! Forum Serwis Ciężko pali.

Ten temat zawiera 50 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Grzegorz53 Grzegorz53 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 51 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe TomekMk
    TomekMk
    Użytkownik

Słuchajcie, mam kymco agility, 4t, rocznik 2006. Generalnie bez zarzutu, ale kłopot taki, że:

1. cięzko pali z rozrusznika jak jest zimny; z kopa zapala od razu nawet po kilku dniach nieodpalania, jak się nagrzeje to z rozrusznika tez bez problemu; pytanie: co to za cholera i jak temu zaradzić? wymienic akumulator na nowy? rozdzielnik napięcia?

2. Po odpaleniu, kiedy jest zimny bardzo się dławi, tzn. dodaję gazu,a on mi prawie gaśnie, odpuszczam, wraca do normy, znowu na gaz – a on znowu zdycha; przechodzi to po paru minutach jazdy, ale denerwuje okrótnie – czy na to można coś poradzić? Gaźnik naprawiać? czy co?
    dziex
    T

kymco agility 50
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

TomekMk wrote:

Słuchajcie, mam kymco agility, 4t, rocznik 2006. Generalnie bez zarzutu, ale kłopot taki, że:
    1. cięzko pali z rozrusznika jak jest zimny; z kopa zapala od razu nawet po kilku dniach nieodpalania, jak się nagrzeje to z rozrusznika tez bez problemu; pytanie: co to za cholera i jak temu zaradzić? wymienic akumulator na nowy? rozdzielnik napięcia?
    2. Po odpaleniu, kiedy jest zimny bardzo się dławi, tzn. dodaję gazu,a on mi prawie gaśnie, odpuszczam, wraca do normy, znowu na gaz – a on znowu zdycha; przechodzi to po paru minutach jazdy, ale denerwuje okrótnie – czy na to można coś poradzić? Gaźnik naprawiać? czy co?
    dziex
    T

Hej Tomek!
    1. Miałem kiedyś to samo – Akumulator nie trzymał…
    2. To chyba normalne, zwłaszcza w wilgotne, zimne dni.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Proponuję wyregulować skład mieszanki paliwowo powietrznej (boczna śrubka w gaźniku)

TomekMk
    Użytkownik

Piotr – a jak się dobrać do gaźnika??? Tam wszytko zasłonięte, w ogóle tego silnika nie widać… I co to znaczy „wyregulować”? tzn. mam metodą prób i błędów codziennie, jak zimny, odrkęcać po pół obrotu albo dokręcać – i w końcu znajdę rozwiązania? czy też mozna powiezdieć że np. dokręcenie zwiększa dławienie, a odkręcenie zmniejsza?

kymco agility 50
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Do gaźnika dostaniesz się poprzez wyjęcie klapki z dna schowka na kask pod siedzeniem, ewent.można odkręcić kanapę i wyjąć cały schowek, wtedy gaźnik będzie cały odsłonięty.. Co do regulacji to robi się tak: Wkręcasz śrubkę składu mieszanki do oporu, ale nie zbyt mocno, silnik powinien zgasnąć, potem wykręcasz tą śrubkę 1-1,5 obrotów i śrubką ze sprężynką ustawiasz najmniejsze równomierne obroty silnika, potem znowu odkręcasz boczną śrubkę składu mieszanki do momentu gdy zwiększą się obroty i znowu śrubką ze sprężynką ustawiasz najniższe obroty silnika tak żeby równo chodził i nie gasł, i tak do skutku do momentu kiedy obroty silnika ustabilizują się. Po dodaniu gazu silnik powinien płynnie wchodzić w obroty, a po puszczeniu manetki gazu nie powinno być efektu „falowania”. Mam nadzieję że w miarę jasno opisałem przebieg regulacji, jak coś to pytaj 😉

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Aha, regulacja gaźnika zawsze na rozgrzanym silniku 😉

TomekMk
    Użytkownik

Bardzo jasno 😀 dzieki, to forum mi się zaczyna bardzo podobać, widać, że ludzie się znają na rzeczy i chce im się odpowiadać na posty 🙂
    Tylko jedno dopytam: śrubka składu mieszanki – jest z boku gaźnika, a ta druga – poznam ją po tym, że ma podłożoną sprężynkę, tak?
    Z opisu wynika, że to musi być podobne do gaźnika jawki, którą jeździłem w latach 80 🙂

kymco agility 50
    Zdjęcie profilowe 92krystian
    92krystian
    Użytkownik

Tak, znajduje sie przy lince od gazu, reguluje wolne obroty.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

TomekMk wrote:

Bardzo jasno 😀 dzieki, to forum mi się zaczyna bardzo podobać, widać, że ludzie się znają na rzeczy i chce im się odpowiadać na posty 🙂
    Tylko jedno dopytam: śrubka składu mieszanki – jest z boku gaźnika, a ta druga – poznam ją po tym, że ma podłożoną sprężynkę, tak?
    Z opisu wynika, że to musi być podobne do gaźnika jawki, którą jeździłem w latach 80 🙂

Ta ze sprężynką to od wolnych obrotów jest jakby u góry gaźnika. Ta od mieszanki jest z boku. Zazwyczaj jest skierowana w lewą stronę:)

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    TomekMk
    Użytkownik

Jeszcze mam takie pytanko: może te kwestie ciezkiego startru rano sprobuje rozstrzygnąc metoda eksperymentow i np. odpale skuter na kablach z akumulatora mojego auta (90 amperogodzin)? Jeśli odpali bez zarzutu – to znaczy jasno, ze bateria w skuterku już stara i trzeba wymienić. Jeśli nie – to znak, ze przyczyna inna.
    Tylko czy takie wielki akumulator nie rozwali czegos w skuterku? napięcie niby to samo – 12 V – ale .. sie boje. Slusznie sie boje?

kymco agility 50
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 51 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie