Ciężko wkręca się na wysokie obrotu - Inca

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Ciężko wkręca się na wysokie obrotu - Inca

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe adamos247 adamos247 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)Oglądasz 2 postów - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #145411 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe adamos247
    adamos247
    Participant

Witam serdecznie. W skuterze wczoraj został wymieniony cylinder, tlok, oraz reszta wraz z tym- nowe. Również zostało wymienione:
    -Króciec ssący
    -świeca NGK
    -pas napędowy
    -koło wolnego rozrusznika i podzespoły
    -rolki 4.4g stage6
    -zimeringi oba
    -dysza na gaźniku na 75, a później na 82
    -cylinder 70cm3(pisałem wyżej)
    sprawdzone zostały:
    łozyska i reszt podzespolow, zostal opatrzony gaznik i wyczyszczony. Wszystko zostalo zlozone na top i skuter odpalił za pierwszym… Myslalem, ze bedzie cudnie, ale troche sie zasmucilem.
    Po odpaleniu i przejzazdze zauwazylem, ze skuter rusza dosc energicznie przy pewnej konfiguracji, lecz nie wkręca się na wysokie obroty, powyzej 5-6 tysiecy. Teraz pojezdzilem troche zmienilem z dyszy 75 na 82. Filter powietrza stożkowy, cylinder 70cm3, brak lewego powietrza (sprawdzone), króciec dobrze skręcony, ale z umiarem, obecnie jak przyduszę mu manetkę na fula dusi sie jakby, tzn. chce jechac, ale cos mu nie pozwala i po ok 15 sekundach rozpędza się do 7 tys obrotów i potem już nic go nie może zatrzymać. Pytanie dlaczego między 5-7 tysiącami obrotów jest taka kolosalna różnica, między 5-7 nie ma mocy, ledwie sie rozpedza, a powyzej 7 prouje jak glupi. z racji, ze jest na dotarciu, nie jezdzilem szybciej niz te 7.5 tysiaca obrotow, tj. ok 50km/h. Pytanie moje brzmi, czego to wina? Kompresja jest dobra, wydaje mi sie, ze konfiguracja. Z cylindra jest ok 6-7km. Proszę o poradę co mogę zrobić. PS najlepiej jedzie na 1 obrocie na filtrze powietrza lub 1.5 obrotu. Nizej na 0.5 obrotu lepiej rusza, ale bardziej sie dusi. Co dziwne, nie mam lewego powietrza, a jak skręce powietrze na maxa i tak skuter jedzie… Ale sie dusi.

Wszystko super, została kwestia regulacja, tak myślałem

#145414 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe adamos247
    adamos247
    Participant

PS. paliwo sprzed 2 miesięcy, olej lotos 2t półsyntetyczny, wydech leovince tt

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)Oglądasz 2 postów - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Ciężko wkręca się na wysokie obrotu - Inca
Informacje o Tobie: