chodzi o zarejstrowanie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery chodzi o zarejstrowanie

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #629162 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe loluss
  loluss
  Użytkownik
  • Postów: 6

  Gdybym kupił sobie na przykład Aprilia RS 50 i zablokował ją do tych 45 km/h to mógł zarejestrowac na motorower ? i czy w ogóle da się tak

  #629163 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 239

  nie bo raczej nie zablokujesz jej tak żeby ktoś to „urzędowo” potwierdził.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #629164 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Gruby
  Gruby
  Użytkownik
  • Postów: 7

  Motorower to pojazd jednośladowy z pojemnością silnika do 50 cc i z maksymalną prędkością 45 km/h więc odpowiedz sobie sam 😉

  #629165 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe loluss
  loluss
  Użytkownik
  • Postów: 6

  ehh no okej dzięki

  #629170 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe adik69
  adik69
  Użytkownik
  • Postów: 12

  Współcześnie produkowane motorowery i tak przekraczają te 45 km/h, a polskie prawo jest w tym przypadku stare. Wydaje mi się, że ta aprilia powinna być normalnie zarejestrowana jako motorower, przykładem jest yamaha tzr, albo i rieju. Możesz sobie założyć odcinkę albo ograniczenie pełnego otwarcia przepustnicy.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #629179 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 239

  może sobie założyć nawet odrzuty i skrzydła i wciąż to nie bedzie samolot do puki jakiś urząd tego nie stwierdzi.
  Współcześnie produkowane motorowery formalnie NIE PRZEKRACZAJĄ 45km/h i takie prawo jest w większości europy a w niektórych krajach nawet bardziej restrykcyjne. A to cię się tobie wydaje nie ma znaczenia.

  Jeżeli jest to sztuka kupiona (pierwotnie) jako zablokowana i wciąż ma takie papiery to się to jako motorower zarejestruje. Jeżeli jednak dysponuje pełną mocą to trzeba mieć albo wujka na stacji kontroli pojazdów ktory swoim podpisem potwierdzi zablokowanie (i to jest raczej mało realne) albo trzeba go zablokować (w firmie, na fakturę), udac się do rzeczoznawcy (zapłacić), on odeśle nas na hamowanie (zapłacić) i jeżeli wiarygodna hamownia pokaże zablokowane osiągi to rzeczoznawca wystawi opinię. Na tej podstawie można zmienić kwalifikacje pojazdu na motorower i zrobić przegląd.
  Większość aprilli bez dławików ma 8-9KM i w życiu nie załapie się na bycie motorowerem

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
Odpowiedz do: chodzi o zarejstrowanie
Informacje o Tobie: