Ciężko odpalający Romet 767 (4t)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Ciężko odpalający Romet 767 (4t)

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #75536 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tak jak w tytule: skuter tak jakby niemiał kompresji wgl, a jak już usłyszę charakterystyczny stukot silnika to odpali odrazu albo średnio po 2-3 kopnięciu. A tak ogólnie na zimnym silniku odpalanie to kopanie 2 min..

na co stawiacie?, możliwe że wał korbowy się jakoś uszkodził? skuter ma 21 tyś km na liczniku

Na każdą sensowną odpowiedz z góry dziękuje.:)

#75542 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe dodge
    dodge
    Użytkownik

Nagle się pojawiło?

->Kymco Super 8 2T
    LwG!

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #75547 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

lekko stopniowo, lekko też go zalałem po deszczu bo niemiałem błotnika;/, i po tym deszczu właśnie jest już tak źle. może też coś od świecy? bo ostatnio wymieniałem możliwe że jest jakaś zepsuta albo źle włożona….

#75551 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Fubu2PL
    Fubu2PL
    Użytkownik

możliwe że ci woda do gaznika się nalała albo moduł zamoczyło

#75556 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

dobrze, ale jeśli od 3 dni jeżdżę na suchej nawierzchni?, to gaźnik by przemył tą wodę, moduł jest wysoko na ramię przykryty kablami więc ta opcja raczej odpada ale jutro posprawdzam jak będę miał inny moduł.

a może być to coś związane w wałek korbowym?, bo mam dziwne wrażenie że jak kopię w wariator to jakby kopka się zacinała ale idzie dalej.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #75622 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe barteksek1
    barteksek1
    Użytkownik

Moze zalalo ci magneto kolega myl skutera i nalał tam wody i mu nie chcial zapalic po ok 1h odpalnia na sloncu skuter zalapal

#75674 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

ale to dalej mi nic niewyjaśnia;d, dzisiaj to samo;/.
    skuter stoi w garażu ciągle więc dawno by wyschnął, tym bardziej że jest tam klimatyzacja (podziemny garaż, około 17 stopni).

a zwiększenie dawki paliwa dało by coś?

#75767 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Problem rozwiązany!
    o tuż drodzy parafianie: ząbki z kopki się rozwaliły ( lub zbierak).

Wymieniłem na stare części i odpalił za pierwszym razem:).

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA!!! pozdrawiam Serafin

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
Odpowiedz do: Ciężko odpalający Romet 767 (4t)
Informacje o Tobie: