Cieknący zbiornik paliwa?!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Cieknący zbiornik paliwa?!

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 7 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Bartosz
    Bartosz
    Użytkownik

Cześć.

Mam poważny problem.

Dziś zatankowałem skurczybyka (romet retro 7, 2017r) i po dojechaniu do garażu zauważyłem że cieknie mi paliwo z pod skutera. Na początku leciała praktycznie stróżka, później już tylko kapało z częstotliwością +/- kropla na sekundę.
    Przy tankowaniu nic nie rozlałem, choć podczas tankowania plastiki dookoła wlewu są wilgotne, ale myślałem że to może przez opary + ciśnienie, ewentualnie kilka wychlapanych kropel.. W każdym razie łącznie przypuszczam że uciekło może jakieś 200/300ml, bo kiedy zorientowałem się że cieknie, to podłożyłem kubek i po kilku minutach miałem w nim jakieś 100ml paliwa. Później przejechałem się trochę, bo stwierdziłem że dziś wyjątkowo Romek będzie spał na dworze, nie w garażu, a kiedy dojechałem pod dom,okazało się że już nie cieknie.
    To raczej nie jednorazowa akcja, bo mam sporą tłustą plamę w garażu na deskach nad kanałem, tam gdzie stawiam skuter i wiecznie śmierdzi w tym garażu benzyną. Problem prawdopodobnie pojawia się tylko bezpośrednio po tankowaniu, bo spalanie jest normalne – około 3/100.
    Zastanawiam się, czy mogę to zgłosić na gwarancję, może zbiornik jest nie szczelny gdzieś przy korku?

poniżej filmiki

• Ten temat został zmodyfikowany7 miesiące, 2 tygodnie temu przezZdjęcie profilowe Bartosz Bartosz.
    Romet Retro 7 50ccm
    • Ten temat został zmodyfikowany7 miesiące, 2 tygodnie temu przezZdjęcie profilowe Bartosz Bartosz.
    Zdjęcie profilowe Doughnut_In_Butter
    Doughnut_In_Butter
    Użytkownik

Ja na twoim miejscu wyjąłbym bak i szukał problemu. Być może masz nieszczelny wlew i cieknie ci jak dolewasz a jak z pełnym bakiem jedziesz to buja i tez moze ulewać…najlepiej wyjąć i zdiagnozować. Będziesz mógł wtedy spokojnie spać 😀

2T idealne jest 😀
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a może przelew z gaźnika.

jak masz gwarancje i blisko serwis to wal do serwisu

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj trójkołowy CAN-AM Ryker 900 na prawo jazdy B

Wrażenia z jazdy, których nie da się porównać z czymkolwiek na czym do tej pory jeździłeś. 77 KM, skrzynia CVT, ABS i kontrola trakcji w standardzie. Odkryj trójkołowy Can-Am Ryker Rally Edition.
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie