyna tracić moc i gaśnie lub jak tzw pożyłuję ponad 60km/h to też tak się dzieje .
co z tym zrobić ??
i mam jeszcze kilka pytań związanych z motorem jak jest przerobiony motor to dozownik oleju raczej średnio będzie podawać olej i w związku z tym ile mam lać oleju do baku w jakiej ilości lub jakiej proporcji bo nigdzie nie mogłem znaleźć parametrów tego skutera . obecnie kupiłem olej orlen platinum 2t tylko nw ile mam go nalać.

twój sprzęt ma swoje lata. jest oczywistym że miał już kilka razy wymieniony cylinder. teraz a jakiś byle jaki. i n się kończy - dlatego zapewne traci moc po rozgrzaniu.
do tego dochodzi ogólny stan techniczny, prawidłowa mieszanka…itd
Olej zasadniczo powinien być 1:40 ale tak naprawde to jaki olej i w jakich proporcjach okresla producent cylindra

to jak cylinder jest na wykończeniu to czy wymiana na coś takiego będzie dobra ??
http://allegro.pl/cylinder-kit-airsal-t6-yamaha-bws-96-05-ac-70-i5367050612.html czy da się coś mocniejszego wsadzić i ile da się pojeździć na obecnym cylindrze , bo poprzedni właściciel jeździł na nim 4 lata i jaki maksymalnie mogę wsadzić cylinder ?? i co jeszcze musiał bym wymienić przy nim przy zmianie cylindra na mocniejszy ??

nie porywał bym sie na takie cylindry zakładając zużycie łozysk, wału adekwatnie do wieku tego sprzętu.
Do tego trzeba mieć odpowiedni gaźnik, odpowiedni wydech…itd
To dużo kasy do wydania bo cylinder to tylko poczatek

to co byś polecał do tego skutera ??