Chorwacja 2013

Ponieważ wpadliśmy na pomysł wyjazdu do Chorwacji w przyszłym roku,a właściwie to moja kobieta wymyśliła,zakładam oficjalny temat. Będziemy pisać o wszystkim co tyczy się wyjazdu. Jeśli jest ktoś chętny na taką wyprawę to zapraszamy.

Wstępna trasa w jedną stronę,która i tak będzie modyfikowana:

http://goo.gl/maps/G4jp4

P.S. Jeśli znajdzie się jakaś firma,która chciała by sponsorować to proszę o kontakt na priv.

Ekipa na dzień dzisiejszy,która by jechała na poniższym zdjęciu :)

Fajny pomysł, gwoli ścisłości: czym jedziecie? 50-tkami na dowód osobisty czy czymś większym na kat A? bo z poprzedniego tematu jednoznacznie nie wiem

roomcajz napisał:

Fajny pomysł, gwoli ścisłości: czym jedziecie? 50-tkami na dowód osobisty czy czymś większym na kat A? bo z poprzedniego tematu jednoznacznie nie wiem

Vitalkami, 49,4 ccm, na dowód (choć ja możliwe że będę miał już A)

Mała zmiana - Vitalkami pojadą HugoBoss i Jolusia, ja natomiast mam zamiar do Chorwacji dojechać (i wrócić) Routerem WS 50.

Moja propozycja na trasę:

W Czechach obowiązuje na skutery AM u Nas go nie ma więc policja może Honorować prawo jazdy kat.A

Może i obowiązuje, ale znam mnóstwo osób co wjechały do Czech i problemów nie było, np nasza Grupa Śląska ostatnio w Ostravie była. ;)

A policja zatrzymywała? Jak nie maja nic do powiedzenia to i moze ja sie wybiore:)

Ciekawy wypad ale jestem ciekaw ile będzie kosztować taka wyprawa czy obliczyliście paliwo ,jedzenie, nocleg

Noclegi na dziko w namiocie więc 0,-

Nocleg 0 a reszta ile bo jeśli ktoś będzie miał ochotę to na pewno będzie ciekaw ile koszta

Mam kilka pytan 1.czy jestescie pewni ze przejezdzając przez wyznaczone kraje 50ccm mozemy przejezdzac tylko na dowod czy tez kazdy kraj ma swoje wewnętrzne wymagania-to jest podstawa! , 2.czy mozemy nocowac ,jako grupa na dziko tam gdzie chcemy , czy tylko na wyznaczonym do tego terenie typu pole namiotowe itp. bo to juz dodatkowe koszty, 3.ile ma trwac taka wycieczka, czy tylko jazda czy tez nad adriatykiem kilka dni odpoczywamy zeby zregenerowac siły to tez wazne, 4. ile dziennie trzeba bedzie pokonac km.i ile to bedzie w km cała trasa zeby obliczyc paliwo. To na tyle jesli o pytania, trasa ciekawa moze sie skusze ,czekam na małe szczegóły ile na to poswiecacie dni,reszta w odpowiednim czasie przyjdzie sama , szacunek za pomysł.

panowie wszystko trzeba będzie wyliczyć, narazie jest pomysł, nie mam jeszcze żadnych kalkulacji. Będę miał trochę czasu to się tym zajmę.

no ale proponujecie dłuższą wycieczke to powinniście się do niej przygotować odpowiednio wcześniej by później nie było przykrych niespodzianek , zrobić kalkulacje , wstępny plan wycieczki , ja wiem , że jeśli wycieczka dojdzie do skutku to pewnie jakoś w lipcu no ale przydaloby się obmyśleć wszystko za wczasu , chociaż z drugiej strony wycieczka bez żadnego planu byłaby ciekawsza , wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotówki albo lepiej karty kredytowe hehe pozdro

Ja to rozumie jest propozycja szukacie chętnych,wiadomo większa grupa to jest lepiej ale dobrze by było wiedzieć ile dni potrwa ile przypuszczalnie trzeba będzie kasy mieć a nie ja się zgodzę bo oferta mnie kusia ,potem powiecie jedziemy w tą i z powrotem w tydzień i trzeba kasy 4tyś

a`propos przejazdu na dowód - proponuje dorobić kategorie A lub AM zależy kto w jakim wieku i przerejestrowac na motocykl - JA TAK ZROBIĘ , zmienie pojemność na większą , zmienie blaszki i wtedy można śmigac bedzie po wszytkim pozatym mój skuter w terenach górzystych jest poprostu anemiczny :) fakt faktem trzeba by było przejrzeć przepsiy obszarów po których odbywałaby się wycieczka. fajny pomysł - podoba mi sie ! pozdrawiam

Ja narazie nie mam kiedy robić kalkulacji, jak ktoś ma czas i ochotę to może pokombinować. Jak widzicie pomysł jest, do realizacji jest kupa czasu. Nawet nie wiem czy Hugo pojedzie, jak on zrezygnuje to ja na bank też, samemu pojechałbym gdzieś indziej pewnie, choć kto wie, może właśnie na bałkany. Może ktoś wymyśli ciekawszą wycieczkę, chętnie poczytam pomysły innych.
Póki co to tyle w temacie.

No to wychodzi na to ze to tylko marzenia małych dzieci i tak będzie jak z wyprawą dookoła Polski pisało się przez zimę, zbierało się chętnych,robiło się reklamę w prasie tylko że oni szukali sponsora a wy czekacie aż on sam przyjdzie i się odezwie i wyłoży kasę dobre a jak do wyjazdu to wyszło nici gratuluje i życzę dobrych marzeń .

A dzięki. Lepiej marzyć i realizować niż gnić w domu. :)

Wszystko tak na prawdę od kasy zależy. Ja muszę jeszcze sprzęt kupić. A czy się pojedzie do Chorwacji czy do Krakowa to już mniejsze znaczenie. W tym sezonie na wycieczkach zrobiłem ponad 4 tys km. Więc jak widać da się.

Bardzo ciekawa propozycja z tą wycieczką ;) Sam od jakiegoś czasu zbieram się, żeby latać troszkę dalej niż woj. Mazowieckie :P Jeżeli chodzi o $ to powinienem do tego lipca odłożyć troszkę na trip'a. Mam Keeway TX 50, ale nie wiem czy do tego czasu nie dorwę np. Honda CBF 125 ;P Zobaczymy jeszcze... Lubię taki hardcore jak ponad 1,5 tyś km na "50-tcę" :) Wasze Vitalki ile lecą? Średnia prędkość jaką chcecie nimi śmigać to gdzieś 60-65 km/h ?

moja leciała max. 80. A w trasie to się jedzie zazwyczaj 55-60 km/h.