Co jak zatrzyma mnie policja a nie mam prawa jazdy AM ani dowodu?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #129228 Reply
    damianoo
    Użytkownik
    • 2
    • 2Postów:

mam 15 lat i nie mam ani karty motorowerowej ani am , to jak mnie złapie policja na jezdzeniu bez prawka am to jaką kare za to zapłacę i co mi mogą zrobić ?

#129229 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3
    • 264Postów:

idz spac juz dawno wieczorynka byla spij slodko dobranoc

#129236 Reply
    monek100
    Użytkownik
    • 12
    • 296Postów:

W najlepszym wypadku upomnienie i prowadzenie do domu. W najgorszym sąd rodzinny.

#129240 Reply
    Shyem
    Użytkownik
    • 2
    • 85Postów:

500ł + laweta.

#129241 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

Jak nie ma 17 lat to nie dostanie mandatu.

#136934 Reply
    kingway18
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

Mogą spuścić powietrze i będziesz toczył.
    Mogą wezwać lawete i holowanie.
    Mogą zabrać dówód rejestracyjny i odbierzesz dopiero po opłaceniu mandatu 500zl w twoim wypadku rodzice.
    Mogą cie puścić wolno, najważniejsze jest kask, znajomość przepisów, zdrowy rozsądek, oc, i tablice, rzadko zatrzymują bez powodu chyba ,że na jakiś expresówkach.

#136948 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11
    • 1 620Postów:

Po zatrzymaniu sprawa trafia do Sądu Rodzinnego, bo jako nieletni nie możesz dostać mandatu.
    W sądzie pewnie mandat 500zł + koszty sądowe, które opłacą Twoi rodzice. Oczywiście nie możesz kontynuować dalszej jazdy. Żadnego dowodu rejestracyjnego Ci nie zatrzymają! Tak samo, jak nie wezwą lawety! Ani nie spuszczą Ci powietrze w oponach! Takie brednie wypisują ludzie, którzy nie mają o tym bladego pojęcia.
    Motorowerem może odjechać osoba, która posiada uprawnienia, ewentualnie będziesz go musiał zaparkować gdzieś na chodniku albo poboczu, w miejscu w którym nie złamiesz obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jeżeli warunki na to pozwalają, możesz pchać maszynę do domu poboczem.

#136952 Reply
    kingway18
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

benekpe napisał:

Po zatrzymaniu sprawa trafia do Sądu Rodzinnego, bo jako nieletni nie możesz dostać mandatu.
    W sądzie pewnie mandat 500zł + koszty sądowe, które opłacą Twoi rodzice. Oczywiście nie możesz kontynuować dalszej jazdy. Żadnego dowodu rejestracyjnego Ci nie zatrzymają! Tak samo, jak nie wezwą lawety! Ani nie spuszczą Ci powietrze w oponach! Takie brednie wypisują ludzie, którzy nie mają o tym bladego pojęcia.
    Motorowerem może odjechać osoba, która posiada uprawnienia, ewentualnie będziesz go musiał zaparkować gdzieś na chodniku albo poboczu, w miejscu w którym nie złamiesz obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jeżeli warunki na to pozwalają, możesz pchać maszynę do domu poboczem.

To chyba ty nie masz bladego pojęcia, ja miałem taki przypadek lecz z samochodem i brak prawa jazdy, laweta i kasacja dowodu rej.Oddali dopiero po opłaceniu mandatu w okienku.

#136955 Reply
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

1. Jeżeli zatrzyma Cię policja bez uprawnien zgodnie z prawem powineneś otrzymać mandat 500zł, Ale że jesteś osobą nie letnią policja nie może nałożyć na Ciebie mandatu, Więc zostanie skierowany wniosek do sądu rodzinnego o ukaranie.

2. Jeżeli nie znajdzie się osoba która może przejąć pojazd i nie posiada odpowiednich uprwanien (Znajomy, Lub osoba z rodziny) to pojazd zostanie odholowany na parking policyjny i ty ponosisz tego koszty potem.

Skączyły się te czasy że spuszczą powietrze i pchanie od kad am weszlo

#136978 Reply
    SkuterowyManiakF16
    Uczestnik
    • 8
    • 69Postów:

To o czym piszecie to i tak nic. Jak spowoduje wypadek bez uprawnień to nie ma OC i naprawę samochodu czy czegoś innego musi płacić z własnej kieszeni. Tak jak ktoś kiedyś pisał pojedzie bez AM walnie w jakieś nowe BMW czy inny drogi samochód i naprawa to się liczy w tysiącach złotych, a jak w komuś się coś stanie to i rentę do końca życia będzie musiał płacić.

Oczywiście nie życzę tego nikomu tylko ostrzegam bo teraz pewnie będzie plaga osób na skuterach bez uprawnień.

#181252 Reply
    Krupek
    Uczestnik
    • 7
    • 1 126Postów:

Damianoo zastanów się nad tym co napisał SkuterowyMan bo mandat czy odholowanie to jest pryszcz można zapłacić bo to nie są duże pieniądze gorzej jest właśnie z oc itd mnie to właśnie odwiodło od kupna czegoś więcej niż 50ccm bo pół biedy jak wpakujesz się w jakiegoś trypla wartego tyle co twój skuter a co będzie jak wpakujesz się w auto warte 200-300 tysięcy nie wypłacisz się przez kolejne 15 lat

#181254 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Krupek ten temat ma rok jak byś nie zauważył.

#181258 Reply
    Krupek
    Uczestnik
    • 7
    • 1 126Postów:

O kurde faktycznie po wejściu na forum pokazało mi to jako drugie i nawet nie spojrzałem na datę sorry 😀

#626083 Reply
    złapany15
    Uczestnik
    • 0
    • 2Postów:

Mnie już zatrzymali 😀 grozili mandatem 400-500 zł , lawetą i kuratorem / sądem rodzinnym.
    Skończyło się na tym ze dostałem tylko upomnienie i musiałem prowadzić do domu motor 😀 to zalezy od policjantów.. ja miałem tych najgorszych ale się udało. Radziłbym ci uważać i rozglądać się czy nie stoją i wgl. Mnie zatrzymali nieoznakowanym… pozdrawiam 😉

#626084 Reply
    złapany15
    Uczestnik
    • 0
    • 2Postów:

Kuratorem ***!!!!!! Sorka za błąd 😉

#626086 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 492Postów:

„najgorszych miałem” i cie puścili po pogrożeniu palcem. Ty dziękuj bozi że trafiłeś na przełaskawych policjantów co mieli dobry dzień i byli w świetnym humorze.
    Że też nikt z was nie ma refleksji co się stanie jeżeli będziecie mieli wypadek. I to nawet nie taki że popełnicie błąd i go spowodujecie – tylko ktoś popełni błąd.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Co jak zatrzyma mnie policja a nie mam prawa jazdy AM ani dowodu?
Twoje informacje:

Back to top button