ciekawa sytuacja z nie odpającymi skuterami.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis ciekawa sytuacja z nie odpającymi skuterami.

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 4 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Siema już objaśniam,wczoraj sprzedałem 2 skutery tgb i sym oba 2t u mnie paliły jeździły trąbiły itd otóż przyjechał młodzieniec wziął oba wrzucił jak świniaki na busa jeden położony na prawo drugi na lewo bez mocowania zabezpieczania idt 70km przewiezione i po rozładowaniu ni huhu mu nie chcą odpalić w jednym jest iskra paliwo dochodzi jak powinno a w drugim zginęła iskra.teraz moje pytanie co sie mogło stać czy to wina niehlujnego przewozu jakieś rozwiązanie tych problemów bo teraz młodzieniec obwinia mnie że mu sprzedałem buble a jestem pewien że sprzedałem sprawne skutery odpalałem mu na miejscu przed transakcją pokazywałem wszystko że jest sprawne i nie chcę wyjść na oszusta tylko mu jakoś pomóc w pierwszym podejrzewam że mogła się zalać komora walu paliwem a w drugim że gdzieś się masa odłączyła.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zalany wachą prawie na pewno. może być gnojowica od świecy aż po filtr. i pewnie rozłączona elektryka od wstrząsów na boku.
    Albo zaolejone doloty

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Też miałem takie podejrzenie że paliwo będzie w komorze walu i nie zagada,a z tym drugim to już musi sobie szukać a że laik to mu się raczej zejdzie.Więc swojej winy w tym nie widzę i mogę mieć czyste sumienie czyż tak?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Skoro zostały odpalone, chodziły, zostały zgaszone i pan „pobrał” towar sprawny to jest to jego problem poniekąd. Nauczy się że lodówek i skuterów z gaźnikami i zasilaniem grawitacyjnym nie wozi się na boku 🙂
    Ale z tego co pamiętam wandalskie wyżywki na moim skuterze to mój leżał około 3-4 godzin na boku raz na stronie wydechu a raz na stronie nóżki bocznej i normalnie zapalił po podniesieniu i staniu z godzinę w normalnej pozycji.

Niech pancio wykręci i osuszy świece, sprawdzi czy filtr powietrza nie jest mokry od oliwy aczkolwiek przed jakimś kompletnym zalaniem silnika powinny go uchronić kraniki podciśnieniowe (jeżeli ma)

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

jeden ma kranik a drugi pompkę i jej zawartość oraz z baku mogło nalecieć bobak ma w podłodze.a i jeszcze jedno czy mogli uszkodzić elektrykę hehłając skuter na prostowniku rozruchowym i iskra zaginęła po tym zabiegu?ps twój był tylko przewrócony a te 2 w takiej pozycji jechały 70km ok 1h,20min i sobie tam podskakiwały więc mogło je zalać do oporu bo gazior nie zamykał i z filtra też zeszło.No nic zobaczymy co z tego wyjdzie za wszelką cenę próbuje za to mnie obwinić jakieś groźby też już padają a na dodatek bez wiedzy w temacie już się do nich dobrał z łapami.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zabrał działające? tak
    wiózł jak cement? tak
    ma teraz problem? tak
    czy to też twój problem? już nie.
    głupota nie jest karalna tylko najwyżej nauka bywa kosztowna.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Z resztą 2 za 1300zł zarejestrowane opłacone z przeglądami SPRAWNE i nie chińskie tylko sym i tgb więc wydaje mi się ze okazyjnie kupił a niechlujny przewóz to już inna bajka.a i odpowiedz mi czy mógł cos spalić tym prostownikiem hehłając na rozruchu

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Popieram wypowiedź kol. Wombat – były sprawdzone, działały, gość je wziął bo pewnie gdyby nie działały to by nie brał. Więc teraz to jego problem. Powiedz mu że ma się wypchać.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

Nie ważne za ile i że są opłacone. Brał sprawne i tyle. A jak ktoś tanim kosztem wszystko chce , to tak później się to kończy. Ja bym się nawet nie przejmował takimi pierdołami. Jak bawił się w elektryka to mógł popalić kable albo rozrusznik.

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

paci napisał:

a i odpowiedz mi czy mógł cos spalić tym prostownikiem hehłając na rozruchu

Zasadniczo prostownik nie służy do odpalania tylko ładowania – i to prądem o wartości 1/10-1/20 nominalnego. Obciążenie takie jak rozrusznik to dla niego może być stanowczo za dużo. Startery to na ogoł wózki/pakiety akumulatorów a nie prostowniki – nie taki prąd.
    Jeżeli był tani (a pewnie był) to zachował sie tak jak większość przeciążonych zasilaczy – nie wyrabiał z amperami to zaczął podnosić napięcie. Pytanie jak wysoko i jak długo.
    Bardzo możliwe że poszło tak wysokie że spalił moduł, przebił cewke.. itd

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie