Ciało obce w baku

Wpadł mi plastikowy element do zbiornika paliwa... co mam zrobić?

Spuścić paliwo, odkręcić bak, wyjąć czujnik poziomu paliwa i..... wytrzepać przez wlew paliwa.

Dzięki, tylko że ja jestem posiadaczem skutera od 2 dni... nie za bardzo wiem co mam dokładnie zrobić i boje się żebym nic nie popsuł. Aha i jeszcze takie pytanie, na razie nic mu nie "zrobiłem" tym plastikiem? Dokładnie to jest końcówka strzykawki (chciałem dodać trochę oleju do paliwa).

Jeździj a kiedyś przy okazji wytrzepiesz to :) Na pewno masz filtr paliwa, to wyłapie to. Ale sadzę, że nawet to nie przejdzie przez wężyk paliwa, a nawet gdyby to do gaźnika nie wejdzie tylko ograniczy dopływ paliwa. Nic się nie przejmuj tym.

Jednak chciałbym żeby tego tam nie było, spałbym spokojniej ;)

Co tam wpadło, igła od strzykawki?

Taka dłuższa igła w plastikowej rurce.

Lorenzo napisał:

Taka dłuższa igła w plastikowej rurce.

spróbuj wyjąć tą igłę śrubokrętem z magnesową końcówką ;)

Okej poszukam magnezu, gdzieś go miałem :) Wielkie dzięki.

Magnesu* ;d

Nawet nie szukaj.. nie złapie Ci tej igły, ponieważ jest zbyt mała. Doradzę Ci jak wyjąć:
Zalej bak do połowy paliwem, weź łyżkę (tak obiadową ;D) skrzyw ją tak żeby miała 90* i próbuj wyłowić tą igłę.

A tak nawiasem to lej sobie trochę więcej oleju na czas dotarcia. A Ty czasem nie masz osobnego zbiornika na olej ?

Tak, mam ale w czasie dotarcia zaleca się dodać troszkę oleju do paliwa (silnik 2T). O i proszę, mam za swoje ;/ Nie wiem czy mi się uda ją wyłowić bo jest taka cienka blaszka nie wiem, chyba wskazuje maks paliwa ile można wlać...

Przymocuj do czegoś mocny magnesik, a na pewno igła się przyczepi

Próbowałem i się nie udało, magnes musi być mały bo mi nie przejdzie i ta igła jest w plastikowej rurce + benzyna.

Nie przejmuj się ją i tyle. Jestem na 100% pewny, że nie wydostanie się ona z baku, ze względu na to że ma gruby kołnierz.

Jak nie uda się wyłowić łyżką to spróbuje tego co pisał Raven, sąsiad pewnie mi pomoże jak coś.

Co ty oleju igłą chciałeś dolewać ? ...
Przecież wygodniej jest normalalnie strzykawką bez igły .

no ale może chciał nabrać oleju z butelki, a bez igły nie dało się ?

Ja bym zrobil tak,nalal paliwa do pelna,ta igla jesli jest w pokrowcu to bedzie plywac po powierzchni i sprobowac malymi szczypczykami zlapac ja jak bedzie kolo wlewu.

Albo karchera wsadzić i wydmuchać ;D