Chopper 125 - Daelim, Keeway, Zipp czy inny?

witam serdecznie
jako ze nowe przepisy odnosnie 125 weszły w zycie chcialbym zakupic swoje pierwsze male moto.
do rzeczy:
zastanawiam sie nad chopperem, i tylko chopperem. chcialbym zeby motorek byl stosunkowo duzy, zeby nie wygladac na nim jak na świni :P :) oraz ze pewnie czasem bedziemy jedzic z dziewczyna.
mam 175cm wzrostu, nie jestem kolos ale kurdupel chyba tez nie hehehe. Najbardziej do gustu przypadla mi honda shadow ale to niestety nie na moja kieszen. co w zamian, daelim vl 125 daystar. wydaje sie dosc duzy i jest ladny. nastepny pomysl to daelim vt 125. zwrocilem jeszcze uwage na zippa ravena a ost znalazlem keeway'a superlight ktory tez wyglada na calkiem sporego. a moze maszyny pokroju virago, maruder, romet ogar cafee albo honda rebel ?? duzo tego..... z gory zaznaczam ze nie chce rometa soft choppera, nie podoba mi sie z wygladu.
bardzo bym prosil o opinie odnosnie tych motorkow, moze ktos ma porownanie,gabaryty, jakie osiagi ( chodzi mi czy da sie nimi w miare sprawnie poruszac, nie chodzi o szalenstwo itp, to tylko 125) koszty eksploatacji, awaryjnosc.
motorka bede szukal do ok 4.5tys

pozdrawiam

Na początek odpuść wszystko co chińskie, Romety, Zippy, Keeway'e, bo skoro mowa o awaryjności to te akurat będą miały sporą. Jak chcesz pojeździć to nie szukaj u nich żadnych pojazdów :)

Dwa słowa: Yamaha Virago

Luknąłem na allegroszu na szybko:

http://allegro.pl/listing/listing.php?a_enum[26][1]=1&buyUsed=1&order=m&price_from=5500&string=virago&search_scope=category-18437&price_enabled=1&bmatch=seng-v6-p-2-mt-0718

Poniżej 5500 nie widziałem nic wartego uwagi. Ja bym brał w błękitnym malowaniu :)

Viraszki są spoko, tylko malutkie :)

no wlasnie virago jest ladne ale wydaje mi sie bardzo male, keewey wydaje sie dosc spory przykladowo, ale to tylko na fotkach
dziekuje za zainteresowanie tematem. sa moze jacys uzytkownicy tutaj wymienionych sprzetow ktorzy mogliby tez cos podowiedziec ??

nikt nie smiga na wymienionych sprzetach ??

To je forum o skuterach a nie motocyklach:D
*
Poszukaj forum Keewaya Zippa itd. tam możesz szybciej kogoś znaleźć;)

Poza tym choppery w małych pojemnościach są tak samo zabawne jak ścigacze małolitrażowe ;)

Seba, ja to widzę, że ty lubisz tylko rzeczy... DUŻE. ;-)
*
A jak zwykł mawiać klasyk... *Małe jest piękne*. Wiem, wiem, Rysiowaty też wszystko duże woli. :P

no nie wiem aprilia classic 125 otwarta ma 40 kucy wątpię szczerze czy jakiś odkurzacz ją objedzie jak ii nie objedzie mito,

Tak to mniej więcej widzę :)
.

Routera XS 50 (z tegorocznej oferty) i tak niczym już nie przebijesz. :P
*
I tuningują to nawet. Zwykle po... hamerykańsku, ale jednak.
...
http://images.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/2009-honda-ruckus-scooter-2.jpg