Ciężki rozruch zimnego silnika

Teraz mam następny problem,od paru dni borykam sie z rozruchem zimnego silnika,kręci i kręci manetka na ful,chwila przerwy i powtórka i może za trzecim razem załapie gazujac manetką.
Jakby byl 2T to bym bił na ssanie a tu 4T wtrysk to juz problem.U mnie w okolicy nikt nie podłączy mi do kompa bo brak kabelka,wszyscy maja do hondy i yamahy.
Moze silniczek krokowy nawala? Sezon sie zrobił i zawsze mam takiego pecha ze z motorem cos jest nie tak.
Dodam ze jak juz odpale i zgasze to pali pięknie,nawet po 3 godzinach ,ale juz jak naprawde zimny to wstyd ze muszę tak długo piłować na rozruszniku.
Koledzy macie jakieś pomysły,gdzie szukać przyczyny,czy ten silniczek krokowy czy moze jakis inny czujnik???

nie masz silniczka krokowego. ja bym czujnik temperatury sprawdził

Dziękuję ci za szybką odpowiedź,z tego co wyczytałem na innych forach to mam silniczek krokowy ale moge sie mylic i z pewnością masz rację,ale wracając do tematu to dzis nie bylo szans na odpalenie po kręceniu rozrusznikiem,ale po wykręceniu świeczki i po pilowaniu i oczyszczeniu chwycił ładnie.Gadałem dziś z kumplem zo jeździ na satelisie i powiedział ze jest przy silniczku krokowym sztuk 2 wezyki podciśnienia żeby je sprawdzić,czy nie popękane,ale w stanie ma super bo patrzyłem.
jestem ciekaw jak załapie w sobotę rano,mam nadzieję ze odpali i nie bede musiał wyrzucac sprzetu.

gdzie ty tam masz silnik krokowy???

Witam,przesyłam zdjecie podgladowe silniczka krokowego w linku.Mieści sie on na samej górze nad przepustnica.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/peugeot-satelis-125-silniczek-krokowy-przepustnicy-i7540926244.html

https://archiwum.allegro.pl/oferta/peugeot-satelis-125-przepustnica-i7393135021.html

to nie jest silniczek krokowy. to jest elektrozawór. Nawet sie nazywa IACV (Idle Air Control Valve selenoid)

Dziekuje ci bardzo za odpowiedz,czy ten elektrozawór może odpowiadać za rozruch zimnego silnika?

ten zawór puszcza wg mnie powietrze - a wiec robi to samo co ty byś robił jakbyś na zimnym silniku lekko uchylił przepustnice. natomiast za wzbogacenie mieszanki odpowiada komputer na podstawie odczytów z czujników temperatury

Dziekuje za twoje szybkie odpowiedzi. Taki elektrozawor moge miec za 70zl z wysylka. A powiedz mi gdzie zlokalizuje ten czujnik temperatury co pisales wczesniej,w jakim rejonie silnika szukac.
Moze bedzie taki na allegro ty bym kupil czujnik temperatury i elektrozawor i moze bym trafil w usterke?

już pobrałęs z neta manual serwisowy czy też mam go pobrac za ciebie, przestudiować i udzielić ci wyczerpującej odpowiedzi?
Bardzo chetnie. Ale pierwsze wolne terminy mam w grudniu.

Ale ty jesteś nerwowy,mam manuala ale nie widzę go tam,nie potrafie poszukac,nie jestem taki doświadczony jak ty.

no, i dlatego nawet nie napisałeś który to rocznik tego satelisa

i nie szukasz user manual lub owner manual. szukasz service manual albo repair manual

Dzieki wielkie za podpowiedzi z twojej strony,chyba zlokalizowałem,znajduje sie pod przepustnicą pod taka blaszka ale nie jestem pewien czy na pewno.
A co do rocznika to jest to 2007r Peugeot Geopolis 125,silnik taki sam jak w Satelisie.

raczej nie blaszka tylko wkręcana termoapra

Kolego,to żadne czujniki i zaworki.Uszczelka pod głowicą poszła.

Czy w Peugeocie geopolis 125 jest ten sam silnik co Peugeota satelits