Chyba robi mi figle...

Witam, kupiłem używany skuter, po kupnie skuter nie chodził usterka wiadomoa (zatarty wał ) kupiłem cały zestaw wał cylinder 80 cc nowa klawa zawory cylek głowica wałek rozrządu moduł ( nie zakładam narazie ) i dysza 80 w tym... skuterek złozony elegancko z sercem.. odpala wchodzi na obroty nawet ładnie .. problem tkwi w tym że obawiam sie ze cos z nim nie tak max prędkość 45 km .. i zamuł totalny .. skuter jest na dotarciu wiadomo lecz to tego wina ? niechce go zatrzeć ani katować lecz chciałem zobaczyć czy jest różnica :) bo mam tez skuterek 50cc sportowy wydech moduł sport i leci mi 80 ponad ;] przejechane juz ponad 3 tysiące . czekam na sugestie na tema tego nowego nabytku z góry dziekuje

A w przekładni, gaźniku nie masz czasem blokady?

wątpie .. naprawde wątpie lecz też takie było moja 1 sugestia ale glłowy niedam uciąć

to musiałeś taniutko go kupić skoro był zatarty , piszesz też że kupiłeś moduł i go nie założyłeś -czyli pozostał stary - może jest zablokowany ?

Tanio tanio dałem.. te 45 km smierdzi coś blokadą na moje .. a nie sadzicie ze to wina niedotarcia ? przecież to nowy silnik praktycznie nowe wszystko ;D c o najważniejsze

dotarcie ma swoje do predkosci ale jezeli teraz tylko tyle nie spodziewaj sie wiecej jak 5-10 max po dotarciu
sprawdzales szczelnosc zaworow jak miales glowice na wierzchu
na stopce ile wiecek kreci obrotow jak na drodze duzo ,troche wiecej, czy tak samo-podobnie

zaworki trzymają malina . nie no kolego wybac z ale 60 km to o n powinien lecieć odrazu :) i mam nadzieje ze tak bedzie to mój seryjny Baotian 50 cc z wydechem Tecnigas iu modulem odblokowanym leci 80 .. małe ma koła do tego a ten ma 13

na takim zestawie i wiecej jak piszesz
zostal modul lub.... ogladales jak tam wchodzi pasek
od czegos trzeba zaczac i eliminowac az zostanie przyczyna

własnie jakis pasek dziwny .... jakby od pralki firmy Bosh cienki taki a w moim mam 2 razy grubszy .. a co najlepsze bylem na prostej skuter jechał to 45 na godzine a warkotał jakby jechał z 70 wiec cos też moze byc na rzeczy

ale ten warkot był ładny delikatny i normaly jestem pewien ze z silnikiem jest wszystko OK
blokada lub układ napędowy pasek może sprzegło rolki nwm

Zdejmij pokrywę przekładni i zaznacz flamastrem grubą kreskę na talerzu wariatora. Zamknij wszystko i przejedź się chwilę z maksymalną prędkością. Potem zdejmij znów pokrywę i zobacz do jakiej wysokości kreska została starta.

Jesteś pewien, że tuleja dystansowa z wariatora została zdjęta?

co do tuleji nie jestem pewien ale w moim 1 skuterze tego nie robiłęm i jest super..

Kurza twarz... Od tego zawsze zaczyna się odblokowywanie - od sprawdzenia czy ta tuleja jest. Dopiero potem wszystkie inne blokady.

ale dlaczego umnie została i smiga ponad 80 ? ..

temu bez dekla sie odpala i widac jak wysoko wchodzi pasek przod jak i tyl

na 100 procent nie masz tam jej (w pierwszym) inaczej nie jechalbys tyle
wiecej blokaz z zasady dawano do 2t w 4t tylko modulem ,czasami zwezka i tuleja

Kurza twarz... Od tego zawsze zaczyna się odblokowywanie - od sprawdzenia czy ta tuleja jest. Dopiero potem wszystkie inne blokady.

no to jesty 4t mówiłem o zaworach a " banan " niema zaworów :) " - myślicie ze to wina układu napedowego a nie nie dotarcia bo to naprawde nowy silnik ..

teraz powaznie
1.w tamtym starym nie masz zadnych blokad jedynie mogla byc na module
2.tu w tym nowym widze ze nie za bardzo ogarniasz naped i wlasciwosci
wiec jezeli nie gra ci szerokosc paska to juz cos
zobacz jak sie mierzy na necie dlugosc dekla od napedu i pod ta dlugosc i srednice tylnego kola np12 cali czy 13 cali +dekiel 46cm znajdz wymiar paska i porownaj ze swoim-juz bedziesz mial jakis wynik daj odpowiedz na forum

opisze ci stary Baotian 50 cc zmieniłem w nim tylko wydech na sporrtowy tecnigas.. ( opąłcało sie - cudowny dziwięk i osiągi tez lepsze czuć.. ) i odblokowałem moduł i to tyle nic wiecej tą 1 i ostatnią zdjełem po 500 kilometrach . i leci ponad 80 .. w Nowym nie orientuje sie faktycznie pasek jest jakis podejrzany Bosh.. wąski .. taki naprawde jak od pralki lecz na długosc pasuje .. lecz jakby własnie tracił moc na układzie napędowym .. pasek ..