Ciężki rozruch zimnego silnika

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Ciężki rozruch zimnego silnika

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kasa2906
    kasa2906
    Użytkownik

Teraz mam następny problem,od paru dni borykam sie z rozruchem zimnego silnika,kręci i kręci manetka na ful,chwila przerwy i powtórka i może za trzecim razem załapie gazujac manetką.
    Jakby byl 2T to bym bił na ssanie a tu 4T wtrysk to juz problem.U mnie w okolicy nikt nie podłączy mi do kompa bo brak kabelka,wszyscy maja do hondy i yamahy.
    Moze silniczek krokowy nawala? Sezon sie zrobił i zawsze mam takiego pecha ze z motorem cos jest nie tak.
    Dodam ze jak juz odpale i zgasze to pali pięknie,nawet po 3 godzinach ,ale juz jak naprawde zimny to wstyd ze muszę tak długo piłować na rozruszniku.
    Koledzy macie jakieś pomysły,gdzie szukać przyczyny,czy ten silniczek krokowy czy moze jakis inny czujnik???

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie masz silniczka krokowego. ja bym czujnik temperatury sprawdził

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    kasa2906
    Użytkownik

Dziękuję ci za szybką odpowiedź,z tego co wyczytałem na innych forach to mam silniczek krokowy ale moge sie mylic i z pewnością masz rację,ale wracając do tematu to dzis nie bylo szans na odpalenie po kręceniu rozrusznikiem,ale po wykręceniu świeczki i po pilowaniu i oczyszczeniu chwycił ładnie.Gadałem dziś z kumplem zo jeździ na satelisie i powiedział ze jest przy silniczku krokowym sztuk 2 wezyki podciśnienia żeby je sprawdzić,czy nie popękane,ale w stanie ma super bo patrzyłem.
    jestem ciekaw jak załapie w sobotę rano,mam nadzieję ze odpali i nie bede musiał wyrzucac sprzetu.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

gdzie ty tam masz silnik krokowy????

kasa2906
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to nie jest silniczek krokowy. to jest elektrozawór. Nawet sie nazywa IACV (Idle Air Control Valve selenoid)

kasa2906
    Użytkownik

Dziekuje ci bardzo za odpowiedz,czy ten elektrozawór może odpowiadać za rozruch zimnego silnika?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ten zawór puszcza wg mnie powietrze – a wiec robi to samo co ty byś robił jakbyś na zimnym silniku lekko uchylił przepustnice. natomiast za wzbogacenie mieszanki odpowiada komputer na podstawie odczytów z czujników temperatury

kasa2906
    Użytkownik

Dziekuje za twoje szybkie odpowiedzi. Taki elektrozawor moge miec za 70zl z wysylka. A powiedz mi gdzie zlokalizuje ten czujnik temperatury co pisales wczesniej,w jakim rejonie silnika szukac.
    Moze bedzie taki na allegro ty bym kupil czujnik temperatury i elektrozawor i moze bym trafil w usterke?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

już pobrałęs z neta manual serwisowy czy też mam go pobrac za ciebie, przestudiować i udzielić ci wyczerpującej odpowiedzi?
    Bardzo chetnie. Ale pierwsze wolne terminy mam w grudniu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie